Patronunuzu Evden Çalışmanıza İzin Verecek Nasıl İnandırılırGeleneksel bir ofis ortamında çalışıyorsanız, ancak şartlarınız değiştiyse, evden çalışma olasılığını araştırmak isteyebilirsiniz. Ebeveyn olmanız veya işe gidip gelmeniz çok stresli veya pahalı hale gelse de, evde çalışmak hem çalışan hem de şirket için çok sayıda avantaj sağlar. Bununla birlikte, şirketiniz çalışanlara telekomünikasyon yapmak için izin vermediyse ve izinizi ateşlemeniz gerekiyorsa, amirinize nezaret etmeden önce gerçekleri ve ikna edici argümanlarını almanız gerekir.

Evden çalışmayı neden istediğiniz somut bir neden belirleyin. Pijamalarınızda uyumak ya da çalışmak için gelmeniz tartışmanızın temelini oluşturuyorsa, hemen pes et ve her gün ofise vurmaya devam et. Telekomünikasyon için katma değerli nedenlere işaret edin. Özellikle telekomünikasyonun şirkete fayda sağlayabileceği yollar için bakın. Bir şirkete cazip gelebilecek durumlar, hasta bir çocuğa veya çocuğa bakmak için sürekli işten ayrılmak zorunda kalmanız ve bu çalışmayı evden çalışarak kesintiye uğratması olabilir. Evden çıkıp işten ayrılmak zorunda kalmak yerine, çocuğunuza veya ebeveyninize bakarken çalışmaya devam edebilirsiniz.

İş yerindeki pozisyonunu düşünün. Bir başka pazarlık çipi, işiniz üretkenliğe dayanıyorsa (performansınız iş üretiminize bağlıdır) ve çevreleyen ortamın kesintilerle tıkanmış olduğunu görürsünüz. Yüksek sesle, sürekli olarak makine parkurunda veya çalışanın kapısında olmadan düşünmek ve üretmek için yer alabileceğiniz bir cennet (evde) bulmak, üretkenlik düzeyinizi ve iş kalitenizi artırabilir.

Şirket parasını kaydetmek için kullanabileceğiniz işlerin yönlerini keşfedin. Evden çalışma kabiliyeti için belirli faydaları değiştirip değiştiremeyeceğinizi belirlemek için fayda yapınızı inceleyin. Örneğin, kocanız / karınız büyük bir sağlık sigortasına sahipse ve şirketinizden aldığınız sigortalar alt paraya sahipse, bu masrafı almayı düşünün. Ya da ticaret hasta günlerini veya ön ödemeli spor salonunu (örneğin) kaldıraç olarak kullanabilirsiniz. Herhangi bir faydadan kopmadan önce, planlarınızı eşiniz / eşinizle konuştuğunuzdan emin olun.

Çalışmak için telecommute mümkün olup olmadığını belirleyin. Çalışanlar / öğrenciler ile birlikte olması gereken bir amir veya öğretmenseniz, sanal çalışmayabilir. Patronunuza yaklaşmadan önce tüm görevleri uzaktan gerçekleştirebildiğinizden emin olmak için işinizi inceleyin. Görevlerinizin ana çekirdeğini değerlendirin. Birincil görevler tasarım, yazı, bilgisayar analitiği veya satış gibi üretimi çevreliyor mu? Performansınız bireysel üretiminiz tarafından ölçülürse, telekomünikasyon için iyi bir aday olabilirsiniz.

Telekomünikasyon için evde ekipman ve yer var mı? Sadece ofiste bulunan özel ekipman parçaları var mı, yoksa işinizin her yönünü evden etkin bir şekilde uygulayabiliyor musunuz? İşinizin bir kısmı, belirli çalışanlarla toplantı yapmayı gerektiriyorsa, Skype ve Toplantıya Git gibi çevrimiçi yazılım araçlarının kullanılmasıyla, diğer çalışanlarla bağlantı kurmak çok zor olmamalıdır. Ayrıca, bir profesyonellik seviyesini sürdürecekseniz, yemek odası masasından çalışamazsınız – evinizde belirlenmiş bir ofis alanına ihtiyacınız olacaktır.

