Sınıfınızdaki En İyi Öğrenci Nasıl Olunur?


Öğretmenini etkilemek istiyor musun? Belki de sadece okul yıllarından en iyi şekilde yararlanmak istiyorsun. Sınıfınızda en iyi öğrenci olmak için nedeniniz ne olursa olsun, kendinizi geliştirmek istediğiniz birkaç farklı yol var. Herhangi bir sınıftaki en iyi öğrenci olmak, sadece notu yapmaktan daha fazlasıdır; Ayrıca iyi bir insan olmak ve öğretmeninizi sınıflarını ciddiye aldığınızı göstermek.

Beynini ve bedenini öğrenmeye hazır ol. Vücudunuz öğrenmeye hazırsa en iyi öğrenecek ve okulda en kolay zamana sahip olacaksınız! Vücudunuzu hazır almak için yapabileceğiniz birçok şey var. Deneyin: Çok uyuyun. Beyninizin en iyi şekilde çalışmasını istiyorsanız, vücudunuz için doğru miktarda uyku almanız gerekir. Günün çoğunda uyanık hissetmelisiniz. Gözlerini öğle yemeğinde kapatman gerektiğini bulursan, yeterince uyumuyorsun. Çoğu insan için yaklaşık 8 saat uykuya ihtiyacınız olacak.
Yediğin her şey cips, şeker ve hamburger gibi önemsizse, vücudun doğru çalışmıyor. En iyi öğrenci olmak istiyorsanız, sebzelerinizi (brokoli gibi), bazı meyveleri ve yağsız proteinleri (tavuk ve balık gibi) yiyin.
Bolca su iç. Doğru çalışması için beyninizin suya ihtiyacı var. Aslında, doğru çalışması için tüm vücudunuzun suya ihtiyacı vardır. Günde birkaç bardak su içirin, ancak bazı insanların diğerlerinden daha fazla suya ihtiyaç duyduğunu unutmayın.
Sizin için çalışan bir şekilde öğrenin. Herkes farklı yollarla en iyi öğrenir; Buna öğrenme tarzı denir. Sizin için çalışan bir yol bulun ve mümkün olduğunca bu şekilde öğrenmeye çalışın. Evde çalışırken bu konuda daha fazla kontrole sahip olacaksınız, ancak aynı zamanda farklı stil öğrenenler için daha fazla çeşitlilik içerecek şekilde derslerin nasıl öğretildiğini ayarlama konusunda da öğretmeninizle konuşabilirsiniz. Örneğin, tabloları veya resimleri hatırlamanızın gerçekten kolay olduğunu fark ettiniz mi? Bu, görsel bir öğrenci olabileceğiniz anlamına gelir, bu da öğrenmek için daha fazla resim ve resim kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Bunun bir örneği, konuşma bölümlerini ezberlemek için kendinize bir grafik çizdiyseniz olurdu.
Belki de sessizce müzik dinlerken ya da öğretmeninizin tahtada yazdıklarını hatırlayamadığınızı anladığınız için daha kolay bir zamanınız olduğunu fark ettiniz, ama sanki kafanızda söylediklerini

