İyi Bir Hayvan Bakıcısı Nasıl Olunur


Evcil hayvan oturma, tüylü arkadaşlarla vakit geçirirken, para kazanmanın ödüllendirici ve eğlenceli bir yolu olabilir! Evcil hayvanın günlük ihtiyaçlarını karşılamanız ve sahibi uzakta iken birkaç gün veya daha uzun bir süre için bir refakatçi olarak hareket etmekten siz sorumlu olacaksınız. Evcil hayvanın sahibi, evcil hayvanlarını iyi ellerde bıraktığınızı hissetmelidir.

Pozisyonun sizin için uygun olduğundan emin olun. Bir evcil hayvan bakıcısı olmak, ödüllendirici ama zor bir deneyimdir. Bir işe başlamadan önce, üstünlük için gerekli niteliklere sahip olduğunuzdan emin olun. Bir hayvan sevgisi, belki de bir evcil hayvan bakıcısının sahip olabileceği en önemli niteliktir. Zamanınızın büyük kısmını müşterinizin hayvanlarıyla harcayacağınız için, hayvan şirketlerinden gerçekten zevk aldığınızdan emin olun.
Düşük stres, bir evcil hayvan bakıcısı için başka bir istenen niteliktir. Programınız büyük ölçüde müşterilerinizin programlarına bağlı olduğundan değişebilir. Ani değişikliklerle ilgili esnek ve sakin tipte olmanız gerekir.
Kendi kendine motivasyon ve organizasyon da evcil hayvan sahipleri için aranan niteliklerdir. Programınızı birden fazla müşteri etrafında yönetmeniz ve çeşitli kedilerin, köpeklerin ve diğer evcil hayvanların ihtiyaçlarını takip etmeniz gerekir.
Sorumluluk sigortası alın. Profesyonel evcil hayvan sitters genellikle evde beslenen hayvan herhangi bir kaza veya olayları kapsayacak şekilde ticari sorumluluk sigortası var. Uzun süreli evcil hayvan bakıcılığı yapmak istiyorsanız, sorumluluk sigortası iyi bir yatırım olabilir. Pahalı bir vazoyu yere vurmak veya pencereyi kırmak gibi, müşterinin evinde oluşan herhangi bir hasar durumunda evcil hayvan sigortası sizi karşılayacaktır. Ayrıca, köpeğin kurşun şeklini kaybederseniz ve başka bir köpeğe ya da kişiye saldırdığında sizi koruyacaktır.
Amerika Birleşik Devletleri’nde üyelik ücretleri şirketten şirkete değişir. Petsitters.org ve petsittersinsurance.com gibi web siteleri, oranları karşılaştırmanıza ve sizin için uygun kapsama alanını bulmanıza yardımcı olacaktır.
Evcil hayvan barınağı şirketiyle çalışıyorsanız, sigortanızı kendi başınıza almanız gerektiği konusunda şüpheniz vardır. Çoğu şirketin çalışanlarını koruyan politikaları vardır. Çalıştığınız şirkete danışın ve sigorta ve kişisel sigorta kapsamına ilişkin sorular sorun. ”,“ Evcil hayvan oturma eğitimini düşünün. Sertifikasyon bir evcil hayvan bakıcısı olmak için bir zorunluluk olmasa da, özgeçmişinizde bazı profesyonel eğitimleriniz mevcut ve gelecekteki müşterileri etkileyebilir. Aynı zamanda yol boyunca sizin için ek fırsatlar da açabilir. Bir eğitim sertifikası, müşterilerin işiniz hakkında ciddi olduğunuzu bilmesini sağlar ve mümkün olan en iyi bakımı sağlamaya kendini adamıştır. Eğer evde beslenen bir hayvancılık kurumu ile çalışmak istiyorsanız, bir tür profesyonel eğitime sahip olmak büyük bir özgeçmiştir.