Şirketinizin altyapısı bir telekomünikasyon desteğini alabilir mi? Şirketiniz fiziksel yokluğunuzu karşılamak için kurulmuş mu, ancak bağlantı devam ediyor mu? Çalışanlar zaten toplantılar için Skype kullanıyor mu ve projeler elektronik olarak mı gönderiliyor? Tüm şirket hala kağıt üzerinde ve kişisel olarak çalışıyorsa, telekominomize izin vermek için patronunuzu ikna etme konusunda daha zor bir zamanınız olabilir. Evden çalışmaya gerçekten değer verip vermediğinize karar verin. Gevşemeye eğilimliyseniz, projelerinizi geç teslim edin ve vasat bir performans sergileyin, patronunuzun ofisinden hemen çıkabilirsiniz. Ancak, nedenlerinizi desteklemek için istatistiklerle kanıtlanmış bir siciliniz varsa, bir çekiminiz olabilir. Şirket ile “yükseklerinizin” özgeçmişini oluşturun. Son birkaç yıla (veya aylara) geri dönün ve başarılarınızın bir özgeçmişini veya listesini oluşturun ve bu başarıların kurumsal büyümeyi nasıl olumlu etkilediğini görün.

Şirket parasını kaydetme yollarını tanımlayın. Para, genellikle herhangi bir şirkette konuşur, böylece varlığınızın şirket parasını nasıl biriktirdiğini ekleyebilirseniz (ve eğer sanal gidiyorsanız daha da fazla para biriktirirseniz), daha da değerli olacaksınız.

Konumunuzu yedeklemek için gerçekler ve istatistiklerin bir listesi var. Cisco gibi diğer şirketlerin çalışmaları gibi ulusal ve yerel telekomünikasyon istatistiklerini araştırın. Şirket 2009’da bir anket yaptı ve telecommuting’in yalnızca çalışan verimliliğini arttırmakla kalmadığını, şirkete yılda 277 milyon dolar tasarruf ettiğini ve üretkenliğini kaybettiğini belirtti. İlişkinizi sadece patronunuzla değil diğer çalışanlarla da değerlendirin. Bu işi yapmak için çevrenizdeki herkesle bir bağa ve güçlü bir iletişime sahip olmalısınız. Patronunuz “sizi alır” mı ve size bir çalışan olarak mı saygı duyuyor? Patronunuz görüşünüze güveniyor ve sizin alanınızda bir uzman olarak sizi görüyor mu, yoksa işinizi mikromekanlıyor mu ve ikincisi ne yaptığınızı tahmin ediyor mu? Sadece karşılıklı saygı ve açık iletişim üzerine kurulmuş bir ilişkiniz varsa, bir telekomünikasyon pozisyonu çalışacaktır.

Diğer çalışanlar işinizi anlıyor mu? Bazı durumlarda, eğer diğer çalışanlar sizden koparsa ve / veya işinizi anlayamazsanız, kıskançlık yaratabilirsiniz; bu sadece ne yapmaya çalıştığınızı engellemez, aynı zamanda programı elemek için patronunuza baskı uygular. Şirkete olan katkısını açıkça gösteren iyi bağlı bir çalışan, fiziksel yokluğunda bile işyerinde uyumunu koruyabilecektir. ”,“ Patronunuza çatışmasız bir şekilde yaklaşın. Konuşmanız için randevu almadan önce gerçekleri, nedenleri ve ideal senaryoyu tanımlayın. Eğer patronunuza güler yüzlü, kolay bir şekilde yaklaşırsanız, gerçekleri görmezden gelmekle yetinirseniz, kendinizi başarıya ulaştırırsınız. İnceleyebileceği bir sunum paketi oluşturun. Evden çalışmanızın nedenlerini ve en önemlisi şirket için neden faydalı olacağını belirten profesyonel ve kapsamlı bir rapor oluşturun.

Patronuna evden çalışmış mı yoksa telekomünikasyon yapan daha önce bir çalışanı varsa sorun. Patronunuz fikrin büyük bir parçası olabilir ve bunu bile bilmiyor olabilirsiniz. Fikrini ve geçmişte yaşadığı deneyimleri nasıl hissettiği ile ilgili sorularını sorun.

Fikri sıkın, böylece şirket için daha büyük bir fayda sağlayacaktır. Evden çalışmak size büyük fayda sağlayacak olsa da, hedefiniz fiziksel yokluğunuzun şirkette ve patronunuzun pozisyonunda sahip olacağı önemli pozitiflere evinizi vurmaktır. Neden evden çalışmak istediğinizi belirtmeyin, bununla birlikte şirket için verimlilik düzeyini ve para tasarrufu sağlayan pozitifleri vurgulayın. Sınırlı bir süre için denemeyi sorun. Eğer teklifinizin isteksizce karşılandığını toplarsanız, belirli bir günde ya da haftada bir gün evden çalışmayı sorun. Patronunuza ve meslektaşlarınıza ofis dışında bile iletişim kurabileceğiniz ve üretken olabileceğinizi göstermek için deneme gününü (günlerini) kullanın. Yöneticilerinizle sık sık kontrol edin ve sahip olabileceğiniz endişeleri giderdiğinizden emin olun.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.