Saç Stilisti Nasıl Olunur?


Saç stilisti olmak sizin için mükemmel bir kariyer yolu olabilir çünkü eğlenceli ve esnek saatler sunuyor. Ayrıca, insanları muhteşem görünmesini sağlamak için ödeme aldığınız için de ödüllendirici bulacaksınız! Amerika Birleşik Devletleri’nde bir saç stilisti olarak iş bulmak için, bir eğitim programını tamamlamanız ve eyaletinizden bir lisans almanız gerekir.

Tutkuya sahip ol. Bir saç stilisti olarak başarılı olmak için, gerçekten bu tür işleri sevmeniz gerekir. İş zorlu olabilir ve eğitim pahalı olabilir, ancak her gün işe gitmeyi severseniz, buna değer olacaktır. İnsanlarla çalışmayı, yaratıcılığınızı ifade etmeyi ve ayrıntılara dikkat etmeyi seviyorsanız, saç stilisti olarak bir kariyer sizin için mükemmel olabilir. Bir insan kişisi olun. Saç stilistleri müşterileri korumak için son derece cana yakın olmalı. Birçok insan, zamanla aynı saç stilist zamanına geri döner çünkü onlar, saçları yapılırken onunla konuşmaktan hoşlanırlar. Ayrıca, müşterilerinizin deneyimini çok keyifli hale getirebilirseniz daha iyi ipuçlarına sahip olursunuz. İnsanlarla konuşmaktan hoşlanmıyorsanız veya çok iyimser değilseniz, bu meslek sizin için doğru olmayabilir.
Kozmetoloji programları genellikle 10.000- 20.000 dolarlık mahallede bir yere mal oluyor. Burs ve maddi yardım başvurusunda bulunabileceğinizi unutmayın. Bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak, bir kolejde kozmetoloji derecesi almak ya da bir sertifika almak için bir kozmetoloji, güzellik ya da kıl okuluna katılmak için bir topluluk kolejine gitme seçeneğiniz olabilir.
Eyaletiniz güzellik uzmanları ve saç stilistleri için ayrı lisanslar veriyorsa, sadece saçlara odaklanan bir program bulabilirsin. Bununla birlikte çoğu eyalet, yalnızca kozmetoloji alanında lisans vermektedir, bu yüzden makyaj, cilt bakımı ve tırnak bakımı gibi alanlarda da bazı dersleri almanız gerekecektir.
İlgilendiğiniz tüm okulları gezmek ve kabul danışmanlarına müfredatla ilgili birçok soru sormak iyi bir fikirdir.
ABD Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bir kurum tarafından akredite edilmiş programlara bakın. Akreditasyon, programın müfredatının bir dizi endüstriye özgü yönergeleri karşıladığı anlamına gelir. Akredite bir kurumdan mezun olmanız durumunda iş bulmakta daha kolay olacak ve federal mali yardım için başvurabileceksiniz.
Çıraklık eğitimleri de birkaç eyalette bir eğitim seçeneğidir. Bu, gerekli eğitimi tamamlamak için çok daha uygun bir seçenektir ve sahada profesyonel bir saç stilisti ile çalışmaya başlamanızı sağlayacaktır. Durumunuzda bir seçenek olup olmadığını görmek için eyalet lisans panosuna başvurun. Eğer öyleyse, bir çıraklık eğitiminin tamamlanmasının bir kozmetoloji programını tamamlamaktan daha uzun sürebileceğini bilmelisiniz. Programınız sırasında bir sınıf çalışması ve el işi çalışması kombinasyonunu tamamlamayı beklemeniz gerekir.
Çoğu okulda, en sonunda okul salonundaki gerçek müşteriler üzerinde çalışmaya devam etmeden önce, mankenler üzerinde çalışarak el eğitimine başlayacaksınız.
Saçın nasıl kesileceğini, rengini ve stilini öğrenmeye ek olarak, sanitasyon, anatomi ve iş yönetimi gibi şeyleri öğrenmeniz gerekecektir. Eyaletiniz tarafından lisans alın. Programınızı tamamladıktan sonra, eyaletinizde bir kozmetik veya saç stilisti için başvuruda bulunmanız gerekecektir. Lisans verme prosedürleri her bir eyalette benzersizdir, ancak tipik olarak saç şekillendirme teorilerini anladığınızı ve bunları uygulayabildiğini göstermek için yazılı bir test ve pratik bir test yapmanız gerekecektir. Sürekli eğitim kursları almanıza gerek olmasa bile, iyi bir fikir olabilir. Trendler her zaman değişiyor, bu yüzden en yeni teknik ve stillere ayak uydurmanız önemli olacaktır.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.