Masöz veya Masaj Terapisi Nasıl Olunur?


Masaj terapisi milyonlarca insanın fiziksel rahatsızlıklar, boğaz kasları ve duygusal sıkıntılarla baş etmesine yardımcı olur. Harika bir masaj vermek için bir hediyeniz varsa, profesyonel bir masaj terapisti olmak, büyük bir kariyer fırsatı ve becerilerinizle diğer insanlara gerçekten yardımcı olmanın bir yolu olabilir.

Kalbin doğru yerde olup olmadığını anla. Ellerinle iyi olabilirsin, ama aynı zamanda sabırlı ve empatik misin? Masaj terapistleri, diğer insanların bütünsel sağlığı konusunda endişelenmelidir. Masaj almak çok samimi bir deneyim. İyi bir masaj terapisti, masaj sanatının hem fiziksel hem de duygusal olduğuna saygı duyar. Masaj sanatı hakkında bilgi edinin. Masaj sanatlarıyla ilgili daha fazla bilgi edinmenin harika bir yolu, bir masaj terapisti ile konuşmak ve kendinize bir masaj yaptırmaktır. Mesleğin neyle ilgilendiği hakkında birçok soru sorun ve ne tür bir masaj terapisti olmak istediğinizi düşünmeye başlayın. Biraz araştırma yap. Farklı masaj türleri hakkında bilgi için çevrimiçi görün ya da yerel kütüphanenizdeki masaj kitaplarına göz atın. Sadece bunu okuyarak masaj terapisi hakkında çok şey öğrenebilirsiniz.
Arkadaşlar üzerinde pratik.

Yatağımın” şeklinin ne olması gerektiğini hissetmeye başla, ve tipik bir seansın nasıl olması gerektiğini. Uzmanlaşmayı düşün.

Masaj terapisinde birçok uzmanlık vardır ve masaj terapistlerinin çoğu, özellikle de başlangıç ​​sırasında bunlardan bir veya daha fazlasına konsantre olur. Farklı tiplerde masajlar farklı amaçlarla kullanılır; Bazıları kasları iyileştirmeye yöneliktir, bazıları stresin hafifletilmesine ve bazılarının belirli fiziksel rahatsızlıklara yardımcı olmalarına yöneliktir. Bir masaj stilinden daha fazlasını öğrenebilir ve muhtemelen öğrenirseniz, en çok neye ilgi duyduğunuzu düşünmek iyi bir fikirdir, böylece uygun eğitimi aldığınızdan emin olabilirsiniz. Bakmak için birkaç farklı masaj türü: Spor masajı. Bu masaj şekli, sporcuların yaralanmalardan ve günlük oyunlardan kurtulmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve bir sonraki oyunda en iyi fiziksel performanslarına sahip olmalarını sağlar.

Klinik masaj Bu fiziksel rahatsızlıkları iyileştirmek için masaj kullanmaya odaklanır. Anatomi tam bir anlayışa ihtiyaç vardır.

Isveç masajı. Bu, en yaygın masaj türüdür ve hem şifa hem de gevşeme amaçlı kullanılır. Derin doku masajı, benzer bir masaj şeklidir, ancak kaslara daha fazla baskı uygulanır.

Refleksoloji, reiki, acupressure ve sıcak taş masajı, özel amaçlara hizmet eden özel masaj türleridir.

Yetki alanınızın lisanslama gereksinimlerini araştırın. Eğitime başlamadan önce, yargı alanınızın lisanslama gereksinimlerini nasıl karşılayacağınızı anladığınızdan emin olmak için iyi bir fikirdir. Böylece, hangi tür eğitimlerin lisanslanmaya hak kazanacağınızı bilirsiniz. ABD’de çoğu eyalette bazı lisans türleri vardır. Bu nedenle, daha fazla bilgi almak için eyaletinizin lisanslama panosunu kontrol edin. Eyaletinizde lisanslama gerekliliği olmasa bile, şehrinizin veya ilçenizin olabileceğini unutmayın.
Bazı yargı bölgeleri, bazı masaj türleri için lisans gerektirmektedir, ancak başkaları için değil. ”,“ Uygun bir eğitim programı bulun. Orada çok sayıda masaj okulu var. Reklamlarını görmüş olabilirsiniz, hatta bazıları için reklam malzemeleri almış olabilirsiniz. Bu okulların para kazanmaya çalışan işletmeler olduğunu unutmayın, bu nedenle tüm iddialarını dikkatli bir şekilde kontrol ettiğinizden emin olun. Sertifikasyona yol açan ve yetkinizin lisanslama gereksinimlerini karşılayan ve akreditasyonu içerebilen bir programa bakın. Çoğu masaj okulu temel İsveç masajını öğretir ve buna ek olarak diğer spesiyaliteleri de seçmenize izin verir. En çok ilgilendiğiniz uzmanlık alanlarına hitap eden bir okul arayın.
Çevrimiçi okulları araştırabilir ya da masaj terapistlerine hangi okullara gittiklerini ve deneyimlerini düşündüklerini sorabilirsiniz.
Bütçenizi de dikkate almak istersiniz. Masaj okulları, birkaç bin dolar ile onbinlerce arasında değişen eğitim ile oldukça pahalı olabilir. Çoğu okul, federal öğrenci kredileri de dahil olmak üzere bir tür mali yardım sunar. Eğitim programınızı tamamlayın. ABD’de, birçok eyalet en az 500-600 saat eğitim gerektirmektedir, bu nedenle sınıfta ve uygulamada en az o kadar zaman geçirmeyi bekleyebilirsiniz. Bir dizi rota uzunluğu bulabilirsiniz. Programı tamamlamanızın süresi, bir seferde kaç ders aldığınıza bağlı olacaktır;

