Roblox’ta Nasıl Güvende Olunur


Roblox, insanların yaratıcılıklarını sürdürebilecekleri ve eğlenebilecekleri çevrimiçi bir oyundur. Ancak, Roblox’da oynayan çok sayıda küçük çocuk var ve bunların internetin tehlikelerine karşı duyarlı olabiliyorlar. Sosyal medyada yırtıcı ve dolandırıcılık olduğu için, çevrimiçi oyunlarda da yaygındırlar.

Bir oyun oynarken kaba bir kişiyle karşılaşırsanız, bunları rapor edin. Elden çıkarsa, git. Onları tekmelemek veya sunucudan yasaklamak için güç varsa, bunu yapın. Bir kişiyi rapor etmek, bir sömürücü olmaları durumunda esas olarak yardımcı olabilir. Exploiters, oyun dosyalarına

hack” yapan ve bunlarda değişiklik yapan kişilerdir. Büyük olaylardan küçüklere kadar değişir.
Dolandırıcılar için düşmeyin! Dolandırıcılığa bir örnek, para biriminiz için değerli bir ürün sunan bir kişi olabilir. Ticaretten sonra, eşyalarını alacaklar, ama onlarınkini almayacaksın.
Bir başkası da ticaret hesabı olacaktı. Kişi hesabınızı mahvedebilirken hesabınızı kaybedebilirsiniz.

, İnsanların yanlış olduğunu ve Roblox’tan yasaklanmış olabileceğini ve bir çift için hesabınızda oynayamayacağınız gibi insanları dinlemeyin. günler veya bir hafta.

Erkek arkadaş ya da kız arkadaşlarına sorma. Başın belaya ya da raporlanacaksın. Bu aynı zamanda size ROBLOX’un katı kurallara sahip olduğu bir Online Dater (ODer) yapacaktır ve topluluk da onları sert bir şekilde sevmiyor. Bir dövüş oyununa katılmadığınız sürece insanları hiçbir sebepten öldürmeyin. Yapıyorsanız, demek istemeyiniz ya da kötü ya da kötü bir şey inşa etmeyiniz. Lanetleme ya da kötü sözler söyleme. Bunu yapmak çoğu zaman bir uyarı ile sonuçlanabilir, ancak eğer elden çıkarsa, bu geçici bir yasakla sonuçlanabilir.

, Öldürme yumurtlama. Birinin öldürülmesi başka bir oyuncuyu öldürdüğü zaman Oyuna katılmanın ölümü., Brüt veya uygunsuz olmayın.

Parolaları paylaşma. Kullanıcılar şifrenizi isterse, hesabınızı çalmaya çalışırlar. Kullanıcıların şifrelerini almanın bir başka yolu, şifrenizin yeterince güvenli olmamasıdır. Büyük ve küçük harf ve rakamlardan oluşan rastgele bir kombinasyon oluşturduğunuzdan emin olun.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.