Java Programcısı Nasıl Olunur?


Bir Java programcısı olmak için, Java kaynak kodunu bytecode’a çeviren bir program olan bir

derleyici” ye ihtiyacınız var. Eski günlerde tek seçenek Oracle’ın Java Geliştirme Seti idi; ama şimdi, GNU projesinin sınıf dosyaları veya yerel yürütülebilir dosyalar oluşturan gcj’si ve IBM’in açık kaynak katkısı olan jikes gibi birçok seçeneğiniz var. Ayrıca, Java bayt kodlarını anlayan ve bunları hedef işlemciye makine diline çeviren bir

makine içindeki bir makine

olan bir Java sanal makinesine de ihtiyacınız olacak. Kullanılabilir çok şey var ama javac derleyicisiyle ve Java’nın Java standart sürümünde bulunan java JRE sanal makinesiyle asla ters gidemezsiniz.

Oracle’ın Java SE indirme sayfasını ziyaret edin ve platformunuz için doğru paketi indirin: genellikle Windows, Linux veya Solaris. Macintosh kullanıcıları zaten J2SE’nin kurulu olduğunu görecekler. Alternatif olarak, gcj veya jikes gibi açık kaynaklı veya başka bir üçüncü taraf derleyici kullanın ve yerel bir yürütülebilir dosyayı derleyin veya Java JRE ile çalıştırın. Not Defteri (Windows), vim veya Emacs veya Notepad ++ (Windows) veya Sublime Text veya Gedit (Linux) gibi bir temel” temiz

editörü kullanmayı öğrenin. Bunlar, program kaynağınızı, örneğin Microsoft Word veya Libreoffice Write gibi biçimlendirme bilgileriyle kırpmaz. Kullandığınız editör” düz metin

olarak kaydetme seçeneğine sahip olmalıdır. Temel düzenleme-derleme testi döngüsünü (veya oluşturma döngüsü) öğrenin: Program kaynak dosyalarını oluşturun veya düzenleyin.
.class dosyalarını derleyin.
Programı Java ile yürütülebilir veya tarayıcıda bir uygulama olarak çalıştırın. İşlev düzgün değilse veya daha fazla özellik eklemek istiyorsanız, 1. adımda yeniden başlayın.

, İşlemi tanımak için basit bir Hello World! Uygulamasını derleyin ve çalıştırın.” Çok sayıda sorun ve bunların çözümleri Yahoo! gibi bir arama motorunda bulunabilir. ve Google. Bu olağanüstü kaynağı iyi kullanın.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.