Konserde Nasıl Güvende Olunur (Teen)


Bir konsere gitmek çok eğlenceli olabilir ama aynı zamanda tehlikeli de olabilir. Nasıl güvende olacağınızı öğrenmek, harika bir deneyime sahip olmanızı sağlayacaktır.

Konser için elbise. Bu, doğrudan güvenlik için geçerli olmasa da, aşırı ısınmak ve dışarı çıkmak istemezsiniz. Hafif kıyafetler giyin ve kendinizi birden fazla giysi katıyla yormayın. Çok terleyeceksiniz, bu yüzden ter lekelerinizi gizlemek için koyu renkler giymeyi düşünün. Hidratlı kalın. Susuz kalmama ve çıkıştan kaçınmak için konserden önce bolca su içirin. Terliyorsunuz, bu yüzden vücudunuzun kaybolan sıvılarını yenilemek için çok fazla suya ihtiyacı olacak. Paranı sakla. Konsere giderken, konserde olduğu gibi, siz de orada olduğunuzda, paranızı sakladığınızdan emin olun. Ön cebinize, ayakkabınıza veya çalmayı zorlaştıran başka bir yere koyun. Ayrıca, paranızı parlamaktan kaçının. İnsanlar sizi büyük miktarda parayla görürlerse, bir hedef haline gelebilirsiniz. Arkadaşlarla git. Bu, önemli bir güvenlik ipucu, çünkü sayıca güvenlik var. En az bir arkadaşla konsere katılalım. Orada araba ya da mekan ya da otobüs istasyonunda buluşmayı planlıyoruz.

Gitmeden önce ye. Konserden en az bir saat önce iyi bir yemek yemelisin. Bu, mide zamanını yiyecekleri sindirmeye başlayacak, böylece aşırı heyecanlanmayacak ve konsere kusacaksın.” Güvenliği arayın. Güvenlik görevlileri sizi izleyecektir, ancak bir an için bölgeyi kapsamaya ve en yakın güvenlik görevlisini bulmaya çalışın. Gölgeli insanlara dikkat edin. Birisi tuhaf görünüyorsa, onlara göz kulak ol. Bazı insanlar garip titreşimler veriyor ya da sizi rahatsız ediyorlar. Bu durumda, mümkünse onlardan uzaklaşmaya çalışın. Seni takip ederse, güvenliği uyarın. Uyuşturucu veya diğer tehlikeli olabilecek maddeleri kabul etmeyin. İnsanların ot içebileceğini bilin. Genellikle insanlar çocuklarda uyuşturucu kullanmaktan kaçınırlar, ancak bu her zaman böyle değildir. İnsanlar uyuşturucu kullanıyorsa, bir güvenlik görevlisinin bilmesini sağlayın. Biri bir vuruş isteyip istemediğinizi sorarsa, kibarca reddedilir. Birisi size herhangi bir madde sunuyorsa, hayır deyin ve yapmazsanız büyük bir anlaşma yapmamaya çalışın. Devam ederse, onları güvenceye rapor edin. Bir ebeveyn veya başka bir güvenilir yetişkin sizi bırakıp sonra sizi alır. Konsere gidip gelmek, arkadaşlarınızla olsanız bile, yürümekten veya otobüse binmekten daha güvenlidir. Karışıklığı önlemek için mekana yakın bir buluşma yeri ayarlayın. Otobüsle eve gidecekseniz, ön tarafa oturun. Bu, metro için de geçerlidir. Her zaman operatörün yanında ön tarafta durun. Terminal / otobüs durağına vardığınızda ebeveyninizi almayı denemelisiniz.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.