Tıbbi Kodlayıcı Nasıl Olunur?


Tıbbi kodlayıcılar veya tıbbi kodlama uzmanları, doktorların ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarının sağladığı tıbbi kayıtlardan ve dokümanlardan hasta yaralanmaları, hastalıkları ve prosedürleri hakkında ayrıntılı bilgilerden geçmektedir. Daha sonra resmi, evrensel olarak kullanılan bir kodlama sistemine dayanan bilgiler için kodlar atarlar. Bu tıbbi kodlar genellikle hastaneler ve doktorları tarafından sigorta amaçlı tazminat taleplerinde kullanılır. Bu meslek için en az bir önlisans derecesi ve kodlamada kimlik bilgisi olmak tercih edilir.

Lise diploması al. Liseden mezun olmak, tıbbi bir kodlayıcı olmak için tek eğitim gereksinimidir. (AAPC). Her iki kuruluş da web sitelerinde akredite edilmiş programların bir listesini tutar. Okula, tıbbi kodlayıcı sertifika sınavları ve sundukları kariyer yerleştirme hizmetlerinde geçirdikleri geçiş oranı hakkında sorunuz.
Daha sonra dört yıllık bir kuruma katılmayı planlıyorsanız, bir sertifika programı yerine bir önlisans programına kayıt olmalısınız. Ayrıca, hangi kursları başka bir okula aktarabileceğinizi de açıklığa kavuşturmalısınız. ”, Kâr amaçlı kolejler ve kariyer programlarının farkında olun Kâr amaçlı kolejler, tıbbi kodlama eğitimi de sunar ve çoğu zaman yaşlı öğrencilerin ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılar. Aynı zamanda tam zamanlı işlerde çalışan bu okullar genellikle yerel toplum kolejlerinden daha pahalıdır.Bu okullar ayrıca daha az öğrenci destek hizmeti ve kariyer yerleştirme hizmetlerine sahiptir, bu okullardan bazıları da akreditasyon statüleri (AAPC) hakkında yanıltıcı bilgi sunmaktadırlar. tıbbi kodlayıcılar için organizasyonlar. İş aramalarınızı erkenden başlatın. İşe başlamak için okulu bitirinceye kadar beklememelisiniz. Okulunuzun sunduğu kariyer yerleştirme hizmetlerinden yararlanın. Stajlar deneyim kazanmanın başka bir yoludur. Birçok staj ücretsizdir, bu yüzden hala okuldayken staj yapmak isteyebilirsiniz.
Deneyimli bir tıbbi kodlayıcı ile çalışmak istediğiniz veya çalışmak istediğiniz bir yerde gönüllü olmak, deneyim ve ağ kazanmanıza yardımcı olabilir.
Bakmaya başlamadan önce özgeçmişinizi güncelleyin ve birisinin size geri bildirim vermesini sağlayın. Alternatif rotaları düşünün. Bir tıbbi kodlayıcı olarak bir iş bulamazsanız, ayağınızı kapıya almak için her zaman tıbbi alandaki diğer seçenekleri arayabilirsiniz. Bir resepsiyonda veya tıbbi kayıtlarda çalışmayı düşünün. Tıbbi bir kodlayıcı olarak eğitiminiz, bu pozisyonlar için size iyi bir aday olur. Açık tıbbi kodlama pozisyonları hakkında görüştüğünüz doktorları, hemşireleri ve diğer insanlara sorabilirsiniz.
Henüz sertifikalı değilseniz, sertifikalı olmanız ve kariyer hedefleriniz hakkında planlarınızı tartışın.
Röportaj için sıkı bir el sıkışma verin, göz teması kurun ve profesyonelce (örneğin elbise pantolonu veya etek, blazer, elbise, gömlek veya bluz) giyin.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.