Nasıl Goth Olunur (10 ve Daha Eski)


Gotik kültür uzun zamandır etrafta. Genellikle karanlıkla, siyah renkle, vs. ile ilişkilendirilir. Ama sadece goth bakmak yerine, burada nasıl goth olursunuz.

Müzikle başlayın. Bazı iyi başlangıçlı goth grupları The Cure, Bauhaus ve Mercy Sisters. Ama sevdiğin müziği dinle ve sadece Gotik oldukları için bir grubu dinlemeyin. Birçok goth kitaplara bayılır, bu yüzden kütüphanenize gidin ve birkaç tane seçin. Edgar Allan Poe’in şiiri ve kısa hikayeleri iyi bir başlangıç. Saçlarınız neredeyse her renkte olabilir. Saçınızı boyamak için bazı iyi renkler siyah, koyu kahverengi, açık sarı, turuncu veya koyu mor olur. Veya sadece doğal bırakın. Saçlarınızı birçok farklı tarzda kesebilirsiniz. Kızlar için künt kesimli patlamalar yapabilir ya da sadece uzun süre bırakabilirsiniz. Kısa bir pixie kesimi veya bob alabilirsin. Çocuklar için daha uzun ya da çok kısa saçları deneyin. Basit bir unisex Gotik kıyafeti için siyah bir tişört, siyah, beyaz veya gri bir kazak, siyah kot pantolon ve siyah botlar deneyin. Sıcak havalarda, bir grup tişört, siyah şort ve binicilik botları. Temel renkler siyah, beyaz, gri, mor, kırmızı ve koyu mavidir. Kızlar bu renklerin herhangi birinde elbiseler, tank üstleri ve etek giyebilir. Makyaj için siyah veya koyu mavi göz kalemi veya göz farı deneyin. Her gözün etrafına daire şeklinde uygulayın. Biraz açık renkli temel ve dudak kremi kullanın. Bu hem erkekler hem de kızlar için geçerli. İzin verilmiyorsa veya makyaj yapamıyorsanız, endişelenmeyin. Sadece doğal gidiyor. İç karanlığını bul. Müzik, büyü ve din gibi konularda kendinizi şımartın. Biraz utangaç ol. Duygularınıza dikkat edin.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.