LaVeyan Satanist Nasıl Olunur?


Laveyan Satanizmin ismine rağmen, Hıristiyan İncilinden Şeytan’la pek alakası yok. Aslında Laveyan Satanistler, şeytana bile inanmazlar. 1966’da Anton Szandor LaVey tarafından yaratılan Satanizm, gurur, özgünlük ve güce odaklanan ateist bir “din” dir. Satanizm, özünde, bireyciliği ve özgür düşüncedir. İnsanların sadece bir Satanist olarak kabul edilecek birkaç basit ilkeye göre yaşamlarını sürdürmeleri gerekiyor, ancak resmen tanınabilmenin birkaç yolu var.

Şeytan Kilisesi ile kayıt olun. Satan Kilisesi’nin temel üyeliği koyu kırmızı bir kimlik kartı sunmakta ve web sitelerinde kayıt yapılmasını gerektirmektedir. Kişisel bilgilerinizi doldurmaya ek olarak, kilise üye olmak için 200 ABD Doları tutarında bir ücret talep etmektedir. Bu ücretin dışında ayrıca, Şeytan Kilisesi’ne katılmayı talep eden, imzalanmış ve tarihli bir beyanname yazmalısınız. Bu materyal, Şeytan Kilisesi’nin web sitesinde bulunabilir. Şeytan Kilisesi’nin yerel şubeleri yoktur. Tüm üyelikler New York ofisinden işlenir.
Bu kayıt döneminden sonra başka hiçbir gereklilik veya ücret talep edilmez.
Üyelik kartınızı güvende tutun. Kendinizi kuruluşun diğer üyelerine resmen nasıl tanımlayacağınız budur.
Aktif üye olmak için başvur. Aktif Üyelik uygulamasını indirin ve gerekli bilgileri doldurun. Şeytan Kilisesi’ndeki aktif üyeler kilise etkinliklerinde daha görünür bir rol üstlenir ve Satanizmi çeşitli işlevlerde temsil etmesi istenebilir. Uygulama ile ilgili birkaç soru, Şeytan İnciline işaret etmektedir. Uygulamadan önce ödevinizi yaptığınızdan emin olun.
“Satanik Kutsal Yazıları”

