Noter Nasıl Olulur?Noter, devlet tarafından yasal belgeler üzerindeki imzaların imzalanmasına tanıklık etmek ve devletin diğer temel yasal işlevlerini yerine getirmesi için görevlendirilen kişidir. ABD’de 6.4 milyon noterin olduğu tahmin edilmektedir. Bu sayının 2020’ye kadar iki katına çıkması bekleniyor. Kariyer fırsatları burada bol ama hazırlıklı olmalısınız.

Yasal eğitim isteyip istemediğinize karar verin. Bir noter ya bir avukat ya da yasal belgeler üzerinde imzalara tanıklık etmek, juratları yürütmek, tapuları ele almak vb. Için yasa tarafından belirlenmiş bir kişidir. Tercih edilmesine rağmen, resmi yasal eğitim (bir JD ya da hukuk derecesi) almanız gerekmez. Resmi yasal eğitim veya kriminoloji veya ilgili yasal alanlarda dereceleri olanlara verilebilir. Başvurunuzu ilgili bir alanda resmi yasal eğitim veya eğitim ile güçlendirmek isteyip istemediğinize karar verin. Eğer geçerliyse, sabıka kaydınızın uygun bulunmamaya karar verin. Her ne kadar sabıka kaydı olan kişiler Amerika Birleşik Devletleri’nde otomatik olarak diskalifiye edilmese de, sadece küçük suçlarla ilgili bir sabıka kaydı olabildiğince fazla olabilir. Bu sınıflar genellikle üç ila altı saat arasında bir yerde çalışır ve 100 ila 150 $ arasında bir maliyete sahiptir.

Aşağıdaki ülkeler noter olarak lisanslı olmak için bir sınıfa girmenizi gerektirir: California, Colorado, North Carolina ve Oregon. Gerekirse devlet tarafından verilen noter sınavına gir. Çoğu eyalet sizi, noter adaylarını yapar, başvurmadan önce noter sınavına girer. Genellikle 50 dolara mal olacak. Louisiana gibi bazı eyaletler, halihazırda eyalette yasa uygulama ruhsatına sahipseniz, testi atlamanıza izin verir. Aşağıdaki eyaletler noter olarak lisanslı olmak için sınava girmenizi gerektirir: Connecticut, Columbia Bölgesi, Hawaii, Louisiana, Maine, Nebraska, New York, Utah, Kaliforniya, Colorado, Kuzey Carolina ve Oregon.

Sınav, çoğunlukla, çoktan seçmeli 30 sorudan ve sınavı tamamlamak için 50 dakikadan oluşmaktadır. Geçmek için en az% 70’lik bir puan gereklidir.

En az% 70’lik bir puan almazsanız, sınava iki defadan fazla girebilmeniz için bir adet ücretsiz yeniden hediye çeki verilebilir. Sınavlar genellikle aynı takvim ayında bir defadan fazla alınamaz.

Sınav sonuçları genellikle 15 gün sonra verilir ve başvuru sahibine posta veya e-posta ile gönderilebilir. Ruhsatınızdan kimin sorumlu olduğunu belirlemek için Eyalet görevlilerine danışın. Tipik olarak, Dışişleri Bakanı Noterlik Bürosunu yönetir. Bazı eyaletlerde, New Jersey gibi, Hazine Bakanı, noterler komisyonunun kamuoyunu denetler. Noterlerin kamu uygulamasını lisans ve komisyondan sorumlu devlet departmanından almanız gerekir. Uygulamak. Uygulamayı kendi talimatlarına uygun olarak tamamlayın. Genellikle, eğer mevcutsa, noter olarak önceki işinizle ilgili kişisel bilgi ve detaylar talep eden oldukça basit bir uygulamadır. Başvuru, genellikle 25 $ civarında bir nominal dosya ücreti, içerecektir. Uygun devlet departmanından bir kabul veya ret bekliyoruz. Devlet başvurunuzu kabul eder veya reddeder. Reddedilen hak talepleri genellikle düzeltme ve yeniden başvuru için başvuru sahibine bildirimde bulunan başvurulara geri gönderilir. Kabul edilen başvuru sahipleri, uygun bir ofise komisyon sertifikası göndermeye ihtiyaç duyarlar.

Komisyon sertifikası gönderildikten sonra, ilçe memuru ile bir yemin alın. Noter’e başvurdukça, Devletinizin tüm yasalarına uyun. Noter olmak, bir kimseyi tanımlamak için uygun prosedürleri öğrenmek ve Devletinizin yasalarına göre doğru tanımlamanın ne anlama geldiğini öğrenmek anlamına gelir. Devletinizin böyle bir şey isteyip gerektirmediğine bakılmaksızın tüm işlemlerin kaydını yapın. Noter mühürünü ve günlüğünü daima kilit altında ve anahtar altında bulundurun. İşvereniniz sizi noter olmaya teşvik ederse ve buna uyuyorsanız, iş yerinizden çıkıp çıkmaya karar verirseniz, mührü ve derginizi yanınızda götürmelisiniz. Kendinizi Devletinizin araçlarıyla donatmak suretiyle kendinizi pazarlayın. Yarı zamanlı veya tam zamanlı bir yaşam sürdürebilmek için, işletmeler ve profesyonellerin müsait olduğunuzu bilmesi gerekir. Becerilerinizden ve becerilerinizden birine bir kez bahsettikten sonra, onları ve diğerlerini söylediğinizi söyleyin!

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.