Scratch’tan Dergi Yazarı Nasıl Olunur?


Yeteneklerinize, sürücünüze, yaratıcılığınıza ve isteğinize tam olarak sahip olmanız koşuluyla, eğitim geçmişinize rağmen serbest bir dergi gazetecisi olmak mümkün. Aynı zamanda, derin bir yazı sevgisine, ayrıntılara bakma yeteneğine ve diğer insanların ayakkabısına nasıl adım atılacağına ve onların bakış açılarından nasıl bir şeyler göreceğine dair bir anlayışa sahip olmasına yardımcı olur. Ve belirlenecek çok şey var. Bunun sana benzediğini düşünüyorsanız, dergi yazma maceranızın başlangıcı için okumaya devam edin.

Doğal yeteneğini ve yaratıcı yeteneğini kullan. Bu özellikleri doğal olarak yoksa, kısa bir kursa ya da bir dereceye kadar al ve geliştir. Dergi stili yazımına takıntılı olun. İkinci el mağazalardan tüm farklı stillerden oluşan dergilerin eski kopyalarını alın ve farklı yazı stillerini okuyun. Stil teknikleri, tuhaflıklar ve ilginç açılardan notlar alın. Senin nişini bul. Bir önceki adımda en sevdiğiniz yayın türünü (sanat, moda, ticaret vb.) Belirleyebilmeniz gerekir. Favorilerinize odaklanmaya çalışın, aslında ilgilendiğiniz şeyleri yazmak için en kolay yoldur.

Dergi ve yayıncılarının kapsamlı bir veritabanını oluşturun. Bu bilgiyi masthead’den veya bazı durumlarda çevrimiçi araştırma yaparak toplayabilirsiniz. Örnekleri hazırlayın. Çoğu editör klipleri veya örnek parçaları görmek isteyecektir. Sıfırdan başladığınız için, yayınlama niyetinde olmadığınız en fazla üç parlak makale oluşturmanız gerekecektir. Bunlar sadece neyi yapabileceğinizin bir referansı olarak hizmet edecektir. Editörlerle iletişim kurun. Mastheadlerden, postalardan veya e-posta düzenleyicilerinden aldığınız bilgileri ayrıntılarınızla birlikte kullanın. Yayınlarına aşina olduğunuzu göstermek için doğrudan adlara göre adreslediğinizden emin olun. Politik olarak onlara

Gönderme Yönergeleri

ni sorun ve daha önce oluşturduğunuz örnek çalışmayı dahil edin. İyi yazdığınızdan ve mükemmel dilbilgisi kullandığınızdan emin olun. Yanıtları beklerken dergilere / editörlere yaklaşmaya devam edin. Yetenek, beceri ve sağlamlığa sahip olmanız şartıyla, sonunda birileri ısırır. İlk birkaç parçanız için ödeme yapılmasını beklemeyin ve iletişim kurduğunuz kişilerle iletişim kurduğunuzdan emin olun. Yayınladığınız parçalar, ileride ücretli ödev almanıza yardımcı olacak klip kitabınıza başlayacaktır. Yeni yazarlar için, yayınlanan klipler altın gibidir, bu yüzden özgürce çalışmaya başlamaktan asla vazgeçmeyin (başlangıçta).

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.