İyi Bir Balo Tarihi Nasıl Olunur (Çocuklar İçin)


Balo ya büyülü ya da canavarca bir deneyim olabilir. Diyelim ki geceyi unutulmaz hale getirmek için hayalinizdeki randevuya sahipsin, ama sonra ne olacak? İyi bir balo hazırlama tarihi konusunda bu ipuçlarını takip ederek hanımınıza harika bir zaman gösterdiğinizden emin olun.

Onun planları yapmasına yardım et. Balo sadece dansın kendisi değil. Balo deneyimi, ulaşım, resimler, akşam yemeği, parti sonrası ve daha fazlasını içerir. Sadece fikirleri paylaşmakla kalmayıp aynı zamanda size gösterdiğiniz ilgiyi göstermek için planlama sürecine destek verin. Bir grupla baloya gidip gelmeyeceğinizi veya ikinizin yalnız katılacağınızı tartışın. Daha büyük bir grupla koordinasyon planları daha fazla zaman ve çaba gerektirir.
Resim ve akşam yemeği için en uygun zamana ve ne zaman gelip balodan ayrılacağınıza karar verin.
Ulaşımınızı planlayın. Limuzin kiralayacağınıza veya aracınızda tarihinizi alıp almayacağınıza karar verin. Aracınıza aşık olabilirsiniz, tarihiniz limuzin gibi daha romantik bir hareketi tercih edebilir (ki bu oldukça pahalı olabilir). Aracınızı sürmeye karar verirseniz, geç kalmamak için bir gün önce araca gaz koyduğunuzdan emin olun.
Aracın dağınık olduğundan ve hem iç hem de dış temizlendiğinden emin olun.
Bir limuzin kiralayacaksanız, genellikle saatlerce rezerve olduklarını ve çoğu şirketin aracını rezerve etmeniz gereken minimum saat sayısına sahip olduklarını unutmayın.
Ne tür bir ulaşım şekli olursa olsun, aracınızdan çıkıp tarihinizi aldığınızdan emin olun ve daima onun için kapıyı tutun ya da ilk önce ona girmesine izin verin.

, Etkilemek için giyinin. Kızlar genellikle çok fazla zaman harcarlar ve kıyafetlerini düşünürler ve tarihlerinin sadece yaptıkları kadar harika görünmesini beklerler. Balo genellikle siyah kravat meselesi olduğundan, resmi kıyafetler giydiğinizden ve durum için iyi bakıldığından emin olun. Elbisenizin durum için yeterince resmi olduğundan emin olmak için güzel bir takım elbise veya smokin giyin.
Tarihinizin hangi renkte olduğunu öğrenin, böylece çoraplar, kravatlar ve cep kareleri gibi küçük ayrıntıları koordine edebilirsiniz.
Duş, tıraş, taze bir saç kesimi alma ve kolonya (idareli) kullanma dahil olmak üzere o gece hijyeninize çok dikkat edin. Bir korsaj getirin. Korsajlar, tarihinize saygı göstergesi olarak sunulan küçük çiçek demetleridir. Geleneksel olarak, elbise askısız veya spagetti kayışı ise, sol omuz veya sol bilek üzerinde giyilir. Bir yaka çiçeği, erkeğin elbisesine tutturulmuş olan çiçek buketinin benzer (fakat daha küçük) bir versiyonudur. Kadın için yaka çiçeği erkeklere sunmak gelenekseldir ve genellikle korsaj ile eşleşir (ama gerekli değildir).
Korseyi tarihinizin elbisesiyle koordine etmeyi veya şeftali, beyaz veya pembe gibi nötr renkleri seçmeyi denemelisiniz.
Gül, zambak, karanfil ve orkide gibi stil ve bütçeye bağlı olarak birçok farklı çiçek kullanılabilir.
Balo sezonunun çiçekçiler için en yoğun mevsim olması nedeniyle, çiçekçinin özel buketi yaratmak için yeterli zamana sahip olduğundan emin olmak için, tarihinizin korsajını 1-2 hafta önceden sipariş etmelisiniz. Önceden sipariş vermenize rağmen, siparişinizi balodan önceki güne kadar almayı denemelisiniz.
Çiçekleri su ile kaplayarak, kabın içinde tutarak, buzdolabında ve herhangi bir çiçekçide bulunabilecek bir dolgu macunu kullanarak taze görünmesini sağlayın. Zamanında olun. Balo gecesi yapmak için çok fazla durak olduğu için, istemi olmak son derece önemlidir. Bunun yanı sıra, hiçbir şey kıza (ve ailesine) geç kalmaktan daha kötü bir izlenim bırakmaz. Bir güzergah veya bir eylem planı var. Planınızı önceden bilin, böylece bir sonraki varış noktanıza zamanında ulaşmak için bir noktadan ne zaman ayrılmanız gerektiğini tam olarak bilirsiniz.
Kronik olarak geç kaldığınızı biliyorsanız, sizi neyin geciktirdiğini belirleyin (acele etmenin, kolayca dikkatinizin dağılmasını, çok fazla uğraşmaya çalışın). Bunu yaparak, zamanla daha gerçekçi olabilir ve kronik yorgunluğunuzu nasıl aşacağınızı öğrenebilirsiniz.
Zamanında ayrılmayı planlamayın. Erken ayrılmayı planlayın, bu yüzden beklenmedik bir şekilde biraz serseri odadan ayrıldınız. Balo sonrası aktiviteler için plan yapın. Gerçek balo dansı sadece 2-4 saatten fazla sürüyor, bu yüzden birçok kişi eğlencenin devam etmesini sağlamak için balo sonrası etkinliklere sahip olmayı tercih ediyor. Uygun planları planlayın, böylece planlarınızı buna göre planlayabilirsiniz. (Limuzini geri almanız gerekecek mi? Giysilerin değişmesine mi ihtiyacınız olacak? Bir gecelik çantaya mı ihtiyacınız var?) Öğrencilerin güvenliğini sağlamak için birçok okul, yerel bir eğlence merkezinde bir etkinlik sonrası etkinliğe ev sahipliği yapacak. bowling salonu ya da buz pateni pisti. Etkinlik ne kadar sürdüğünü, bir giriş ücreti varsa ve nasıl ulaşacağınızı bildiğinizden emin olun.
Gezin. Eğer bir limuzin varsa, bu kalan sürenin uzun sürelerini azaltmanın mükemmel bir yoludur. Doğada romantik olduğu bilinen ya da hiç bulunmadığınız şehir veya kasabanızdaki noktalara gidin.
Ev partisine katıl. Doğal olarak, öğrenciler tarafından atılan birkaç post-prom partileri olacak. Katılmayı planlamaya başlamadan önce, tarih kurallarına ve sokağa çıkma yasağına saygı duyduğunuzdan emin olun ve onu tehlikeli durumlara sokmadığınızdan emin olun. İyi bir şövalyelik yapın. Chivalry, erkeklerin kadınlara nasıl davrandığıyla ilgili bir ahlak kuralları olarak bilinir. Bunu açıklamanın en iyi yolu, kibar, saygılı ve tarihinize yardımcı olmaktır. Onun için kapıları aç, sandalyemizi çekin, eğer soğuksa ceketini ona ver. Genel olarak, önce ihtiyaçlarını karşıla ve mutlu olacak. Chivalry her zaman modern arkadaşlık yöntemleri ile uyuşmuyor. Bu nedenle, tarihlerinizle ilgili verdiğiniz yanıtları doğru bir şekilde gözden geçirdiğinizden emin olun.
Tarihiniz için sipariş vermek, odaya girdiği / çıktığı her an durmak veya onurunu savunmak gibi güncel olmayan cömertlik tarzlarından kaçının. Nazik olun ama onun çaresiz olmayan modern bir günlük gal olduğunu bilin.
Ağırlık gibi hassas konular hakkında övgülerden kaçının.

