Karate Formları Şampiyonu Nasıl Olunur?


Kata olarak da bilinen geleneksel formlar, karate turnuvalarının büyük bir kısmı. Karate turnuvalarında form bölümlerinde kazanmanın bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Doğru formu seçin. Her dövüş sanatçısı farklı güçlere ve farklı bir vücut tipine sahiptir, vücut tipinize uygun bir form seçerseniz daha iyi bir performans sergileyeceksiniz. Bazı formlar kendilerini diğerlerine göre rekabet yönünde daha fazla borçlandırırlar. Yarışmalar genellikle daha uzun ve daha zor olan ve daha büyük bir form ararlar.

Kata’yı yıkın ve temeller üzerinde çalışın. İyi güçlü temeller olmadan (kihon) formunuz özensiz görünecektir. Yargıçlar aradıklarında çabucak dikkate almayacaktır. Onların şampiyonları için. Çok yavaş ve her duruş ve tekniği mükemmelleştirmeye odaklanın. Sensei’nizi düzenli olarak izleyebilmeniz için düzenli olarak izleyiniz. formun bölümü ve doğru akışa sahip olduğundan emin olun. Bazı hareketler çabucak yapılmalı ve diğerleri yavaşça yapılmalıdır. Bazı noktalarda duraklatmalısınız, diğerlerinde ise hızlı hareket edin. Formu parçalara ayırmak, doğru zamanlamada çalışmanıza yardımcı olabilir. Odağınızı geliştirin. Karate temelleri, yüksek puanlama formunda tek önemli faktör değildir. Odaklanmaya odaklanmalısın. Buna solunum, göz teması, yüksek Kiai, keskin kafa dönüşleri ve güçlü hareketler dahildir. İyi bir odaklanma ve sağlamlığa sahip olmayan bir kata iyi puan vermez. Bir kitleniz için formunuzu olabildiğince sık gerçekleştirmeye çalışın. Çoğu zaman, insanlar formlarını hazırlarken çok iyidir, ancak bir turnuvaya girdiklerinde ve yargılanırken, performans konusunda çok gergin oldukları için asla ellerinden gelmezler. Bir kitle için daha sık performans gösterir ya da birileri sizi izlerse, o kadar iyi olursunuz. Uygulama, uygulama, uygulama. Evde ve dojoda olabildiğince çalış.

, Geri bildirim alın. Dersten önce veya dersten sonra formunuzu izlemeniz ve onlardan geri bildirim almanız için eğitmeninizden ve arkadaşlarından isteyin. Ayrıca geri bildirim almak için kendiniz de video çekebilirsiniz. Rekabet edince keskin görünün. Hakimler, sanatı ciddiye aldığınızı görecek ve skorunuza yardımcı olabilecektir. Gi’nin ütülendiğinden ve temizlendiğinden ve saçınızın düzenli olduğundan ve mücevher veya parlak oje giymediğinizden emin olun. yapabilirsin. Rekabet ettiğiniz her seferde daha fazla tecrübe kazanırsınız ve daha iyi hale gelirsiniz. Ayrıca hakemlerden daha fazla geri bildirim alma ve daha iyi olmanıza yardımcı olacak diğer harika karatekaları izleme şansı da var. Her gece, uyumaya gitmeden önce ve her sabah uyandığında tekrar mükemmel Kata yaparak kendini görselleştir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.