Çeşitli kuruluşlar evcil hayvan barınaklarına yönelik eğitim programları sunmaktadır. Profesyonel Pet Sitters ve Pet Sitters International Ulusal Meclisi evcil hayvan oturma için genel eğitim sağlar.
Uluslararası Yatılı ve Evcil Hayvan Hizmetleri Derneği, uzun süre kendi köpek kulübenizde yatılı köpekleri arıyorsanız eğitim sağlar. Sertifika almak için ana sınava girmeniz gerektiğinden, bu durum daha pahalı olabilir. Sınav 125 dolara mal olabilir. Geçmiş evcil hayvan bakıcısı işleri için referanslar sağlayın. Evcil hayvanınız için sahip olduğunuz sahipler için geçmişte telefon numaralarını ve iletişim bilgilerini sağlayın. Bu, bir evcil hayvan bakıcısı olarak deneyimlediğiniz sahibi ve başka birinin evcil hayvanına bakma yeteneğiniz olduğundan emin olabilirsiniz. Birinin iletişim bilgilerini paylaşmadan önce her zaman izin isteyin. Geçmiş müşterilerinizin referansınız olarak ayrılmayı ve tercih edilen telefon numaralarını ve e-postalarını almayı kabul ettiğinden emin olun.
Mümkünse, birlikte çalıştığınız kişileri uzun süre seçin. Çoğu iş için bir referans, bir yıl boyunca bir buçuk yıldan beri bildiğiniz biri olmalıdır.
Tarlada yeniyseniz ve daha önce hiç oturmamışsanız, tatildeyken izlediğiniz hayvanları işverenler veya arkadaşlarınızla kullanabilirsiniz. Beklentileri ve ihtiyaçları tartışın. Evcil hayvanın sahibi, evcil hayvanınızın özel ihtiyaçlarına göre, evcil hayvan bakıcısı, sizin çeşitli beklentileri olacaktır. Tüm beklentilerin açıkça belirtildiğinden ve anlaşıldığından emin olun. Temelleri bilmek önemlidir. Evcil hayvanın yiyeceklerinin nerede saklandığını, her gün ne kadar ihtiyaç duyduklarını, ne zaman ve nerede besleneceğini ve aldıkları ilaçları bilirler.
Zaman taahhüdü, anlaşılması gereken başka bir beklentidir. Bazı işler için, sahibinin evinde kalmak zorunda kalacaksınız. Diğerleri için, sadece günlük veya her gün kontrol etmeniz gerekebilir.
Sorular sor. Bu, tüm üslerin kapandığından emin olmak için iyi bir evcil hayvan bakıcısı olarak sizin işiniz, bu yüzden evcil hayvan sahiplerine sormak için çalışan bir soru listesi var. Evcil hayvan kaç yaşında? Onların tıbbi geçmişi nedir? Çocuklarla iyi yaparlar mı? Diğer hayvanlar? Köpek ne sıklıkla alınmalıdır? Bir kedinin çöp kutusu ne sıklıkla değişmeli? Bunlar evcil hayvan oturma işine başlamadan önce ele alınması gereken sorular.
Evcil hayvan davranışlarına göre evcil hayvan ikramlarını veya ödüllerini ne sıklıkta verdikleri hakkında sahibine danışın. Evcil hayvan için, kötü davranışlar için tevkif yapmak ya da iyi bir davranışı özel bir muamele ile kabul etmek gibi, takip etmenizi bekleyecekleri belirli disiplin yöntemleri olabilir.
Sahibine evcil hayvanın beğenilerini ve beğenmeme durumlarını sorun. Bu ayrıntılar, evcil hayvan için olası herhangi bir tetikleyici için sizi hazırlayacak ve sizin bakımınızdayken evcil hayvanlara kadar olan tüm sorunları önleyecektir.
