Michigan’da Noter Nasıl Olunur?

Noter ya da Noter Kamu, devlet tarafından, sahtekarlık yapan bazı sahtekarlık eylemlerini yerine getirmek için atanan bir yetkilidir, örneğin bu imzaların kimliğini sağlamak için önemli belgelerin imzalanmasına ve bunun zihinsel kapasitelerine şahitlik etmek gibi. Michigan’da Noter olmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Noter olmaya uygun olup olmadığınızı belirleyin. Michigan eyaletinde noter olmaya hak kazanmak için belirli gereksinimleri karşılamanız gerekir. Uygun olmak için, şunları yapmanız gerekir:: En az on sekiz (18) yaşında olmalısınız.
Michigan’da bir sakin ol ya da bir iş sahibi ol.
Amerika Birleşik Devletleri (“ABD”) vatandaşı olun ya da ABD Kanıtı’nın yasal mevcudiyetinde yasal mevcudiyet kanıtı olması geçerli bir Visa veya Yeşil kart anlamına gelir.
İngilizce okuyabilir ve yazabilir. İngilizce’nin ilk diliniz olması gerekmez, ancak noter tasdik edeceğiniz çeşitli belgeleri anlayabilmek için İngilizce’yi akıcı bir şekilde okuyup yazabilmeniz gerekir.
Son 10 yıl içinde herhangi bir suçtan mahkum edilmemiştir. Eğer bir suçtan mahkum olmuşsanız, 10 yıllık süre bu suçun cezasını, herhangi bir hapis cezasını, şartlı tahliyeyi veya tahliye süresini ve tüm para cezalarının, masrafların ve değerlendirmelerin ödenmesini içerir.
Henüz yürürlüğe girmemiş olan 12 aylık süre içerisinde Michigan Noterlik Yasası’nın ihlali ile ilgili 2 veya daha fazla kabahatli suçtan veya 5 yıllık bir süre içinde 5 yıllık bir süre içinde Kanunun ihlaline ilişkin 3 veya daha fazla kabahat suçundan mahkum edilmemiştir. görevlendirdi.
Şu anda hapsedilmeyecek. Mevcut mahkumlar, Michigan eyaletinde Noter olarak hizmet vermek için uygun değildir.
Noter Kamu Yasasını okuyun. Michigan eyaletinde Noter Asliye olarak görevlendirilen her kişinin, noter tasdik etmeden önce herhangi bir belgeyi noter onaylamadan önce noterlik yasalarını öğrenmesi gerekmektedir. Noter olarak görev yapacak adaylar, görevlendirilmeden önce Noterlik Yasası’nı okuduğunu belirten bir beyanname imzalamak zorunda kalacaklardır. Yasanın elektronik kopyasını, Yasama Forumu’nun web sitesinde pdf formatında bulabilirsiniz. Kıymetli bir teminat satın alın. Michigan eyaleti, başvuru sahibi lisanslı bir avukat olmadığı sürece Noter başvuru sahiplerinin 10.000 ABD Doları tutarında bir kefalet tahvilini almasını şart koşmaktadır. Bir tahvil 50 ila 100 $ arasında bir maliyete mal olacaktır ve sigorta acentenizden veya Lisans ve Ruhsatlandırma Daireleri Dairesi web sitesinde listelenen kefalet kurumlarından alınabilir. Bir uygulamayı indirin ve tamamlayın. Michigan Noter Kamu Komisyonu için bir başvuru burada pdf formatında bulunabilir. Uygulamayı tamamlarken: Mavi veya siyah mürekkeple düzgün şekilde yazarak veya yazdırırken tüm alanları doldurduğunuzdan emin olun.
İmzanızın, uygulamanın sol alt kısmındaki “Devreye Almış Ad” alanına uygun olduğundan emin olun. Örneğin, adınız Jane Lynn Doe ise, göreviniz adınız Jane Lynn Doe, J. Lynn Doe, J. L. Doe, J. Doe, Jane Doe ya da seçtiğiniz isimlerin ve adların herhangi bir kombinasyonu olabilir.
Yazdır, ancak uygulamayı imzalama. Başvurunuzu daha sonra İlçe Katipinin önünden imzalayacaksınız. Bağlantınızı dosyalayın ve ofis yeminini alın. Bitirdiğiniz başvurunuzu yapın ve yaşadığınız ilçede İlçe Katipinin Ofisi’ne ya da bir iş sahibi olduğunuz ilçede Michigan’da yaşamıyorsanız, bağınızı kanıtlayın. Katip, sözlü veya yazılı bir yemini yönetecek, başvurunuzu imzalayıp, doldurma ücretinizi alacaksınız. Çoğu ilçede dosyalama ücreti 10 ABD dolarıdır, ancak ilçenizdeki kesin tutarı ve kabul edilen ödeme yöntemleri için ileride arama yapmak isteyebilirsiniz. Tamamlanan başvurunuzu gönderin. Tamamlanan başvurunuzu Michigan State of the State of the Great Seal, 7064 Crowner Drive, Lansing, MI 48918 ile birlikte ödeyin ya da 10 ABD dolarına kadar para siparişinizi “Michigan Eyaletine” ödeyebilirsiniz.

, Komisyon kartınızın gelmesini bekleyin. Komisyon kartınızı, başvuruda bulunduğunuz Devletin başvurusunu aldığı tarihten itibaren on dört (14) iş günü içinde, başvurunuzda vermiş olduğunuz adrese posta yoluyla alacaksınız.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.