Mahkeme Muhabiri Nasıl Olunur?


Mahkeme gazetecileri, sözlü kelimelerin korunması gereken yasal işlemlerin ve diğer olayların dökümünü oluştururlar. Farklı türde mahkeme muhabirleri var. Stenograflar bir stenotip makinesine ne yazıldığını anahtarlıyorlar ve ses yazarları bir kayıt cihazı ve ses susturucusu içeren bir maskeye konuşurlar. Mahkeme muhabiri olmak için gerekli eğitim, uzmanlığa bağlıdır.

Beceri seviyeni değerlendir. Bir stenograf olarak onaylanmak için, çoğu insandan çok daha doğru ve hızlı bir şekilde yazabilmeniz gerekir. Bu nedenle, bir kariyer yolu olarak stenografi düşünüyorsanız, göreli beceri seviyeniz hakkında bir fikir edinmeniz en iyisidir. Ulusal Mahkeme Muhabirleri Derneği, asgari olarak, bir mahkeme muhabirinin gerçek zamanlı olarak bir soru-cevap bölümü yazmasını,% 97 doğrulukla makine kısayolunda dakikada 225 sözcükle yazabilmelidir. Ancak, başvuru yapmadan önce, oldukça kısa bir hızda, kısa bir sürede, dakikada 60 kelimeden daha az bir şey yazmanın nasıl yapıldığını bilmelisiniz.
Eyaletinizin gereksinimlerini belirleyin. Bir mahkeme muhabiri olma şartları devlete göre değişir. Bazı devletler, örneğin, sadece mahkeme muhabirinin derneklerinden birinin sertifikasyonunu gerektirirken, bazılarının bir teknik okulda bir mesleki programın hem sertifikasyonu hem de tamamlanması gerekiyor. Birçok eyalet, suçluların mahkeme gazetecileri olmasını yasaklıyor. Geçişi oluşturan şey, devlet tarafından farklıdır, ancak tipik olarak, beceri bölümü, Ulusal Mahkeme Muhabirleri Derneği tarafından belirlenen standartlara uygundur.
Jüri ücreti 200 d / dak.
Testimony / Q & A, 225 / dak. Profesyonel bir kuruluşa katılın. Bazı eyaletler tam lisanslı olmak için NCRA gibi bir profesyonele katılmanızı gerektirir. Durumunuzda durum buysa, 65- $ 260 $ arasında ücret ödemeye hazır olun. Eyaletinizin mahkemede sesli muhabirlere izin verip vermediğine bakın. Verbatim Muhabirleri duruşma sırasında bir ağızlık içine konuşur ve daha sonra kayıtlarını aktarır. Eylül 2015 itibariyle mahkeme salonunda sadece 37 eyalet sesli muhabirlere izin verdi. Her ne kadar sözünü tutan muhabirler mahkeme haberciliği dışında onlara açık istihdam yollarına sahip olsalar da, bir hakem mahkemesi muhabiri olmak istiyorsan, kontrol ettiğin ilk şey bu olmalı. Hangi okulların size uygun olduğunu belirleyin. Verbatim Raporlama’da eğitim veren okulların listesi, tamamen stenografik mahkeme raporlaması sunanlardan daha küçüktür. Birçok dil eğitimi veren eğitim kurumu çevrimiçi kurslar sunsa da, bir in-person sınıfında olmanız gerekiyorsa, diğer mahkeme raporlarını araştırmalısınız. Https://nvra.org/nvra-education-affiliate-listings adresindeki akredite edilmiş verbatim raporlama okullarının listesini bulun. Ekipman için bütçe. Sesli raporlama ekipmanı, stenografik raporlama için olduğundan daha pahalıdır ve daha kapsamlıdır. Yılda 6 ay sürecek olan eğitiminiz boyunca, sadece ekipmana 1800 – 2200 $ arasında harcama yapmaya hazır olun. Herhangi bir program için harç masrafları elbette çok daha büyük olacaktır, ancak Ulusal Verbatim Gazeteciler Birliği tarafından kabul edilen bir programda öğrenim için $ 4,000 ile 7,000 dolar arasında harcama yapmaya hazır olun.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.