pratik

masaj

ınızı ne kadar çabuk tamamlıyorsunuz ve uzmanlık alanınız ne. Aldığınız programa bağlı olarak, ya belirli bir uzmanlık düzeyinde ya da bir derece ile sertifikasyon ile mezun olacaksınız. Sertifikalı Olmayı Düşün. Tüm yargı alanlarının belgelendirilmesi gerekli değildir, ancak yönetim kurulu sertifikası sizin için çok sayıda kapı açabilir. ABD’de Ulusal Sertifikasyon Masaj Terapisi Kurulu, sınava dayalı bir sertifika programını yönetir. Ruhsat almak için eyaletiniz tarafından talep edilmedikçe Ulusal Sertifikasyona gerek yoktur. Lisanslı alın. Daha önce de belirtildiği gibi, yetki alanınızda lisanslı olmanız gerekebilir. Okulunuz lisanslama gereksinimlerini anlamanıza ve lisansınızı almanıza yardımcı olabilir. Ulusal Sertifikasyon, ABD’deki bazı eyaletler tarafından talep edilirken, diğerlerinin gerektirmemesi ve diğerlerinin de kendi profesyonel lisans sınavlarına ihtiyacı vardır. Pek çok eyalet şimdi Ulusal Sertifikasyonun modası geçmesine yol açabilecek Masaj Devleti Kurulları Federasyonu tarafından sunulan başka bir sınavı kabul ediyor.
Kendi işinizi kurmayı planlıyorsanız, büyük olasılıkla pratik yapabilmeniz için eyalet veya belediyenizden de bir işletme lisansı almanız gerekecektir. Kendi işinizi kurmaya veya iş aramaya karar verin. Geçmişte, hemen hemen tüm masaj terapistleri kendileri için çalıştı. Artık masaj terapilerinde masaj salonlarında, kaplıcalarda, otellerde ve diğer işyerlerinde artan sayıda maaşlı iş var, bu yüzden çok fazla seçeneğiniz var. Çoğu iş düşük ödeme yapıyor ve saatte 15 dolardan başlıyor, ancak bundan daha fazla ödeme yapan bazı işler bulabilirsiniz. Kendi işinizi başlatarak genellikle daha fazla para kazanabilirsiniz, ancak önce müşterileri almak zor olabilir ve iş harcamaları birikebilir. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız, çok sayıda müşteriyi almak için merkezi bir yerde bir yer kiralamanız gerekir.
Bir diğer seçenek ise, bir alanı paylaşmak için bir sağlık hizmeti sağlayıcısı veya bir grup masaj terapisti ile sözleşme yapmaktır. Kendi hizmetleriniz ve işinizden sorumlu olursunuz, ancak kurulmuş bir yerden daha fazla güvenlik sahibi olursunuz.
Masaj okulunuz, seçiminizi yapmanıza yardımcı olacak bazı danışmanlık hizmetleri sunabilmelidir. İş öğelerine dikkat edin. Bir masaj işi kurmak, diğer küçük işletme türlerini kurmaya benzer. Bir işletme olarak yasal olarak çalışabilmek için takip etmeniz gereken belirli şartlar vardır: Bir işletme adı seçin ve kayıtlı olun.
Kuruluş belgelerini devletle dosyalayın.
IRS ile bir İşveren Kimlik Numarası için başvur.
İşletmenize başlamanıza yardımcı olacak küçük bir işletme kredisi edinin.
Sigorta al. Bir sigorta acentesi arayın ve eyaletinizdeki malpraktis ve yükümlülüklerden korunmak için hangi sigortayı karşılamanız gerektiğini öğrenin.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.