Lyft Sürücüsü Nasıl Olunur?


Keyifli bir şeyler yaparken ekstra para kazanmak için bir yol arıyorsanız, bir Lyft sürücüsü olmak isteyebilirsiniz. Kasabada gezerken yolcularla büyüleyici sohbetlerin tadını çıkaracaksınız. Turist mevsimi ve ana zaman saatleri boyunca, bu işi bir ana iş olarak kullanamayacağınız halde, mükemmel ücretler kazanabilirsiniz. Bir Lyft sürücüsü olmak için, birkaç temel gereksinimi yerine getirmeniz, çevrimiçi olarak başvurmanız ve karşılama yolculuğunu geçmeniz gerekir.

Sürücü gereksinimlerini geç. Lyft için arabayla en az 21 yaşında olmanız gerekir. Ayrıca, bir arka plan kontrolünü ve bir sürücünün kayıt kontrolünü tamamlamanız gerekir. Son üç yıl içinde, trafik ışığı ihlalleri gibi, üçten fazla ihlalde bulunmamalısınız. Pervasız sürüş gibi büyük ihlallere maruz kalmamalısınız.
Son yedi yılda, uyuşturucuya bağlı herhangi bir ihlal veya DUI olmamalıdır. Ayrıca, hit-and run gibi herhangi bir suçluya sahip olamazsınız.
Son yedi yılda, herhangi bir şiddet içeren suç, cinsel suç, hırsızlık, mal hasarı, suçlu veya uyuşturucuya bağlı suçlar işlememiş olmalısınız.
Geçerli bir lisansınız olduğundan emin olun. Eyaletiniz için geçerli bir sürücü belgesine ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yıllık sürüş deneyimine ihtiyacınız olacak. Kısa bir süre önce taşındıysanız ve Lyft’e arabayla gitmeyi umuyorsanız, DMV’ye gitmeli ve bir lisans almalısınız.
Tüm emniyet kemerleri iyi çalışır durumda.
İyi lastik diş derinliği. Lastik sırtı parçasının tüm kısımlarına bir kuruş takabilmeniz gerekir.
İyi çalışır durumda olan dört kapı. Dışarıdan erişilebilen dört kapının her birinde bir tutamak olmalı.
Bütün ışıklar iyi çalışır durumda. Sinyaller, uzun huzmeler, tehlikeler, dönüş sinyalleri, fren lambaları, sis farları ve diğer ışıklar çalışmalıdır.
Çalışma A / C ve ısıtma.
Windows yukarı ve aşağı ve iyi durumda yuvarlanır.
Ön camdaki çatlaklar gibi görüş alanının engellenmesi.
Aracın gövdesi iyi durumda olmalıdır.
Çalışma susturucuları ve egzoz borusu.
Koltuk ayarları düzgün çalışıyor.
Boynuz çalışıyor.
Aracın motor, şanzıman, süspansiyon, direksiyon veya frenleriyle ilgili hiçbir sorun yok. Arabanız yoksa hızlı sürücü programına başvurunuz. Bir araba hariç tüm gereksinimleriniz varsa, yine de Lyft için araba sürebilirsiniz! Örneğin, Hertz ya da Enterprise gibi Lyft ile düzenlemelere sahip araç kiralama şirketlerinden birine binebilirsiniz. Bu, işi denemek için iyi bir yol olabilir, ancak bu iş için kendi aracınıza sahip olmak isteyebilirsiniz.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.