Ortaokulda Bir Emo Kız Nasıl Olunur?


Pek çok insan emo – duygusal hardcore için kısa – üzücü ve kendine zarar verici olduğunu düşünür, ama gerçek şu ki, emolar eğlenceli, dost canlılar olabilir; emos, aşk, üzüntü, çılgınlık, bakım vb. gibi daha dramatik bir düzeye küçük tepkiler alan insanlardır.

Yalnızca

uygun”u kullanmaya çalışıyorsanız, bunun bir yaşam biçimi olduğunu, bir denemenin veya”

eğlence için”

oyunun olduğunu unutmayın. Bütün hayatını ona sokmalısın. Aksi halde, sen bir harikasın ya da pozursun. Bu bir müzik ve yaşam tarzı.

Doğru nedenlerden dolayı emo olduğunuzdan emin olun. Eğer depresyondaysanız, endişeli, kendine zarar veren veya intihar düşünceleriniz varsa, okulunuzdaki veya üniversitenizdeki insanlar tarafından etiketlendiğinizden veya bir emo çocuğunun dikkatini çekmeye çalıştığınız için yanlış bir nedendir. Emo kültüründe kendinizi şımartmalısınız çünkü siz kimsiniz; ilgi alanlarınızın birçoğu, müzik tadı ve hobileri emo ile uyumlu olmalıdır. Emo hakkında bilgi edinin. Araştırma, bir şey hakkında, özellikle de

emo” (tartışmalı olmamalı) gibi tartışmalı bir şey hakkında bir şeyler öğrenmeye çalışırken yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Altkültürün içine girmeye çalışan bir çok insanın yaptığı ilk hata, terimi araştırmak değil, ana akım medya tanımlarını ve arkadaşlarının ne söylediğini anlatıyor. Güvenilir kaynaklar sayesinde emo’nun ne olduğunu tam olarak öğrenebilirsiniz. Emo’yla ilgili bazı temel gerçekler: Emo, “duygusal hardcore serseri” anlamına geliyor ve 80’lerin ortasında Washington D.C’den çıkan hardcore serserinin büyümesi.
Emo, müziğin orijinal siyaset ve isyan konusundan saptırıldığı gibi, hardcore punk sahnesindeki yükselen şiddete bir tepkiydi.
İlk emo bandının terimleri reddetmelerine rağmen ilkbaharın Ritleri olarak kabul edilir.
Emo aslında bu tür müzik dinleyenlere verilen bir hakaret oldu. Hardcore punk sahnesine sadık kalan insanlar

emo”

bandoları” nda hakaret göstermeye ve çığlık atmaya giderlerdi. Emo müziği dinlemek, emo kültürüne katılmanın ve bunlara katılmanın en önemli şeylerinden biridir, bu yüzden onsuz, müzik herkesin bir araya gelmesiyle “emo” olarak kabul edilemezsiniz. On yıllar boyunca emo birkaç kez yeniden icat edildi, bu yüzden burada

emo” olarak kabul edilen grupların bir listesi var: Duygusal hardcore serseri / post-hardcore (eski okul emo) Bahar Ritleri
Bir Son Dilek
Embrace (ABD bandı)
Londra kulesi muhafızı
Hint yazı
Dağınık
Gri madde
Ruh tarafı
Kral yüz

Caterpillar Screamo Şehri
Daire Meydanı Alır
Pg.99
Eroin
Cenaze Diner
Kendimden nefret ediyorum
Piyanolar Diş Olmak
Orkide (Massachusetts bandı)

Indie emo Sunny Day Emlak
Teksas Nedeni
söylenmesi zor sözcük

Emo pop punk (ana başarısından dolayı emo’nun en popüler türü) Jimmy Eat World
Get Up Çocukları
Söz Yüzük
Kimyasal Romanım (ilk çıkıştan sonra)
Paramore (erken çalışma)
Çocuk düşmek (erken çalışma)
Panik! Diskoda Farklı türler hakkında bilgi edinin. Eğer öncelikle duygusal hardcore dinlemiş olsaydın, eski bir okul emo olurdu. Eğer emoya girmiş olsaydın, 90’ların emo olsaydın ve emo pop punk’a daha çok sahip olsaydın emo pop diye düşünürdün, emo ve pop punk’ı bir araya getiren emo pop’u teknik olarak değil. farklı. Bu yüzden emo’nun nereden geldiğini ve neyin gerçekte emo olduğunu anlamak önemlidir. Screamo, 90’ların başında ortaya çıkan, Heroin ve Antioch Arrow gibi San Diego gruplarının öncülüğünü yaptığı, ancak Pg.99 ve Orchid gibi Doğu Kıyısı ABD’li gruplar tarafından daha da geliştirilmiş bir emo alt türü. Lirik temalar genellikle duygusal acıyı, romantik ilgiyi, siyaseti ve insan haklarını içerir. Alışveriş merkezine gidin ve emo giysileri için alışveriş yapın. Raftan tam emo kıyafeti hemen satın almayın, tek kıyafetler satın alarak modaya girin. Emo moda özellikleri şunlardır: bantlı gömlek (satın almadan önce, bant içinde bilmiyorum bir grup bant gömlek giyen dışında emin olun sizi pozur yapmak)
Dar kot pantolon
Ter / bilek bantları
Eyeliner
Converse veya Vanlar
Hoodies (grup logoları da olabilir)
Siyah çerçeveli gözlük
Çivili kemerler
Ekose gömlekler Kendi giysilerinizi DIY. Bu önemlidir çünkü punk DIY olduğu için, emo da demek, bu yüzden kıyafetlerinizi bir araya getirirken yaratıcılığınızı göstermek önemlidir.

Aynı kişiler, aynı müziği dinledikleri ve aynı kıyafetlerle giyindiklerini iddia ettikleri”

ifadesi de ortaya çıkıyor. Çünkü insanlar alışveriş merkezlerine gidiyor ve bütün kıyafetlerini Hot Topic gibi zincir mağazalardan alıyorlar. Bunun içinde herhangi bir yaratıcılık yok. Bir altkültürdeki fikir, onları doğrudan kopyalamak yerine putlarınızdan ilham almak olduğunda, sadece siz ve binlerce başka kişinin aynı kıyafetleri olduğu anlamına gelir. En sevdiğiniz gruplardan Etsy.com, eBay.com veya başka bir yaratıcılık web sitesinin yamalarını almaya çalışın ve bunları dikmeye çalışın. Saçlarına iyi bak. Ne yapmak istediğinizin okul üniforması kurallarına ve yönetmeliklere aykırı olmadığından emin olun, ancak bu sadece bir okula giderseniz gidin. Emo saçları genellikle siyah ve dalgalı bir koyu renk boyamaya eğilimlidir. Patlamalar bir göze çarpar ve düzelir. Farklı renkler boyamaktan korkmayın; İlham için kullanabileceğiniz binlerce çevrimiçi fotoğraf var. Kendinizi hazırlayın. Bazı insanlar hala emo’nun ne olduğunu anlamıyorlar ve olanlara eğlenmeye devam ediyorlar. Orta okuldaki insanlar, özellikle güvensiz oldukları için, diğerlerine sık sık taciz ediyorlar. Birisi sizi zorbalığa uğratırsa, büyük olasılıkla güvensizdir ve bundan kurtulmamaları gerekir. Bu insanları öğretmenlerinizden birine veya daha yüksek otoriteye sahip birine bildirin.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.