JPG’yi PNG’ye DönüştürmePNG’ye dönüştürmeniz gereken bir JPG resminiz var mı? Orijinal sürümü PNG’ye dönüştürebiliyorsanız daha iyi kalite elde edecek olursanız, orijinalinize erişiminiz yoksa JPG dosyanızı dönüştürmenin çeşitli yolları vardır. Nasıl yapılacağını öğrenmek için aşağıdaki 1. Adım’a bakın.

Resim düzenleme yazılımınızdaki JPG’yi açın. Bu, Paint gibi ücretsiz, basit bir program veya Adobe Photoshop gibi karmaşık bir program olabilir. Son sonuç aynı olacaktır. JPG’yi dönüştürmek yerine görüntünün orijinal kaynağını bulmayı düşünün. JPG dosyaları sıkıştırılır ve sıkıştırma sırasında bir kalite kaybı olur. Bu, onları PNG’ye dönüştürmenin daha kaliteli bir görüntü ile sonuçlanmayacağı anlamına gelir. En iyi kaliteyi elde etmek için orijinal kaynak imajını bulmak ve bir PNG dosyası olarak kaydetmek isteyeceksiniz.

Dosya’ya tıklayın ve Farklı Kaydet’i seçin. Bu, orijinal dosyanın bir kopyasını oluşturur ve yeni bir biçim ayarlamanıza olanak tanır. Dosyanıza, dönüştürüldüğünü tanımlamanıza yardımcı olacak bir ad verin. Biçiminizi seçin.

Farklı kaydet

” veya

” Biçim

” açılır menüsünde dosya formatı olarak PNG’yi seçin. Kaydet’i tıklayın. Dosyayı kaydettiğinizde, PNG görüntüsüne dönüştürülür. Çevrimiçi bir dönüşüm servisi bulun. Görüntü dosyalarınızı sizin için dönüştürecek çeşitli ücretsiz çevrimiçi dönüşüm hizmetleri vardır. Bu, herhangi bir görüntü düzenleme yazılımı erişilebilir bir bilgisayar kullanıyorsanız özellikle yararlıdır. Popüler hizmetler arasında: Zamzar

Online dönüştürme

Resim Yeniden Boyutlandır Dosyanızı yükleyin. Süreç kullandığınız hizmete göre değişecektir, ancak genellikle bilgisayarınızdan herhangi bir JPG görüntüsü yükleyebileceksiniz. Bazı hizmetler, resimlerin URL’sini, onları yüklemek yerine web’e eklemenize olanak tanır. Resminizi bu sunuculara yüklediğinizden emin olun. Çoğu, sizi korumak için bir gizlilik politikasına sahip olsa da, güven önemli bir faktördür. Görüntüler güvenlik riski taşıyorsa veya son derece kişisel ise, başka bir yöntem kullanarak bunları dönüştürmek isteyebilirsiniz.

Dönüştürülen dosyayı almak için e-posta adresinizi girmeniz gerekebilir.

Bazı servisler birden çok format için tasarlandığından, JPG dosyanızı yüklediğinizde PNG’nin format olarak seçildiğinden emin olun. Dönüştürülen dosyanızı indirin. Bazı hizmetler yüklediğiniz anda dönüşürken, diğerleri bir Dönüşüm düğmesini tıklatmanızı gerektirir. Dönüşüm süreci birkaç dakika ile birkaç dakika arasında sürebilir. Dönüşüm tamamlandıktan sonra, dönüştürülen dosya için bir indirme bağlantısı verilecek veya size ek olarak size e-posta ile gönderilecektir. Bir toplu dönüştürme programını indirin. Eğer JPG’den PNG’ye (veya başka bir resim formatına) dönüştürülecek çok fazla dosyaya sahipseniz, bir dönüştürme programı indirmek size en çok zaman ve işinizi koruyacaktır. Bu programlar ayrıca dosyalarınızı yerel tutmanın avantajına sahiptir, böylece bunları dönüşüm için başka bir sunucuya yüklemeniz gerekmez. En popüler toplu dönüştürme programlarından biri, SourceForge’dan ücretsiz olarak kullanılabilen açık kaynaklı bir program olan Toplu İmaj Dönüştürücüsüdür. Bir başka popüler program da Imagicon’dur, ancak reklam desteklidir. Bir dizinde dönüştürülmesini istediğiniz tüm görüntüleri yerleştirin. Toplu Görüntü Dönüştürücü, dönüştürme işlemi için tüm dizinleri yükler. Sabit sürücünüzün kök dizinindeki gibi gezinmek için dizini kolay bir yere yerleştirin. Toplu dönüştürücüyü başlat. Resimlerinizin dizinini programa yükleyin. Orijinal formatın ne olduğunu seçin. Program seçtiğiniz dosyadaki tüm dosya tiplerini tarayacak. Dönüştürmek istediğiniz formatı seçin (bu durumda PNG). Orijinalleri otomatik olarak silmeyi seçebilirsiniz, ancak bu genellikle dönüştürme işlemi sırasında meydana gelebilecek hatalar nedeniyle önerilmez.

Dönüştürücüyü başlatmak için Başlat düğmesine tıklayın. Dönüşüm sürecinin ilerlemesini izleyebilirsiniz. İlerleme”

bölümünde”

Dönüştürülen resimlerinizi gözden geçirin. Dönüşüm işlemi tamamlandıktan sonra, dönüşümün sorunsuz ilerlediğinden emin olmak için resimlerinizi gözden geçirin. Toplu dönüştürme yaparken, belirli görüntülerde hataların meydana gelmesi için küçük bir şans vardır. Bu durumda, bu makalenin ilk yöntemini kullanarak sorun görüntülerini tek tek dönüştürmeyi deneyin.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.