Metal Müzik Hayranı Nasıl Olunur?


Metal müzik kuzeni, rock müziği ile karıştırılmamalıdır. Metal müzik, ilhamını çeşitli müzik ve kültür kaynaklarından alır. Metal hayranı olmak pek çok insan için kolay değildir, ancak bir veya daha fazla müzik türünün daha iyi anlaşılmasına yol açabilir. İster inanın ister inanmayın, birçok metal grubu Vivaldi, Bach, Beethoven ve özellikle Wagner gibi klasik bestecilerden etkilenmiştir.

Encyclopaedia Metallum gibi büyük metal bant listelerine ve türlerine, vb. Gibi üyelere ait yorumları gözden geçirin. Ayrıca, Forumlarında, belirli bir tür metalin önerilerini isteyen çok sayıda iş parçacığı bulacaksınız, bu da sizi kontrol etmek için çok iyi bantlar verebilir ve sizi uzun süre meşgul etmenizi sağlar. Ayrıca, ilgilendiğiniz bir metal tarzın üzerinde bir iplik yoksa, bir tane yapmaktan ve sizi ilgilendirebilecek daha fazla grup bulmaktan çekinmeyin. Bazen, sadece belirli bir türden, beğenebileceğiniz bantları bulmak için internet radyosu kullanın. (örnekler: DeathFM, Snakenet, Pandora) Beğendiğiniz bir ses bulun ve onunla geçin, bu sesle bantları arayın.

, Bantları araştırın ve etkiyi arayın, böylece sesin nereden kaynaklandığını anlayabilirsiniz. Etkilerin hayranları olursunuz.” Ayrıca, grupların yerini de araştırın. Aynı bölgeden bantlar genellikle bir şekilde birbirine benziyor. Örneğin, New Orleans, Los Angeles, Boston, vb. Ayrıca, birçok müzik grubu kendi enstrümanlarına yerel enstrümanları veya müzik tarzlarını dahil eder. Bir dizi gruba odaklandığınızda, albüm ve kıyafet satın almaya başlayın ve şovlara gidin. Metal gibi birçok alt türünü keşfedin: Metal Çekirdek (Slipknot, Atreyu, Thy Yapılacak)
Thrash metal (Slayer, Megadeth, Sodom)
Ölüm metali (Monstrosity, Morbid Angel, Deicide, Nafrat)
Melodik Death Metal veya Melodeath (Gates, Arch Düşman, Hilastherion)
Güç metali (Buzlu Toprak, Ateşin Rhapsody, Helloween)
Siyah metal (Ölümsüz, Mayhem, Dimmu Borgir, Burzum)
Teknik Ölüm Metal (Ateist, Cynic, Kimyasal Nefes).

Bunu bilmeden önce, yarın yokmuş gibi kafa sallayacaksın.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.