JAG Avukat Nasıl Olunur?


Askeri bir avukat olmak iki kariyeri birleştirir. Hakim Avukat General Corps’taki bir memur olarak, bir memurun görev, saygınlığı ve kariyer fırsatlarına sahip olursunuz, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki aktif görevliler ve kadınlara yüksek kalitede hukuki hizmetler sağlarsınız. Askeriyenin beş kolunun JAG Kolordusu, medeni ve askeri yasalar, yanı sıra eğitimli liderler ve hizmet topluluğunun üyeleri gibi yasal konuları ele alan yetenekli profesyonel avukatlardır.

Kariyer hedeflerinizi göz önünde bulundurun. Beş askeri şubenin Hakem Heyeti Genel Sekreteri (JAG), herhangi bir askeri kariyer kadar rekabetçi ve talepkardır. Yasal mesleğin eğitim ve lisanslama gerekliliklerini tamamlamakla birlikte, muhtemel bir memur ile aynı standartları karşılayabilmeniz gerekir. Adaylar Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olmalıdır.
JAG adayları bir güvenlik izni geçebilmelidir. Güvenlik izni prosedürü, ABD’ye olan bağlılığınızı, yabancı hükümetlerle olan bağları, cezai tarihi, madde kötüye kullanma sorunlarını, mali durumu ve genel psikolojik sağlığı araştıracaktır. Hükümet araştırmacıları bir dizi rehber kullanmaktadır ve bulguları açıklamak için bir fırsat verilecektir. Örneğin, kredi geçmişiniz çok zayıfsa, borçların kaçınılmaz olduğunu ve geri ödeme planında olduğunuzu gösterebilirsiniz.
Bir JAG vekili olmakla ilgileniyorsanız, çalışmalarınıza başlamak için 42 yasından önce yasayı uygulamaya ve aktif görevlere girmeye hazır olacaksınız.
Seçtiğiniz ordu dalı için tüm fiziksel uygunluk şartlarını karşılayabilmeniz gerekir.
Lisans derecenizi alın. Hukuk fakültesine girmek için öncelikle bir lisans diploması almalısınız. Ne Amerikan Bar Birliği (ABA) ne de JAG Kolordu herhangi bir özel sınıf veya majör gerektirmez. Farklı bir tarih, sosyoloji, edebiyat, yaratıcı yazarlık ve siyaset bilimi içeren bir liberal sanat derecesi, yasal eğitiminiz ve askeri kariyeriniz için sağlam bir temel oluşturacaktır.
Askerlik için bir avukat olmak için lisans okulunu seçtiğinizde herhangi bir kısıtlama yoktur. Bunun yerine, onların gereksinimlerini yerine getirmeyi düşündüğünüz hukuk fakültesine bakın. Tipik olarak, dereceniz Amerika Birleşik Devletleri’nde Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan herhangi bir üniversiteden olabilir.
Hava Kuvvetleri Yüksek Lisans Programı gibi Koleji ROTC programları, hem maddi hem de motivasyonla JAG Kolordusu’na katılmanız için gereken eğitimi tamamlamak için size yardımcı olabilir.
Analitik akıl yürütme bölümü, sınav katılımcılarını çıkarımda, tümdengelimli akıl yürütmede ve ifadeler arasındaki ilişkileri çizmede zorlar.
Mantıksal akıl yürütme, bir argümanın bölümlerini tanımlamanıza ve ilgili olguların sunumuna dayanarak sonuçlar çıkarmanıza meydan okuyacaktır.
Ayrıca, LSAT puanınıza dahil olmayan bir yazı örneği de vardır. Ancak, başvurduğunuz okullara verilir.
LSAT, ABD’de ve uluslararası olarak farklı yerlerde yılda birkaç kez sunulmaktadır. Dini bayramları ve Şabat gözlemlerini barındıracak sınav tarihleri ​​vardır.
Satın almak için ücretsiz test hazırlama materyalleri ve örnek testler vardır. En azından, soruların formatı ile rahat olmanız ve zaman sınırları içerisinde çalışmanız gerekir.
Hava Kuvvetleri, askeri eğitimi yasal çalışmalarınızla birleştiren Lisansüstü Hukuk Programı’nı sunmaktadır. İlk yıl hukuk öğrencileri başvurabilir.
Donanma JAG programı ile ilgilenen öğrenciler Donanma JAG Kolordu Öğrenci Programı için geçerli olabilir. Programa kabul edilen ikinci yıl hukuk öğrencileri aktif olmayan Donanma Rezervinde görevlendirilir ve hukuk okulundan Deniz Subayı Geliştirme Okuluna doğru geçiş yapabilirler.
Bazı eyaletler, özellikle de Kaliforniya eyaletleri, ABA tarafından onaylanan bir hukuk fakültesi mezunu, bara sınava girmeye ve uygulamaya lisans vermeye izin verecektir.
Multistate Bar Sınavı, torkları, anayasal, suçlu, sözleşmeleri, hukuksal prosedürleri, kanıtları ve mülkiyet hukukunu test eder. Bu yorucu bir altı saat, 200 soru sınavı.
Multistate Performance Test, gerçekçi bir yasal olgu modeliyle analitik becerilere meydan okuyor.
Multistate Essay Sınavı, kanunun tüm alanlarından alınan 30 dakikalık bir dizi deneme sorusudur.
Devletler ayrıca, çok aşamalı test dizisine devlete özgü deneme testleri de ekleyebilir.
Bar sınavları tipik olarak testten yaklaşık 10 hafta sonra elde edilen sonuçlarla yılda iki kez uygulanır.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.