Lisanslı bir Zumba Eğitmeni Nasıl Olunur?


Zumba, salsa, merengue, samba, reggaeton ve hip-hop unsurlarını diğer aerobik egzersizlerle birleştiren bir fitness programıdır. Latin ritimlerine dans etmeyi seviyorsanız, iyi bir tutum sergileyin ve diğer insanların formda olmasına yardımcı olmak istiyorsanız, Zumba talimatı için büyük bir adaysınız! Nasıl yapılacağını öğrenmek için bu makaleyi okuyun.

Zumba Akademi eğitim web sitesini ziyaret edin. Zumba, ticari markalı bir egzersiz programı olduğu için, Zumba Akademisi’nden lisans almanız gerekir. Uygun eğitim programlarına kayıt olun. Zumba fitness eğitmeni lisansına ulaşmanın ilk adımı, aşağıdaki derslerden birine kayıt olmaktır: Zumba Temel Adımlar Seviye 1: Bu ders size Zumba öğretiminin temelini öğretecektir. Dört temel dans unsurunu öğreneceksiniz: merengue, salsa, cumbia ve reggaeton ve sınıfınız için seçtiğiniz şarkılara öğrendiğiniz çeşitli dans hareketlerini nasıl uygulayacağınız.
Zıpla Başlangıç ​​Altın Bu kurslar, Zumba’ya öğretmek için ihtiyacınız olacak becerileri vermek için dersler ve pratik eğitimin birleşimidir. Eğitim kursunu tamamladıktan sonra Zumba’ya bir yıllık bir lisans verilecektir. Öğretime devam etmek istiyorsanız, bu lisansın zamanla yenilenmesi gerekecektir. Zumba Eğitmen Lisansı güncel tutun. Zumba’ya bir yıl dayanan lisanslar ve öğretime devam etmek istiyorsanız, sona erdikten sonra hemen yenilenmelidir. Uygulama Zumba. Zumba’ya öğretmeden önce, önce fitness programının stil ve koreografisine hakim olmanız gerekir. Henüz yapmadıysanız, bir Zumba sınıfına kaydolun ve haftada en az 3-5 gün katın. Bir ders vermeyi düşünmeden önce, tüm farklı düzeylerdeki Zumba sınıflarına ayak uydurabildiğinizden emin olun. Bu veya diğer egzersiz sınıflarını öğretmek için mükemmel fiziksel durumda olmalısınız.
Farklı stüdyolarda ve farklı eğitmenlerle Zumba dersleri alın. Bu, çeşitli teknikleri ele almanıza ve nasıl bir öğretmen olmak istediğinizi seçmenize yardımcı olacaktır. Hangi sınıfların en büyük öğrenci grubunu etkilediğine dikkat edin ve o eğitmenin masaya getirdiği benzersiz öğeleri (dans hareketleri, müzik seçimi veya genel enerji olsun) farkedin. ”,“ Nereye gitmek istediğinizi düşünün. Zumba’yı öğretir. Zumba öğretme gereksinimlerinin farklı stüdyolar ve / veya spor salonları arasında değişebileceğini unutmayın. Bazı stüdyolar kendi başına bir Zumba lisansı kabul edecek, ancak diğerleri de bir grup fitness eğitmeni lisansına sahip olmanızı isteyebilir. Öğretmeyi planladığınız spor salonunda veya stüdyonda grup fitness eğitimi sorumlusuyla irtibata geçin. Bu kişiyle bir görüşme yapın ve Zumba lisansı dışında hangi belgelere ihtiyacınız olduğunu (varsa) öğrenin. ”,“ CPR sertifikasını almayı düşünün. Bu gereksinim spor salonları arasında değişebilir olsa da, acil bir durumda bir fitness dersi veriyorsanız CPR onaylı olmak iyi bir fikirdir. Bölgenizdeki Amerikan Kızılhaçı aracılığıyla bir CPR eğitim kursu için kaydolun. Sertifikasyonunuzu gerektiği gibi yenilediğinizden emin olun.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.