duyuyorsunuz” diyebilirsiniz. odada şimdi. Bu, işitsel bir öğrenci olabileceğiniz anlamına gelir, yani sesle daha iyi öğreneceğiniz anlamına gelir. Bunun bir örneği, eğer ödevlerinizi yaparken veya ders çalışmanızı yaparken dinlemeniz için öğretmeninizi kaydettiğinizde kayıt olmanızdır.
Belki de, bir ders sırasında, hala dikkat etmek istediğini hissediyorsun, ama gerçekten ayağa kalkmak ya da hareket etmek zorundasın. Belki ders çalışırken odanıza doğru koşarsınız. Bu, bir kinestetik öğrencisiniz olduğu anlamına gelebilir, bu da vücudunuzla bir şeyler yaptığınızda daha iyi öğreneceğiniz anlamına gelir. Öğretmeniniz konuşurken bir parça kil ile oynamayı deneyin. Dikkat edin. Herhangi bir sınıfta en iyi öğrenci olmak için yapabileceğiniz en iyi şey, öğretmeniniz konuştuğunda dikkat etmektir. Dikkatiniz dağılırsa önemli bilgileri kaçırırsınız ve ne yapacağınızı veya daha sonra öğrenim yapmanız gerektiğinde daha zor bir zamanınız olacaktır. Öğretmeniniz konuşurken odaklanmakta zorluk çekiyorsanız, öndeki oturmayı ve derse daha fazla katılmayı deneyin. Bir şeyi anlamadığınızda veya öğretmeninizin ilginç bir şey söylediğinde ve hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinizde elinizi kaldırın ve sorular sorun. Not almayı öğrenin. Not almak (ve not almak) zor olabilir, ancak öğrenmeniz ve öğrenmeniz sizin için çok daha kolay olacaktır, bu da notlarınızın iyileşeceği anlamına gelir ve test puanlarınız iyileşir, böylece sınıfınızdaki en iyi öğrenci sizsiniz. Sadece hatırla, öğretmeninin söylediği herşeyi yazmak zorunda değilsin. Sadece en önemli şeyleri yazın ve bildiğiniz şeyleri hatırlamakta zorlanacaksınız. Ödevini zamanında ve iyi yap. Ödevinizde çok iyi notlar almasanız bile, sadece zamanında yapmak, notunuzu olabildiğince fazla tutmanıza yardımcı olacaktır. Ödevlerinizi sınıftaki en yüksek seviyeye çıkarmayı hedeflemelisiniz ya da gerçekten sınıfınızda en iyisi olmaya çalışmıyorsunuz. Bunun ötesinde, ödevlerini olabildiğince iyi yap. Anlamadığınızda, birinden yardım isteyin! Öğretmeniniz sizi bir eğitmene ayarlayabilir veya hatta kendinize yardımcı olabilir. Ödevinizi gerçekten yapmak için yeterli zaman verin. Bu, daha az TV seyretmek veya arkadaşlarınızla daha az zaman harcamak anlamına gelebilir, ancak sonuçta buna değecektir.
Ev ödevi yapmak için iyi bir ortam sağlamak, bunu başarmanıza yardımcı olacaktır. Dikkatsizliğin olmadığı bir yere git. Bir kütüphaneye gidebilirseniz, bu iyi bir nokta. Evden çıkamazsan ve yaşadığın insanlar gürültülü, tuvalini dene. Öğrenmenin ekstra yollarını ara. Sınıflarınıza dahil olmayan şeyleri öğrenmek, daha iyi bir şekilde yaptığınız bilgileri anlamanıza yardımcı olabilir ve öğretmeninizi gerçekten etkileyebilir. Bilgilerinizi çıkarlarınızı takip edecek şekilde takip etmek, derse odaklanmanıza da yardımcı olabilir. Çalıştığınız tüm dersleri öğrenmek için daha fazla yol arayın ve tüm okulun daha ilginç olduğunu ve gittikçe daha başarılı olduğunuzu göreceksiniz. Örneğin, Amerikan tarihini okuyorsanız, öğrenmekte olduğunuz dönemle ilgili daha fazla bilgi edinmek için çevrimiçi belgeseller izleyebilirsiniz.
Yerel kütüphanenizden kitaplar okuyarak öğrenebilir ve çok fazla çevrimiçi öğrenebilirsiniz. Vikipedi her zaman doğru olmasa da, genellikle oldukça iyidir. Ayrıca, popüler şovlar Crash Course ve TedTalks gibi, belgeseller ve eğitim videoları da YouTube’da bulabilirsiniz. Bunlar, öğretmeninizin veya profesörünüzün sizin için yeterince açıklayamadığı konusunda çok fazla bilgiye sahiptir.
Okulda oturmanın ne zaman olduğunu öğrenin. Yaz boyunca, hafta sonları öğrenmeye devam edin ve ne tür şeyler okuyacağınızı öğrenerek mümkün olduğu kadar erken okula hazırlanmaya başlayın. Yazlar gelince, sadece yaz tatili boyunca iki veya üç saat üç ya da dört kez öğrenmiş olduğunuz bilgileri gözden geçirmek, eğitim yılının başladığında hazır olduğunuzdan emin olmanıza yardımcı olabilir. Daha erken çalışın. Testlerde daha iyi skorlar elde etmenin en etkili yollarından biri, çalışmaya başlamak ve mümkün olan en erken zamanda test yapmaktır. Kesinlikle önceki gece kadar bırakmayın. Test ne kadar zor olursa, daha erken öğrenmeye başlamalısınız. İki veya üç hafta genellikle iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. İnsanları iyi hissettirin, kötü değil. Bir sınıftaki en iyi öğrenci olmak, iyi notlar almanın ötesinde. İyi bir insan olman için de çalışmalısın. Zorba ya da sınıf palyaço olmak istemezsiniz; Bu sizi sınıftaki en iyi öğrenci yapmaz. İnsanlara iyi övgüleri vererek iyi bir iş çıkardıklarında kendilerini iyi hissetmelerini sağlamaya odaklanın. İnsanlara karşı gelmeyin ve onları kızdırmayın ya da incitici şeyler söyleyin. Herkese yardımcı olun. İnsanlara yardım edebileceğin zaman iyi bir insan ol. Bir şeyi nasıl yapacağınızı biliyorsanız ya da bunu yapmanın daha kolay bir yoluna sahipseniz, onlara nasıl olduğunu gösterin. Kendinizi daha akıllı veya daha iyi görünmeyin, sadece hoş ve arkadaş canlısı olun. Ayrıca onlar için açık bir kapı tutmak veya ağır bir şey taşımasına yardımcı olmak gibi küçük güzel şeyler de yapabilirsiniz. Örneğin, bir kişi birkaç günlüğüne gitmişse, yakalanıp onlara notlarınızı paylaşmalarına yardımcı olmayı teklif edin. İnsanlar olduklarında bile saygılı olun. İnsanlar sizin için ne ifade etseler bile, hala saygılı olmalısınız. Onlara bağırmayın veya fiziksel olarak yaralamayın. Onları çağırmak için onlara isimler derleme ya da önlerinde kes. Basitçe onları göz ardı edin ve başkalarına da muamele edeceğiniz gibi davranın. İnsanlara karşı konuşmamaya ve onlara istedikleri zaman konuşma şansı vererek onlara saygılı ol. Görüşlerine saygı gösterin ve sizden biraz farklı düşünürlerse endişelenmeyin. İnsanların kendileri olmasına izin vermeli ve benzersiz ya da farklı olmak için kendilerini kötü hissettirmemelisiniz.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.