Orman Korucu Nasıl Olunur?


Açık havada çalışmayı seviyorsanız ve Amerika’nın vahşi arazilerini ve milli parklarını korumaya yardımcı olmak istiyorsanız, orman korucusu olmakla ilgilenebilirsiniz. Orman bekçileri, kamusal ormanları ve arazileri korumaya ve korumaya yardımcı olmak için kamu, kanun uygulayıcı ve diğer koruma grupları ile birlikte çalışır. Orman bekçisinin pozisyonu ve nasıl biri olmak için nasıl çalışabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Orman bekçisinin ne yaptığını keşfedin. Konumun detayları hakkında daha fazla bilgi edinmek, orman koruyucusunun rolünün sizin için uygun olup olmadığını öğrenmenize yardımcı olabilir. Pozisyonu takip etmeden önce mümkün olduğunca çok şey anlamak, bir orman bekçisi olmaya karar verirseniz, çabalarınızı en iyi şekilde yönlendirmenize yardımcı olacaktır. Orman bekçisinin ana rolü, kamuya ait arazileri korumak ve korumaktır.
Orman bekçileri, halkın korunması ve halkın korunması hakkında eğitilecek.
Yasayı uygulamak bir orman korucusu olmanın bir parçasıdır.
Koruma çabaları ile çalışmak ve desteklemek de orman bekçileri görevlerinin bir parçasıdır.
Bir orman bekçisinin gerçekleştirmesi gereken bazı özel görevler arasında ağaç dikmek, böcek ilacı uygulamak, makine kullanmak, orman yangınlarıyla mücadele etmek ve GPS noktalarını toplamak bulunmaktadır.
Bir orman bekçisinin nerede çalışabileceğini öğrenin. Çalışmak için çoğu orman bekçisi için bariz bir yer ormandır. Ancak, bir orman korucusu her zaman vahşi doğada olmayabilir. Orman koruyucusu olarak çalışmayı beklediğiniz ortam ve koşullar hakkında bilgi edinin. Orman bekçileri ilçelerde çalışacak ve genellikle bu bölge içinde yaşamak zorunda kalacaklar.
Çoğu ulusal orman ABD’nin batısındadır, bu yüzden yeniden yer değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.
Çoğu zaman, bir orman korucusu hava şartlarından bağımsız olarak dışarıda çalışacaktır.
Bazen, orman bekçileri yalnız ve yalıtılmış olarak çalışacaklardır.
Orman bekçileri, halkın korunmasıyla ilgili eğitim programlarını yönlendirmek için gerekli olabileceğinden, halkın konuşması konusunda da rahat olmalıdır. Hükümet şartlarının ne olduğunu öğrenin. Orman bekçisi için başvurabileceğiniz üç ana hükümet seviyesi vardır: yerel, eyalet ve federal. Her birinin, hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gereken kendine özgü gereksinimleri olacaktır. Genel olarak, yaban hayatı veya çevre bilimlerinde en az bir önlisans derecesine ihtiyacınız olacak.
Her seviye kendi gereksinimlerine sahip olacak.
Durum gereksinimleri eyaletler arasında değişecektir. Yerel yönetimler bu bakımdan benzerler, her birinin kendi özellikleri olabilir. ”,“ Doğru programa kayıt olun. Tüm orman bekçisi pozisyonları, en az bir önlisans derecesi ile kolej düzeyinde eğitim gerektirir. Birçoğu, bu kredi saatlerinin, yaban hayatı yönetimi veya çevre bilimi gibi konumlarla ilgili çalışma alanlarına yönlendirilmesini gerektirmektedir. İhtiyacınız olacak temel çalışma alanları, çevresel / yaşam bilimleridir.
Belirli dersler ormancılık ve orman yönetimi, çevre mühendisliği ve eğitimi veya balık ve yaban hayatı biyolojisi ve yönetimini içerebilir.
Çalışmalarınızı, doğal ve yer bilimleri, yasaların uygulanması ve iş veya kamu yönetimi gibi diğer yararlı kurslarla tamamlayın.
Ayrıca, ders çalışmanız sırasında bir saha testi veya staj tamamlamanız da gerekebilir. Ek gereksinimleri karşıladığınızdan emin olun. Yerel veya eyalet yönetimleriniz tarafından bazı ek gereksinimler talep edilebilir. Bu ek gereksinimleri karşılayabildiğinizden veya tamamladığınızdan emin olun. İyi bir fiziksel sağlıkta olmanız ve bir sınav ya da yetenek sınavını geçmeniz gerekebilir.
Orman bekçisi pozisyonlarının çoğu, başvurduğunuz eyalet için geçerli bir sürücü belgenizin olmasını gerektirecektir.
Bazı pozisyonlar, başvurduğunuzda belirli bir yaş aralığı arasında olmanızı gerektirecektir.
Görevlendirildiğin bölgede yaşamak zorunda kalabilirsin, pozisyonu almalısın. Gönüllü. Gönüllü olarak, daha sonra ücretli bir pozisyon elde etmenize yardımcı olabilecek ilk elden deneyim alabilirsiniz. Ayrıca, tam olarak takip etmeden önce, işin gerektirdiği şeyleri ve orman korucusu olmak nasıl bir şey olabileceğini daha iyi anlayabileceksiniz. Açık gönüllü pozisyonlarını “www.nps.gov” adresinde bulabilirsiniz.
Ayrıca, “www.nps.gov” adresinde stajlar bulabilirsiniz, Mevsimlik iş arama: Mevsimlik iş, orman bekçisi olmanın ilk adımı olabilir. Orman bekçisinin rolünün sizin için olup olmadığını öğrenirsiniz.Ön görüşmeden önce elinize hazırlanın Rotanızı planlayın ve görüşmeciniz için birkaç soru hazırlayın.
Zamanında ulaşmak. Geç gelenler, artık iş için dikkate alınmayabilir.
Görüşmeniz sırasında dürüst olun. Zaman ayırın ve en doğru ve en iyi cevaplarınızı sağlayın.
Röportaj için uygun şekilde giyin.
Görüşmede ya da öncesinde soru sormaktan çekinmeyin. Orman bekçisi için ortalama maaşı gözden geçirin. Bir orman bekçisi olarak pozisyonu kabul etmeden önce, ortalama ödeme oranını bilmek yardımcı olabilir. Bu bilgi ile maaşınızı en iyi şekilde değerlendirebilir ve adil bir ücret ödemenizi sağladığınızdan emin olabilirsiniz. Aralık 2014 itibarıyla, bir orman bekçisi için ortalama milli gelir yılda 25.000 ila 26.000 dolar arasındaydı.
Ödeme, durumunuz, pozisyonunuz ne seviyede ve pozisyona getirdiğiniz önceki deneyimler arasında değişecektir.
İşlerin büyümesi yavaş, 2022’de 2 bin 300 yeni pozisyon ekleniyor.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.