Bu elbisenin içinde sıska görünüyorsun bile

bir iltifat gibi görünüyor, pek çok kız yanlış yöne gidebilir.
Her kız görünümlerinde iltifat etmeyi sever, ancak

sıcak” veya

sigara içme

gibi nezaket cümlelerinden kaçınır. Bunun yerine, güzel, çarpıcı ya da muhteşem gibi klasiklerle sopa.
Sadece onun görünüşünü iltifat etme, onun kişiliğine iltifat etme” Beni her zaman güldürebilirsin

ya da”

Seninle her konuda konuşabilirim.””

Ebeveynleriyle konuş. Her ne kadar rahatsız edici bir durum olsa da, tarihinizin anne-babalarına saygılı bir şekilde konuşmak, takdir edecekleri bir olgunluk derecesi göstermektedir. Eğer ebeveynlerini düşünceli konuşmalarla meşgul edebilecek olursanız, tarihinizin rahatlamaya ve akşamları bakımda rahat hissetmenize daha fazla yatkın olacaktır.

Lütfen”

lütfen” ve

teşekkür ederim

diyerek iyi randevu aldığınızı ve randevunuzun anne veya babalarına Bay veya Bayan olarak atıfta bulunduğunu gösterin.
Onları konuşarak meşgul et. Basit bir ‘evet’ veya ‘hayır’ dan fazla cevap vererek yanıtlayın. Onları tanımakla ilgilendiğinizi gösterin.
Onlara dikkatini ver. Cep telefonunuzu çevirerek veya konuşma sırasında televizyon seyreterek kaba olmayın. Ona saygı gösterin. Bir erkeğin bir kadını sadece görünüşlerinden daha çok beğendiğini gösterdiğinde, aynı saygıyı geri döndürme eğilimindedir. Tarihini, kim olduğunu belirleyen niteliklere ve yeteneklere değer verdiğinizi göstererek, büyülü bir geceye sahip olmak için gereken atmosferi yaratırsınız. Onunla nazik bir şekilde konuş. Küfür etmekten, kirli şakalar anlatmaktan vazgeçmek, onu aşağılamak ya da vücuduna dair cinsel ifadeler yapmaktan kaçının.
Ona baskı yapmaktan kaçının. Asla bir kadın, alkol almak, seks yapmak ya da gitmeyi ummadığı yerlere gitmek istediğinden emin olmadığı bir şey yapmaya zorlanmamalıdır.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.