, bir Satanist olmanın ne anlama geldiğine ve dinin kurucularının ardındaki düşünce sürecine, uygulama için daha iyi hazırlanabileceğine dair daha fazla bilgi edinmek için” okuyun.
Önce aktif üye olmak için kayıtlı bir üye olmalısınız. Hiyerarşi ile yükselin. Bir Satanist gibi yaşamak ve sıradan yükselmek için kilisenin iyi bir yansıması haline gelmek. Rütbesi kazanmak için resmi olarak açıklanmış bir metodoloji olmamakla birlikte, kiliseyle ilgili iyi niyetlerin yayılması ve öğretilerini olumlu bir şekilde temsil etmesi, kilisenin üst düzey üyeleri tarafından fark edilmeye ve desteklenmeye yönelik olarak tavsiye edilir. Şeytan Kilisesi’nin üyeleri için “Kayıtlı”, “Aktif Üye”, “Witch / Warlock”, “Rahip / Rahip”, “Magistra / Magister” ve “Maga / Magus” üyeleri için altı sırada bulunuyor.
Üçüncü, Dördüncü veya Beşinci Dereceye sahip olmak sizi Mesih Rahibi’nin bir parçası olarak kabul eder ve “Rahip” unvanını verir.
Şeytan Kilisesi’ne ilham veren edebiyatı okuyun. nasıl davranmanız gerektiği konusunda daha iyi bir fikir edinmek için. Bunlar Friedrich Nietzche, Ayn Rand ve Michael Foucault gibi filozofların çalışmalarını içerir. Dokuz Satanik Beyanı Kabul Ediniz. Dokuz Satanik İfadeler, Satanistler için ideolojiye ve yaşam tarzına bir çerçeve sunuyor. Şeytan Kilisesi’nin beklentilerine uygun hareket etmek için bir Satanist olarak yolculuğunuz sırasında bu ifadeleri hatırlayın. Şeytan, yokluk yerine hoşgörüyü temsil eder!
Şeytan, ruhani boru rüyalar yerine hayati varoluşu temsil eder!
Şeytan, ikiyüzlü kendi kendine hilekarlık yerine ıssız bilgeliği temsil eder!
Şeytan, ingratlarda harcanan sevgiden ziyade bunu hak edenlere karşı şefkati temsil eder!
Şeytan, diğer yanağını çevirmek yerine intikamı temsil eder!
Şeytan, psişik vampirlerin kaygısı yerine sorumluya sorumluluğu temsil eder!
Şeytan, insanı bir başka hayvan olarak, bazen de daha iyi, daha çok dörtte biri olan, “ilahi ruhsal ve entelektüel gelişiminden” ötürü daha kötü olanı temsil eder;
Şeytan, sözde günahların tümünü temsil eder, çünkü bunların hepsi fiziksel, zihinsel ya da duygusal tatminlere yol açar!
Şeytan, Kilise’nin bugüne kadar sahip olduğu en iyi dosttu, çünkü bütün bunları yıllardır sürdürdü! Dünyanın Onbir Şeytan Kurallarını Bilin. Bu kurallar, bir Satanistin dine uygun olarak yaşamlarını nasıl yaşamaları gerektiğini belirlemektedir. On Emir’e benzer şekilde, bu kuralları takip etmek size ve çevrenizdekilere refah ve iyilik getirmek anlamına gelir. Satanizmin amacı mutlaka iyi yayılmamakta, fakat başkalarına zarar vermeden size neşe getirecek şekilde yaşamaktır. Şeytan Kuralları bunu yansıtıyor. Onbir Satanik Kuralları bunlar! Sorulmadıkça fikir veya tavsiye vermeyin.
Onları duymak istediğinden emin olmadıkça sorunlarınızı başkalarına söylemeyin.
Başka bir ineğin içinde, ona saygı göster ya da oraya gitme.
Eğer ininizde bir misafir sizi rahatsız ediyorsa, ona acımasız ve merhametsiz davranın.
Çiftleşme sinyali verilmedikçe cinsel gelişme yapmayın.
Diğer kişiye yük olmadıkça size ait olmayanı almayın ve rahatlamak için çığlık atar.
Eğer arzularınızı elde etmek için başarıyla çalıştırdıysanız sihir gücünü kabul edin. Eğer başarı ile çağrıldıktan sonra büyü gücünü reddederseniz, elde ettiğin her şeyi kaybedeceksin.
Kendinize ihtiyacınız olmayan şeylerden şikayet etmeyin.
Küçük çocuklara zarar vermeyin.
Saldırıya uğradığınız veya yemeğiniz olmadığı sürece insan olmayan hayvanları öldürmeyin.
Açık alanda yürürken kimseyi rahatsız etmeyin. Birisi seni rahatsız ediyorsa, ona durmasını isteyin. Eğer durmazsa, onu yok edin. Dokuz Şeytani Günahları hatırlayın. Dokuz Şeytani Günah, Satanistlerin her ne pahasına olursa olsun kaçınmaları gerektiği tavsiyesini temsil eder. Dünyanın Şeytan Kuralları ile birlikte, Satanistlerin hayatlarını dürüst ve verimli bir şekilde yaşamaları için bir yol haritası oluştururlar. Mümkün olduğunda bu günahlardan kaçının. Aptallık. Satanist her konuda kendini eğitmeye gayret etmelidir.
Gösterişçilik. Sizden daha büyük bir şey olarak durmayın – bu daha fazla günahlara yol açabilir.
Tekbencilik. Unutmayın ki dünya sadece kendinizden çok daha fazlasını içerir. Diğerlerini sana yaptıkları gibi yap.
Kendinden aldatma. Olmadığını bildiğin bir şey gibi davranma.
Sürü Uygunluğu. Düşünmenin kendiniz için antitezi.
Perspektif eksikliği. Satanizm’de bağımsızlık önemli olsa da, kararınızı etkilemesine izin vermeyin.
Geçmiş Ortodoksların Unutkanlığı. Geleceğinizle birlikte ilerleyin, ama geçmişi asla unutma.
Counterproductive Pride. Gurur, değerinizi tanımak için önemlidir, ancak sizi başınızın üzerine almasına izin vermeyin.
Estetiğin eksikliği. Kendinize ve vücudunuza iyi bakın. Yaşamı bağımsız olarak yaşayın. Şeytan Kilisesi, bağımsız düşünceyi en büyük özelliklerinden biri olarak benimsiyor. Şeytan Kilisesi için “Şeytan” seçim gücünü temsil eder. Başkaları ile aynı fikirde olmakta özgürsünüz – diğer Satanistler bile. Bağımsız olmak, kendi inançlarınızı ve varsayımlarınızı sorgulamaktır. Satanizm etrafınızdaki şeyleri sorgulamak için yoğun bir şekilde batırılır.
Kendi kararlarını ver. Bir Satanist ile aynı fikirde olmaları gerekmiyor, çünkü onlar bir Satanist. Kendi kararlarınızı vermeniz ve gerçekten bağımsız olmak için kendi fikirlerinizi tutmanız beklenir. Uygulama ritüelleri. “Greater” ve “Lesser Magic” olarak da bilinen ritüeller, kişinin arzularını kendi başlarına gerçekleştirmek için tasarlanmış bir pratiğe sahiptir. Meditasyon ya da yoga gibi, ritüeller bu amacı elde etmek için zihni belirli bir hedefe ya da düşünme tarzına odaklamayı içerir. Ritüellerin mum ışığında veya ayın karanlığında yapılması gerekmez. Konsantrasyon ve odaklanma yeteneği, gerekli olanlardır. Bunu başarabilir ancak sizin için en iyisi çalışır.
Büyük Büyü, benimle ilgilenir ve kendi düşüncelerinizi ve hislerinizi değiştirir.
Lesser Magic, kendi çabalarınızla başkalarının düşüncelerini ve duygularını değiştirmekle ilgilidir. Diğer üyeleri bul. Şeytan Kilisesi üyeleri, kiliseyi sosyalleştirmek ve tartışmak için “grottos” da tanıştılar. Artık resmi olarak bulunmasalar da, üyeler bir araya gelerek bir araya gelerek bir araya gelmek için resmi bir kanal bulunmuyor. Craigslist veya Backpage gibi bağımsız kanallar benzer kişiler bulma konusunda yardımcı olabilir.
Satanic Uluslararası Ağı da dahil olmak üzere diğer Satanistleri bulmak için bazı sosyal siteler var.
Yabancılarla tanışırken dikkatli ol. Onlara dinin mensuplarını taşıyan resmi bir kart olduklarından emin olun ve unutmayın ki, tanıştığınız her Satanist ile anlaşmaya varamazsınız!

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.