Nasıl Büyüleyici Olursun

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.Cazibe, çekici bir kişiliğe sahip olma sanatıdır. Bazı insanlar bir odaya girdiklerinde başkalarını büyülürken, diğerleri bir süre boyunca bir büyücü olarak ün kazanırlar. Herkes farklı miktarlarda doğal çekicilikle doğmuş olsa da, uygulama yoluyla çok şey elde edilebilir ve honlanabilir. Tutumunuzu ve beden dilinizi nasıl büyüleyici kullanacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

İnsanlarla gerçekten ilgilenmek. Herkesi sevmek zorunda değilsiniz, ama bir şekilde insanlar tarafından merak edilmeli veya büyülemelisiniz. Büyüleyici insanlar, başkalarıyla konuşarak vakit geçirmeye hazır insanlarla dolu bir odaya girerler; Kaçabilecekleri anı bekleyen duvara karşı durmazlar. Diğer insanlar hakkında ne ilgini çeker? Eğer empatik iseniz, belki insanların nasıl hissettiğiyle ilgileniyorsunuzdur. Belki insanları kılan şeyin ne olduğu veya ne tür bilgi sahibi olduklarıyla ilgileniyorsunuzdur. İnsanları tanımak için ilginizi temel olarak kullanın. Kibar olmakla birlikte ilgi alanlarınıza dayanan sorular sormayı ve başkalarının ilginç olduklarını hissedeceklerini öğrenin.

İlginizi göstermeye devam etmek için daha fazla soruyla takip edin; Konuştuğunuz kişi, kısa sohbeti kesmeye çalıştığınızı asla hissetmemelidir.

İlk defa onlarla tanıştığınızda insanların isimlerini hatırlayın. Bu, çoğu insan için çok fazla çaba harcar, ancak büyüleyici olmak istiyorsanız, kesinlikle buna değer. Kendinizi tanıtırken, kişinin adını tekrarlamak hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Örneğin:

Merhaba Jack, ben Wendy.”

Küçük konuşmalarla takip edin ve konuşmanız sırasında kişinin adını kullanın. Hoşçakal dediğin zaman bir kez daha tekrarla. Birisinin adını tekrarlamak, sadece o kişiyi hatırlamanıza yardımcı olmakla ilgili değildir. Birinin adını daha sık söylerseniz, o kişi onları sevdiğini hisseder ve size ısınma şansı o kadar fazla olur.

Bir görüşme yaparken başka biri gelirse, iki kişiyi isme göre tanıtın. Şikayet edin. Bu sadece bir yabancının veya yeni tanışmış bir kişiyle çok dostça bir şekilde konuştuğu anlamına gelir; Bu, ilk garipliği bozmaya yardımcı olur ve yeni insanlarla tanışırken ısınma sürecini hızlandırır. Yakında insanlar etrafınızda daha hoş ve rahat hissederler. Nezaket, saygı ile birleştiğinde, başkalarını sevdikleri ve baktıkları gibi hissettirir. Bu, etkileşim sırasında güçlü bir araçtır. Birlikte olduğunuz kişileri ilgilendiren konular hakkında konuşun. Eğer sportif bir kalabalığın içinde iseniz, dün gece oyunu ya da yeni bir takımın meteorik yükselişi hakkında konuşun. Eğer bir grup hobici ile birlikteyseniz, hobilerini sorun ve balıkçılık, örgü, dağcılık, film, vb. Ile ilgili gerekli açıklamaları yapın. Kimse uzman olmanı beklemez. Bazen, sadece soru sormak ve naif görünmüyorsanız, endişe etmeyebilirsiniz. Konuşmayı ve ilgi alanlarını açıklamayı seven insanlar var ve dinlemekten hoşlanacaklar. Sizi ilgilendiren ilginç bir insan yapan konulara ilgi duymanız ve ilgi duyduğunuz düzeydir.

Açık fikirli ol. Başkalarının açıklamasını yapalım. Birisi yanlışlıkla konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğunu düşünüyorsa, gerçek ve basitçe bilginizin sınırlı olduğunu ancak bunun hakkında daha fazla bilgi edinmeyi umduğunuzu söyleyin. Kendiniz hakkında bilgi paylaşın. Kendin hakkında sessiz olmak, baştan çıkarıcı görünmeni sağlar. Başkalarının paylaşmasını istediğiniz kadar kendiniz hakkında paylaşmak, diğer insanlarla güven oluşturmanın bir yoludur. Kendilerini özel hissedecekler çünkü hayatınız hakkında onlarla konuşmak istediniz, ve bilmeden önce yeni arkadaşlarınız olacak. Göz teması kur. İnsanlara doğrudan göz kulaklarına bakmak, onların üzerinde belli bir tutku sağlar. Konuştuğunuz kişiyi yaparken gözünüze bakacak kadar ilginç olduklarını hissettirirken, sonunuza güveni yansıtır. Görüşme boyunca göz teması sağlayın. Ne hakkında konuştuğunuz önemli değil, kişinin gözlerini tutmak sizi daha çekici gösterecektir. Gözlerinle gülümse. Bilim adamları, 50’den fazla tipte gülümsemeyi saptadılar ve araştırmalar, en içten gülümsemenin Duchenne gülümsemesi olduğunu gösteriyor – gözlere iten bir gülümseme. Ayrıca, birine bakar ve gülümser, anında onları çeker. Sıkıca bir el sıkışma verin. Bir insanın eline ilk geldiğinde elini sallayarak, konuşmak istediğin kişiyi göstermenin kibar bir yolu vardır. Sağlam bir tutuş kullanın, ama çok sıkı tutmayın – kişinin elini incitmek istemezsiniz. İyi bir sarsıntıdan sonra, kişinin elini tuttuğunuzdan serbest bırakın. El sıkışmasının sık olmadığı bölgelerde, biriyle konuşmak istediğinizi göstermek için farklı bir uygun fiziksel hareket kullanın. Her iki yanakta bir öpücük, bir yay veya başka bir fiziksel jest, konuşmayı iyi bir başlangıç ​​yapar. Büyüleyici beden dilini kullanın. Konuştuğunuz kişiyle yüzleşin, böylece görüşme biter bitmez yürüyüp gitmekten endişeleniyormuşsunuz gibi görünmüyor. Konuşma sırasında, hareket etmesini sağlamak için hafif dokunuşların kullanılması uygun olabilir. Örneğin bir noktayı vurgulamak için kişinin omzuna hafifçe dokunabilirsiniz. Konuşmanın sonunda, hızlı bir kucaklama veya başka bir el sıkışma vermenin uygun olup olmadığına karar verin. Ses tonunu kontrol et. Sesiniz nazik ve huzurlu olmalı, ancak doğrudan olmalıdır. Sözlerinizi açıkça dile getirin ve sesinizi yansıtın. Bir kaydediciye iltifat verme alıştırması yapın ve tekrar oynatın. Sesin samimi geliyor mu?

Yorum Yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.