Kulaklıklı Akıllı Sokak Nasıl Olunur?


Halkı müzik dinlemek için dolaşmayı sever misiniz? İstenmeyen koşuşturmacayı engellemek için iyi bir yoldur, ancak bilmeniz gereken bazı tehlikeler ve dezavantajlar vardır. Kulaklık kullanmaya geldiğinde akıllı olmalısın.

“, Doğru kulaklık alın. Daha düşük kalitede kulaklıklar, iyi duymak için müziğinizi yüksek sesle açmanıza neden olur. Yüksek kalitede kulaklıklar, sesi düşürmenize izin verir. Bu önemli şeyleri duymanıza olanak tanır. Çevrenizde kamusal alanlarda devam ediyor.

Kulaklıklarınızı çok yüksek sesle yakmayın. Sadece kulaklarınız için bu kötü bir şey değil, etrafınızdaki tüm sesleri tamamen engelliyorsunuz, sizden sonra gelen insanlar ya da arabanızdan bip sesi duymak gibi önemli şeyleri duyamazsınız. Bu, sizin için tehlikeli olan veya sizin tarafınızdan meydana gelen bir şeyin riskini artırır. Müzik cihazınızı cebinizde, özellikle de akıllı telefon veya iPod’unuzda bulundurun. Bu cihazlar, fırsatçı hırsızlar tarafından kolayca uzaklaşabilir ve değiştirilmesi çok pahalıdır. Şarkılarınızı çok değiştirmek istiyorsanız, bir oynatma listesi oluşturun ve şarkılarınızı bu şekilde değiştirin. Biri size dokunduğunda yanıt verin. Onlara bakın ve orada olduklarını kabul edin. Eğer bir yabancıysan

çok merhaba” deyin ve onlarla bir görüşme yapmak sizi ilgilendirirse göz temasıyla temastan kaçının. Eğer sana dokunmaya devam ederse, onlara ilgilenmediğinizi söyleyin ve kulaklıklarınızı ceplerine koyun. Bu şekilde, sizi takip ettiklerini tamamen biliyorsunuz. Müzik dinlerken hızlı yürüyün. Aptalca görünebilir, ama bir şehir mahallesinde sıkıntı yaşamaya çalışmak yerine bir akşam yürüyüşüne çıkmış gibi görünüyorsun. Rotanızı bilin. Nereye gittiğinizi bilmiyorsanız ve tehlikeli görünen bir semtte iseniz, yerel halkın kaybolmuş olabileceğinizden haberdar olmalarını sağlamak için kulaklıklarınızı alın ve çevrenizdekiler hakkında çok kafanız karışmaz. Yerdeki gölgelere bakın. Seninkinden daha büyük bir tane görürsen, orada olup olmadığını kontrol etmek ve görmek için başını çevir. Kimsenin seni takip etmediğinden emin olmak için bir köşeyi çevirdiğinizde arkanıza bakın. Çoğu zaman, insanlar düşünür çünkü müzik dinlediğiniz için çevrenizden tamamen habersizsiniz. Köşeyi her çevirdiğinizde arkanızda kimse olmadığından ve daha önce gördüğünüz insanların artık orada olmadığından emin olun. Sana bağırdıklarında insanları görmezden gel. Bir çok birey genellikle halkı sindirmek için komik buluyor. Onları görmezden geldiğinde, onları güvensiz hissettirir ve sonunda aptal gibi görünürler. Müziğinize sadece reçel ve günün tadını çıkarın!

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.