Nasıl Mükemmel Olunur (Çocuklar / Gençler)


Tabii ki, mükemmel olmak imkansızdır ama her zaman ebeveyninizin gözünde mükemmel bir çocuk olacaksınız. Bu şekilde davranmak, ailenizin size özel ilgi göstermesini sağlayabilir ve belki de yatma vaktinizi geride bırakmak, bir aile olarak eğlenceli aktiviteler yapmak ya da sahip olduğunuz yeni video oyununu almak gibi bir ödül ya da iki ödül bile verebilir. Bu hoş olmaz mıydı?

Uyandığınız anda yatağınızı yapın. Derin uykusundan uyandığında, yatağınız muhtemelen dönüp gelen her şeyden iğrenç görünecektir. Yastık, battaniye ya da doldurulmuş hayvanlar gibi yere düştüğünüz eşyaları toplayın ve doğru yere yerleştirin. Çoğu çocuk bunu yapmaz, bu nedenle siz ve aileniz için güzel bir hediye olur. Yastık kılıfından, çarşafından veya battaniyenizdeki lekeleri veya bitkin kokuyu kontrol edin ve çamaşır makinesine atın. Bir beslenme kahvaltısı hazırlayın. Dolgun, sulu meyveleri, tarçınlı, fındıklı yulaf lapasıyla, öğle saatine kadar sizi tam olarak dolduracak bir kase püresi. Bu şekerli tahılları yemeye kalkma! Büyük bir püresi yok mu? Sorun değil! Seçim için bol sağlıklı kahvaltı seçenekleri vardır. Kendin temizle! Çanak, kaşık ve bardak yıkayın ya da bulaşık makinesine koyun. Lavabodaki kirli bulaşıkları bırakmak sadece ebeveynlerini hayal kırıklığına uğratır, kendinden sonra temizleyecek kadar yaşlısın! Okul için hazırlan. Yukarı çıkın, bir diş fırçası alın, diş macunu sıkın ve fırçalayın. 2 dakika için bir zamanlayıcı ayarlayın ve diş ipi ve ağız gargara kullanmayı unutmayın. Yüzünüzü temizlemek için nazik bir yüz yıkama kullanın, kuruluğu önlemek için yağlı cildiniz olsa bile yüz kremi uygulayın. Pigtails, at kuyruğu, dağınık topuz, düz demir, saç kıvırmak, yarısı kadar yarım doe gibi saçlarınızla şirin ama basit bir şey yapın. Kız iseniz, güzel saç bantları ve saç klipleri giyin. Okul için ve hava durumu için uygun olan bir kıyafet seçin. Elbise kodunu takip ettiğinden emin ol. Burada giyebileceğin şeylerin örnekleri. Kışın, bazı güzel sıcak pantolon veya kot pantolon ve bir ceket ile sevimli bir gömlek veya kazak giyin.
Yaz aylarında, şort veya etek ya da güzel bir elbise ile güzel bir kısa kollu gömlek giyin. Etek veya elbiseniz kısasa, altına tayt veya tayt giyin.
İlkbaharda, tozluk, pantolon veya etek ile güzel bir kısa kollu veya uzun kollu gömlek giyin. Ayrıca romper veya elbise giyebilirsiniz.
Sonbaharda, tozluk veya pantolon ile bir kazak ya da uzun kollu gömlek giyin.
Açıkçası, büyük bir sorunla karşılaşacağınız için uygunsuz mesajlarla kıyafet giymemelisiniz.

Sırt çantanızda ihtiyacınız olan her şeyi toplayın. Çantanı hazırla ve ödevin bitmiş olduğundan emin ol. Ödevini bir önceki gece bitir, bu yüzden sabahları daha kolay. Bunu tamamlamak için başka bir yol olmadıkça okula giderseniz, ev ödevlerinizi otobüste veya arabada yapmayın. Sağlıklı bir öğle yemeği hazırlayın. Sevdiğiniz bir öğle yemeğiniz varsa ama sağlıksızsa, daha az tuz, yağ, yağ ve daha fazla sebzeler ekleyerek daha sağlıklı hale getirin. Öğle yemeğini bir gün önce paketle, böylece acele etmene gerek yok. Tekrar kullanılabilir bir su şişesi almayı unutmayın, böylece susamış olursunuz. Derse katılın. Elini kaldır ve masandaki şeylerle uğraşma. Bu, derse katıldığınızı ve genel olarak puanlarınızı iyileştirebileceğinizi gösterir. İşini acele etme. Evet, çabuk bitirirseniz iyi olur, ancak sonuncuyu bitirirseniz ve her şeyin olması gerektiği gibi yapıldığında daha iyi olur. Okulda bir dersi anlamadıysanız, dersi bozmayın, sabırla bekleyin. Dinle, ve hala anlamadıysan, öğretmene yardım etmelerini rica etseler, size yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar. Ödevini yap. Sizi ev ödevinizden uzaklaştıracak şeyleri atın. İşiniz bittiğinde, birinden kontrol edip yaptığınız hataları düzeltmesini isteyin. Kitaplarınızı ve çantalarınızı düzenli bir şekilde toplayın, böylece gününüze devam edebilirsiniz. Odana git ve okul kıyafetlerinden çık. Asın ve dolabınıza güzelce yerleştirin. Odanızın düzenli olduğundan emin ol. Değilse, düzenli o kadar erken o kadar iyi! Yemeğini ye! Annen / baban senin için yemek yapmak için zamanlarını ayırdı, yemek yiyerek onlara da teşekkür edebilirsin. Akşam yemeği zamanı ve belki de sebzeleriniz varsa, onları yiyin. Okulda yardımcı olur ve sağlıklı kalmanızı sağlar. Yiyecekleri boşa çıkarmak kabul edilemez, eğer artık yemek yiyemezsen kardeşlerinden birine ver ve bir dahaki sefere daha küçük parçalar al.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.