Organizasyon Sekreteri Nasıl Olunur?


Öğrenci konseyi, siyasi grup ya da özel görev gücünden bahsediyor olsanız, tüm organizasyonlar bir sekreter gerektirir. Sekreter, organizasyon içinde ve dışında bilgileri organize etmekten, asimile etmekten ve yaymaktan sorumlu olduğu için en önemli görevlidir. Organize edilmeli, çalışkan, zeki olmalı ve mükemmel yazma becerilerine sahip olmalılar.

Bunun sizin için doğru bir iş olduğuna karar verin. Bazı insanlar, sayman veya başkandan sekreter olmanın daha kolay olduğunu düşünür, ancak birçok toplantı gazisi size sekreterin işinin çok daha zor olduğunu söyler. Mümkünse giden sekreterle görüşün. Onları önceki toplantıların tutanaklarını, yazışmaları, raporları, idari emirleri vb. Vermesini sağlayın. Şansınız varsa, bunlar iyi organize olmuş ve bunları üstlenmeye hazırdır. değilse, bir sonraki adımı okuyun. Dosya dolabı veya evrak çantası alın. Bunlar kuruluşunuz tarafından sağlanmalıdır, ancak eğer satın alınmazsa, satın almak satın almak için iyi bir ilk adımdır ve sizin tarafınızdan veya organizasyonunuzdaki gereksiz masrafları azaltmak için mükemmel bir yoldur. Toplantı tutanakları, yönetmelikler vb. Gibi idari belgeler için kullanılabilecek birçok dosyalama sistemi vardır; Bunları okuyun ve takip edilmesi en kolay olanı ve uygulamak için en ucuz olanı belirleyin ve bu sisteme bağlı kalın. Dosyaları dağınık bir karmaşa içinde aldıysanız, görev süreniz bittiğinde onları bir sonraki sekreter için böyle bırakmak istemezsiniz. İyi örgütsel becerilerin iyi bir sekreter yaptığını öğrenin. Kurumunuzun ofisi iyi organize değilse, bu hemen ele alınması gereken bir şeydir. İlgili tüm belgeleri saklamak için ofisi kullanın ve dosya dolabında kullandığınız aynı dosya sistemini kullanmaya çalışın. Dosya ve belgeleri düzenlerken küçükten büyüğe gidin. Tüm ilgili belgeleri dosya dolabına veya evrak çantasına dökerek başlayın ve daha sonra aynı sistemi kullanarak daha büyük ölçekte tüm ofis ve organizasyonu düzenleyin. Bu, ofisi çok kullanıcı dostu yapacak ve size ve halefinize çok fazla huzur verecektir. İyi ilişkiler geliştirin ve bunları akıllıca kullanın. Bir kuruluşun sekreteri için samimi ve profesyonel bir tavır çok önemlidir. Çoğu sekreterin günlük iş yürütmek için karmaşık bir arkadaş ağına ve iletişim ağına bel bağladığını çok hızlı öğreneceksiniz.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.