Telefonunuzla Bilgisayar Nasıl Kontrol EdilirBu yazı, Windows veya Mac bilgisayarınızı Android veya iOS telefonunuzla nasıl kontrol edeceğinizi öğretir. Bilgisayarınızdaki telefonunuzu kontrol etmek için kullanabileceğiniz birçok uygulama vardır. Bu eğitim için ticari olmayan amaçlar için ücretsiz olan ve Windows, Mac, Android ve iOS için kullanılabilen TeamViewer’ı kullanacağız.

TeamViewer’ı bilgisayarınıza indirin. Tercih ettiğiniz web tarayıcısında, resmi Team Viewer sitesine gidin ve bilgisayarınız için TeamViewer uygulamasını indirin. Https://www.teamviewer.us adresine gidin.

Şimdi İndir’i tıklayın.

TeamViewer’ı yüklemeye başlamak için yükleyici dosyasını çift tıklayın. Tam dosya adı Windows’ta TeamViewer_Setup.exe ve Mac’te TeamViewer.dmg’dir. Bu yüklemeyi başlatacak, sadece TeamViewer’ı yüklemek için kurulum komutlarını takip edin. Varsayılan olarak, indirilen dosyalarınız İndirilenler klasörünüzde bulunabilir. Bilgisayarınızda TeamViewer’ı açın. Beyaz bir daire üzerinde mavi bir çift taraflı ok simgesi olan app. TeamViewer’ı başlatmak için uygulama simgesini çift tıklayın. Ana ekranda bir Kimlik, Şifre ve İş Ortağı Kimliği göreceksiniz. TeamViewer, yüklemeyi tamamladıktan sonra zaten açık olabilir. Telefonunuza TeamViewer’ı indirin. TeamViewer, hem Android telefonlardaki Google Play Store’da hem de iPhone’lardaki App Store’da kullanılabilir. Android’de Play Store’u veya iPhone’da App Store’u açın.

Arama çubuğuna Arama yapın ve teambviewer yazın.

TeamViewer uygulamasına dokunun.

Yükle veya Ekip Görüntüleyici’nin yanına git’e dokunun. Telefonunuzda TeamViewer’ı açın. Beyaz bir daire üzerinde mavi bir çift taraflı ok simgesi olan app. Ana ekranınıza dokunarak açabilir veya Google Play Store’da veya App Store’da

” Aç

a hafifçe dokunabilirsiniz. Bilgisayarınızın kimliğini telefonunuza yazın. Kimliğiniz, bilgisayar ekranınızdaki TeamViewer’da

” Kimliğiniz

yazıyor. ID’nizi Telefonunuzda

” İş Ortağı Kimliği

yazan satırın içine yazın. , Uzaktan Kumanda’ya dokunun. İş Ortağı Kimliği satırının altındaki mavi düğme. Telefonunuzun bilgisayar şifresini yazın. Bilgisayarınızın TeamViewer ekranındaki şifreyi telefonunuzun şifre sorusuna yazın., Tamam’a dokunun. Telefonunuz Bilgisayarınız.

Devam’a dokunun. Telefonunuzdaki dokunmatik ekran ile fare etkileşimlerini nasıl yapacağınızı açıklayan kısa bir giriş var. Bilgisayarınızı telefondan kontrol etmeye başlamak için

” Devam

a basın. Bilgisayarınızdaki veya bilgisayarınızdaki

” x

” düğmesine tıklayarak veya dokunarak bilgisayarınızdan çıkabilirsiniz.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.