Seviyenizdeki En İyi Jimnastikçi Nasıl Olunur?


Nasıl geliştirebileceğinizi merak ediyor ve muhtemelen seviyenizdeki en iyi jimnastikçilerden biri olabilirsiniz? Zirveyi hedeflemediğinizden emin olun, ancak bu rehberle kesinlikle yakınlaşabilirsiniz.

Şu anda hangi seviyede olduğunuza bağlı olarak bazı numaralarınızı evde atmayı deneyin. Kendi evinizde mizanpajlar ve çift pankartlar gibi hileler atmanız tavsiye edilmez, örneğin, bir sırt tutamının güvenlik amacıyla spor salonunun dışında yapılmaması gerektiğinden daha zor bir şey. Streç, streç ve biraz daha streç! Bu bölünmeleri mükemmelleştirmek istiyorsun, değil mi? Sonunda, bir kez daha bitmedi, henüz bitmedi, bölünmelerinizi mükemmelleştirmelisiniz. Bacaklarınızdan birini yukarı kaldırarak ve yüksek bir kitap ya da kazıklı kitaplarla destekleyerek aşırı bölünmelere girmeye çalışın. Çok fazla güç koşullandırma yap! Yuvarlanma ve barlar için kaslar kendini inşa etmez. Daha güçlü olmak için şınav, jimnastik egzersizi, ağırlık kaldıracı, daha uzun süre belirli pozisyonlarda tutmalısınız. Derslerinde sana ne öğrettiklerini yap. Jimnastik hakkında daha fazla bilgi edinin. Rekabet edince, puanlarınızın ne anlama geldiğini bilmiyorsanız ne fayda var? Bunu gerçekten okumalı ve sporunu, temellerini, ipuçlarını öğrenmeli, hatta en iyi elit jimnastikçilerin nasıl çalıştığını görmelisin. Onların olduğu sürece çalışmana gerek yok, ama kesinlikle yaptıkları iyileştirici şeyleri yap. Ne tür cimnastikçi olduğunuzu belirleyin. Kısa, güçlü bir Shawn Johnson mı yoksa uzun çizgili, güzel Nastia Liukin mi? Bu, jimnastikte neyin iyi olacağının belirlenmesinde yardımcı olabilir. Belirli olaylar için özel şeyler uygulayın. Işın için bazı basit dengeleri deneyin. Bazı ambarları tutun ve zemin için ayırma tutun. Bir şeyden sallanmaya çalışın – ya da belki de sadece kendinizi bir barda tutunarak – barlar için. Kasa için güçlü koşularınızı yapın! Eğer sadece hızlı bir şekilde kasaya kadar hızla ilerlerseniz, yeterince çabuk fark edersiniz, bir numara alamazsınız.

, Sağlıklı bir diyet benimseyin. Diyetinizden en yağlı yiyecekleri ve gazlı içecekleri kesmeye çalışın. Sadece sağlıklı yiyin – seviye 8/9/10 / Elite. Olana kadar spesifik diyet değişiklikleri hakkında endişelenmenize gerek yok.” diğer jimnastikçiler ve antrenörlerinize çok yakışır.İnsanlar sizin takımınızın onur üyesi olarak siz değerli insanlardır.Ama onlara emanet olmayın – hem cimnastikçiler hem de antrenörler bu durumun farkına varacaklardır ve hoşlanmıyorlar! Günde en az 15 – 30 dakika çalışmanız gerekmesine rağmen, kendinizi çok çalıştırır. Her gün ağrılı kaslarla uyanmanıza gerek yok, bu da gerilmenin on katını zorlaştırıyor!

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.