Nasıl Model Olunur


Pek çok insan göz alıcı ve kazançlı olduğu için model olmak istiyor. Modelleme dünyasında tanınmak isteyebilirler. Modelleme son derece rekabetçi ve endüstri reddediliyor, ancak başarılı modeller zamanlarını sevdikleri bir şeyle geçiriyorlar. Modelleme dünyasına girerken nelerin beklendiğini bilmek size model olmaya hazırlanmanıza yardımcı olabilir.

İçinde sağlıklı ol. Sağlıklı yiyecekler yiyin ve içirin ve bol miktarda egzersiz yapın. Sağlıklı bir vücuda sahip olmanız en iyi şekilde görünmenize yardımcı olacaktır. Fitness önemlidir. Özellikle modellerle çalışan bir eğitmenle çalışmayı düşünün. Modelleme hedefleriniz ve nasıl görünmek istediğinizi anlatın ve bu hedefleri destekleyecek özel bir egzersiz programı isteyin.
Doğru ye. Bazı insanların size söylediklerinin aksine, sağlıklı yiyeceklerin yanı sıra sağlıklı yiyecekler de yemelisiniz. Sebzeler, meyveler, kepekli tahıllar, sağlıklı yağlar ve proteinler diyetinizin temellerini oluşturmalıdır. Şekerler, nişastalar, boş karbonhidratlar ve sağlıksız yağlar mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.
Çok fazla su içtiğinizden emin olun. Sodalardan (diyet diyeti bile) kaçının ve alkol alımınızı en aza indirin.
Görünümünüzü koruyun. Kendinizi sağlıklı ve bakımlı görünmeye özen gösterin. Ne giydiğiniz ve kendinizi nasıl taşıdığınız da önemlidir, ancak cildinizin ve saçınızın sağlığını destekleyen bir rutininiz olmalıdır. Cildinizi temiz ve parlak tutmaya odaklanın. Yüzünü sabah ve gece yıkayın, haftada bir kez pul pul dökün ve uyumadan önce makyajınızı yıkamayı unutmayın.
Saçınızı parlak ve sağlıklı tutun. Bazı ajanslar ve yöneticiler

doğal yağlı görünüşü” tercih ediyorlar

bu yüzden minimal düzeyde duş almayı tercih ediyorsanız, tamam olabilir.”

Modelleme hedeflerinizi beden tipinize göre eşleştirin. Teknik olarak, herkes bir model olabilir. Bununla birlikte, belirli gereksinimleri karşılamıyorsanız, size sunulan iş inanılmaz derecede sınırlı olacaktır veya başka alanlarda (güvenilirlik, teknik, vb.) Telafi etmeniz gerekebilir. Artı Boyutlu Model: Vücudunuz dolu ve düzgün ise, artı beden modeli olabilirsiniz.
Bir Pist Modeli: Podyumdaki kadınların çoğu en az 5’8 ve genellikle küçük göğüslüdür. Erkekler çoğunlukla 5’11 ve 6’2 arasındadır.
Bir Baskı Modeli: En editoryal kadın modelleri en az 5’7’dir, ancak büyük bir kişiliğe sahip güzel bir yüz, baskı modellerinin en önemli özellikleridir.
Bir İç Çamaşırı Modeli: Kadınlar için, bu büyük göğüsler gerektirir ama küçük kalçalar. Erkekler için, bu geniş omuzlar ama ince waists gerektirir.
Alternatif Bir Model: Bazı kurumlar alternatif modeller kullanmaktadır: güzellik, boy ve kilo endüstrisine uymayan modeller. Buna ek olarak, özel bir tutkuya sahip olmanız veya çalışmanızın sebebi, “endüstri standartlarına uymayan” bir vücut özelliğine bağlı olarak kapanan kapalı kapıların açılmasına yardımcı olabilir.
Diğer Modelleme Türleri: Yüz veya vücut açıklamalarından herhangi birine uymazsanız, belki de bir ayak, saç veya el modeli olabilirsiniz. Durumsal modelleme düşünün. Pist veya dergilerin sizin için bir yer olduğunu düşünmüyorsanız, diğer modelleme türlerine bakın. Şirketler, özel etkinlikler için modelleri kullanıyor veya belirli ürünleri tanıtıyor. Bu modelleme işleri için vücut tipine daha az kısıtlama ve kişilik üzerinde daha fazla vurgu vardır. Bir Tanıtım Modeli: Bazı şirketler, müşteri tabanının, markasını tanıtmak için hoş kişilikleriyle genellikle çekici olan modellerle doğrudan etkileşim kurmasını ister. Bu modelleri, yiyecek, içecek veya yeni ürünler gibi şeyleri teşvik eden marketler, etkinlikler veya kulüplerde görebilirsiniz.
Spokesmodel: Spokesmodels, belirli bir marka ile tutarlı bir şekilde ilişkilendirilmek üzere kiralanır. Popüler düşüncenin aksine, sözcü modellerinin her zaman markayı sözlü olarak tanıtması gerekmez.
Bir Ticaret Fuarı Modeli: Bu tip bir model, bir ticari fuar çadırında veya standında katılımcılara reklam vermek için şirketler veya markalar tarafından işe alınır. Bu modeller genellikle şirket tarafından işe alınmaz, ancak

serbest”

etkinlik için modeller” olarak işe alınır.

Bakış

ınızı düşünün.” İletişim kurduğunuz görünüm, hem vücut tipinizden hem de tarzınızdan oluşabilir. . Kıvrımlı bir California görünümü, zarif ve sofistike bir New York görüntüsü, bir Avrupa gibi bir Avrupa görüntüsü ve bir erkek ya da kız-yan görünüm var. Neyle donattığınızı bilin, ancak diğer görünümleri de çekmeye çalışın. Kendinizi sektör hakkında eğitin. Kitap, blog ve modelleme ile ilgili makaleleri okuduğunuzdan mümkün olduğunca fazla bilgi edinin. En sevdiğiniz profesyonel çekimleri 8×10 saniyede yazdırın. Bir röportajdan önce veya sonra bir fotoğraf bırakmanız istenirse bunları kaydedin.
Yeterince iyi profesyonel fotoğrafınız varsa, bunları bir portfolyoya derlemeyi düşünün. Bu portföyü dökümlere veya ajanslara getirin.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.