Kulağınızda Başka Bir Piercing Yapmanıza İzin Vermek İçin Ebeveynlerini Nasıl İkna Edeceksiniz?Piercingler kendinizi ifade etmenin ve görünüşünüzü değiştirmenin eğlenceli bir yolu olabilir. Kulak piercingleri yaygın ve nispeten kolay bir delici olabilir, ancak ebeveynleriniz zaten var olsa bile, başka bir tane almanızı onaylamayabilir. Muhakeme, delil ve pazarlık kullanarak ebeveynlerinize etkili bir şekilde nasıl izin verileceğini öğrenin.

Nazikçe ve sabırla isteyin. Anne babanıza ne istediğini sor, piçlerin neden önemli olduğunu açıkla. Bir ebeveyn imzası gibi, ilgili olanları bildirin. Sorularını dinleyin ve sahip olduğunuz tüm bilgilere sakin bir şekilde yanıt verin. Şunu söyleyebilirsin: “Anne, baba, başka bir kulak deldirmek istiyorum. Kendimi ifade etmenin en sevdiğim yolu ve bunu yapmak için izninizi gerçekten çok beğendim. ”

Onlara bilgi verin. Ebeveynler istediğiniz kulak piercinginin tipini ve yerleşimini öğrensinler. Çok çeşitli kulak piercingleri var; Anne ve babalarını araştırdığınızı gösterin ve bunun için kullanabileceğiniz yerleştirme ve takılar hakkında çok şey düşündünüz. Örneğin şöyle diyebilirsiniz: “Kulağın üst kıkırdak kısmında bulunan bir sarmal piercing’i gerçekten çok isterim. Bu tür piercing için takıların olduğunu bildiğim alışveriş merkezinde bir mağaza var. ”

Piercing için istediğiniz mücevherleri olan herhangi bir çevrimiçi mağazayı biliyorsanız, bunları ebeveyninize gösterin. Ayrıca kulaklarınızın kulağınızın veya kulağınızın delinmesinin nasıl olacağını görselleştirmelerine yardımcı olmak için kulak delme yerleştirme diyagramını da gösterebilirsiniz. Daha önce piercinglere izin verdiklerini hatırlatın. Ailenizin önceki kulak piercingleriniz için izin verdiğine ve bunun farklı olmayacağına dikkat edin. Örneğin, kulak loblarınızı bir kez delinmişseniz, ikinci bir lob delme işleminin esas olarak aynı şeyi, delme ve aynı iyileşme süresi için aynı yöntemle açıkladığını açıklayabilirsiniz. Başarılarınızı vurgulayın. Okulda odaklanmak ve iyi notlar almak, yeni aktiviteler ve ders dışı dersleri denemek ya da evin etrafında yardım etmek istiyorsanız, ebeveynlerine hatırlatın. Ayrıca piercingin gelecekte iyi davranışlar için bir teşvik olduğunu da sorabilirsiniz. Anne babanla birlikte, piercing yapmadan önce ulaşmanı istedikleri bir hedefle katılıyorum.

Doğum gününüz ya da hediye veren başka bir tatiliniz varsa, istediğiniz kulak piercinginin hediyeler için istek listesinin en üstünde olduğunu söyleyebiliriz. Kalıcı olmadığını açıklayın. Ebeveynlerini sonsuza dek delmeyi sürdürmeyi planladığını bil. Fakat eğer piercinglerin kalıcı yapısıyla ilgili endişeleri varsa, artık onları istemediğinize gerçekten karar verirseniz, delici deliklerin zamanla kapanabileceğine dikkat edin. Çoğu delici deliğin, içinde takılı bir takı olmadan zamanla kapanacağını unutmayın. Ayrıca gergin kulak piercinglerini veya “gauges” ı kapatmak için çok az cerrahi yapabilirsiniz.

Daha önce izinleriyle piercing yaptığınızı ve hayır dediklerini kullanmayı denerseniz, birkaç hafta sonra kendinize yeni bir soru sorarak geri dönün. Her seferinde sakin ve kibar olun. Kaliteli bir piercer bulun. Bir telefon rehberinde veya devlet tarafından onaylanan ve lisanslanan yerleri delmek için başka bir yerel dizinde çevrimiçi arama yapın. Binanın, ekipmanın ve personelin temizliğini ve güvenliğini doğrulamak için konumu arayın veya ziyaret edin. Ebeveynlerinin size eşlik edebilir ya da isterlerse bir delici mekânın personeli ile konuşabilirsiniz.

Google, Yelp veya diğer sitelerin gerçek kişilerden puan ve yorumlarla kontrol edilmesini sağlayın. Delici yerde yaşadıklarıyla ilgili neler söyleyeceklerini öğrenmek için. Araştırma uygun temizlik ve bakım. Anne babanızı deliğe girdikten sonra kulağınızın bakımını ve iyileşmesini sağlamak için işe koyduğunuzu gösterin. Tüm temizlik ve bakım bilgilerini ebeveynlerinizle paylaşın, böylece takip etmeniz için size hesap verebilir olursunuz. Önceden bakım sonrası ihtiyaç duyacağınız salin solüsyonunu veya diğer tüm malzemeleri satın alın, piercing’in bu şeyleri sağlayıp sağlamadığını kontrol edin veya daha sonra nerede ve ne zaman satın alacağınızı kesin olarak öğrenin.

Ebeveynler, deldiğini değiştirmeden önce önerdiğin mücevheri takacağını bilmene izin ver. Ayrıca kulak takıları için en iyi ve en sağlıklı metal türlerini ve nereden satın alacağınızı bildiğinizden emin olun, özellikle nikel gibi bazı metallere karşı alerjiniz varsa. Resimleri göster. Size nasıl bakabileceğine dair farklı seçenekler göstermek için piercing türünde çevrimiçi resimler bulun. Piercing’in büyümeyemeyeceğiniz onurlu ve olgun bir görünüme sahip olabileceğini göstermek için şık ve sade mücevherlerle yüksek kaliteli görüntüler ve örnekler arayın.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.