Sahibinin iletişim bilgilerine ek olarak, bir arkadaş veya aile üyesinin telefon numarasını da isteyiniz. Bu şekilde, sahibi ile iletişime geçemeyeceğiniz durumda, acil durumlarda iletişime geçmek için ikinci bir kişiniz var.
Evcil hayvan sahipleri için ulusal ortalama ücret 16 $ / saattir. Yani günde sekiz saat çalışıyorsanız, 16 $ / saat ile 128 $ / gün yapabilirsiniz. Ayrıca, ev temizliği ve bakımı gibi ekstra hizmetler veya ücretsiz yiyecek ve konaklamalar şeklinde ödeme için ekstra para alabilirsiniz.
Fiyatlar ayrıca, baktığınız evcil hayvanların sayısına ve deneyim seviyenize bağlı olarak yükselir. Tesis sahibi ücret almak isteyebilir. Bu süreçte nazik olduğunuzdan emin olun. Bir müşteriyi tartışmacı olarak kaybetmek istemezsiniz. Önceden evcil hayvanla tanışın. Mümkünse, bir uygulama ziyareti planlayın. Bu şekilde, evcil hayvan önceden size aşinadır ve yiyecek, su, ikram ve oyuncakları nerede bulacağınızı bilirsiniz. Evcil hayvanı zaten biliyor olsanız bile, bir uygulama ziyareti kötü bir fikir değildir. Bir evcil hayvan bakıcısı olarak bilmeniz gereken sıradan konuşmayla gelmeyen evcil hayvan hakkında bilgi olabilir.
Sahibi ayrıca evcil hayvanınızın sizinle rahat olmasını sağlamak isteyecektir. Varlığınızda saldırganlık veya çekingenlik ile ilgili herhangi bir sorun varsa, alternatif bir evcil hayvan bakıcısı seçmek isteyebilirler. Bunu kişisel olarak alma. Bazen bir evcil hayvan ve insan sadece çatışır. Kurtarma hayvanları genellikle sahiplerinin tam olarak anlamadığı olumsuz ilişkileri vardır ve yanlışlıkla kötü bir tepki verebilir. Sağlanan zamanlamayı takip edin. Sahibi muhtemelen evcil hayvan bakımı ve bakım için yazılı ve sözlü talimatlar bıraktı. Evcil hayvanı doğru zamanda besleyin ve onlara doğru miktarda yiyecek verin. Kedi sahipleri bazen kedilerinin gün boyunca kuru gıdaya açık erişime sahip olmasını sağlar. Eğer durum buysa, yiyecek kaselerini alçaltıp, temiz su sağlandığından emin olun.
Evcil hayvana ihtiyacı olan ilaçları verin. İlaç kullanan evcil hayvanların genellikle düzenli bir programa ve doza yapışması gerekir. Evcil hayvanın ilacına nasıl ilaç verileceği ve evcil hayvanınızın ilacını nasıl unutacağınız veya ihmal etmediği ile ilgili talimatları izleyin.
Çöp kutularını düzenli olarak temizleyin ve sahibinin tavsiye ettiği gibi köpeğin günde bir kaç kez dışarı çıkmasına izin verin. Evcil hayvan oturağının yanı sıra bazı işler yapın. Diğer evcil hayvan barınaklarından uzak durmak istiyorsanız, sahip için bazı ekstra görevler yapmak, eklediğiniz öz geçmişinizi göstermek için harika bir yol olabilir. Evcil hayvanınızın evinde oturmak için evcil hayvanınız varsa, bazı temel bakımları yapın. Bitkileri Sula. Postayı topla. Evi temiz tut.
Yemek yaparken iyilik kazanmak için harika bir yol gibi görünebilir, dikkatli olun. İnsanların genellikle mutfakları için özel organizasyonel yapıları vardır ve sistemlerine bulaşırsanız kestirebilirler. Eğer bulaşıklar yaparsan, yıka, onları kurumaya bırak, ama onları dışarı atmaktan sakın. ”

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.