Lisede Pagan / Wiccan Nasıl Olunur (Minimal Problemlerle)


Özellikle bu kararla evde nadiren destekleniyorsanız, lise pagan veya wiccan olmak zor olabilir. Pek çok lise, özellikle küçük kasaba ve kırsal okullar kabul etmiyor. Birçok öğretmen ve yönetici yardım için onlara gitmeye çalışırsanız neden bahsettiğinizi bile bilmiyorlar. Bu rehber, inancınızı başkalarına saygılı bir şekilde uygulamanıza yardımcı olabilir. Akranlarına yeni bir şeyler öğretebilirsin bile.

İnançlarınızı başkalarının boğazlarına zorlamayın. Size arkadaşlık etmeyecek ve her şey sizin için daha da zorlaşacaktır. Tehdit etme. Ne kadar çok toplandığınıza ya da eğleneceğinize bakılmaksızın, suçlulara bir büyü yapma ve özellikle de hiçbir zaman gerçekten yapma tehdidinde bulunmayın. Yanlış anlaşılmalardan korkmak yaygındır ve eğer bu tür insanlar inancınız hakkında kendilerine öğretilmeyecekse yapabileceğiniz en iyi şey onlardan uzak durmaktır. Pentagramı (veya en çok tanınan sembol olmasına rağmen diğer dini semboller) giymek kişisel bir seçimdir. Gösterseniz olsun ya da olmasın, sonuçlara dikkat edin. Cesur olmaniz gerekliliginin okulunuzun iklimi tarafindan hizlandirilmasi gerekebilir.
Bir pentagram giymekten endişe ediyorsanız, küçük veya gömlekinizin altında tutun. Unutmayın, basit bir yıldız gibi başka, daha az bilinen semboller giyebilirsiniz.

, Din üzerinde kavgalar başlamaya gitmek için bir yol değil. Onlarla savaşırsanız, onlar sizi dinlemeyeceklerdir.” Diğerlerinin inançları, ama kendi kendine ödün vermeyin. Birisi sizi onlarla birlikte gençlik grubuna gitmeye davet ederse, devam etmeyi düşünün. Kişisel ritüellerden sonra onları açık bir ritüele ya da sadece bir Sabbat ya da Esbat kutlamalarına davet etmeyi düşünün. Açık fikirli olmadıklarında rahatsız edilmemeye çalışın. (Daireden daha önce izin almadan bir yabancının davetine asla davet etmeyin.)
Zorbalık veya tehdit altındaysanız, yardım için danışmanlara veya öğretmenlere gitmekten korkmayın. Ebeveynler ya da arkadaşlar tarafından (dünyanın sonu değil) dışarıda kalmanızla sonuçlanabilir, fakat kişisel güvenliğiniz her zaman sizin için en büyük endişeniz olmalıdır. Ebeveynlere danışılmadan önce danışmanların çoğunun izninize ihtiyacı vardır ve problemlerin sona erdiğini görebilirler. Asla zarar görene kadar sorunun devam etmesine izin vermeyin.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.