Uçak Spoteri Nasıl Olunur?


Uçak spottingi olarak da bilinen uçaklar, dünya çapında popüler bir eğlence ortamıdır. Bir hobi olarak, açık hava almak, titiz gözlemler yapmak, dağınıklık yaratmadan

toplayarak”, gerçekten fantezi dijital fotoğraf makinenizi kullanmak için iyi bir bahane bulmak ve harika bir yol bulmak da dahil olmak üzere, katılımcı için bir dizi eğlenceli öğe getiriyor. benzer fikirli meraklılarla bir araya gelmek. Uçak spotters detay için bir göz var ve uçak hakkında mümkün olduğu kadar öğrenmek için istekli. Uçaklar, uçma, gerçekler hakkında meraklıysanız ve gökyüzüne doğru büyük bir teneke kuşu elde etmek için insan yeteneğinin marifetine hayran kalıyorsanız, uçaklar sizin için mükemmel bir hobi olabilir!

Spot” yapmak isteyebileceğiniz uçakların kapsamı hakkında bir karar verin. Her ne kadar sıklıkla kullanılan

düzlem lekelenmesi

terimi uçaklara atıfta bulunsa da, tercih edilen terim”

uçakları belirleme” dir, zira sadece uçakları değil, aynı zamanda herhangi bir sayıdaki uçan aracı gözlemleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Örneğin, isterse helikopterler, planörler, balonlar, hava gemileri ve mikro ışıklar dahil edilebilir.
Uçak spotu ile ilgili çevrimiçi bilgi ararken, aynı zamanda sıkça kullanıldığı gibi

düzlem tespiti

terimini de kullanın.
İnternette bilgi ararken, size çok sayıda yararlı arka plan bilgisi sunacağından, havaalanları, uçak üreticileri, havayolu bilgileri, uçuş yolları vb. Aramayı kendi ülkenizle sınırlandırabilir veya dünyanın her yerinden farklı siteleri kontrol edebilirsiniz.
Havacılık fotoğrafçılığının kendi başına bir hobi olduğunu ve uçakların lekelenmesiyle mükemmel bir şekilde uyuştuğunu unutmayın. Bu yüzden, eğer herkes ilginizi soruyorsa, bir havacılık fotoğrafçılığı hobisi olduğunuzu da açıklayarak her zaman haklı çıkabilirsiniz!
Hava taşıtlarında genellikle neyin yer aldığını anlayın. Uçağı sizi memnun edecek herhangi bir şekilde ayırt etmek konusunda özgür olmanıza rağmen, uçak gözlemcilerinin takip etme eğiliminde olduğu bazı standart uygulamalar vardır. Uçağın türünü çalışmak için, uçak robotunun bu işte çalışmasına yardımcı olan birçok gösterge vardır. Buna ek olarak, düzlem tipi belirgin olsa bile, menşe ülke, yaş ve herhangi bir özel modifikasyon dahil olmak üzere, yine de dikkat edilmesi gereken diğer birçok unsur vardır. Bir uçak spot olarak dikkat edilmesi gerekenler şunlardır: Uçak tipini not etmek. Yapısı, boyutu, renkleri ve menşei ülke ilgi çekici olabilir.
Uçağın kayıt detaylarını not etmek. Bu, ne kadar ayrıntıya girmek istediğinize bağlı olarak, belirli uçağın teslimat veya fırlatma tarihlerini ayırt etmenizi sağlayabilir.
Bir uçakta ilginç bir sanat eseri veya nişancılık özellikleri belirtmek (örneğin, Qantas gibi bazı hava yolları, belirli uçaklardaki ünlü sanatçılardan özel sanat eserleri kullanarak kuyruk kanadı veya tüm uçakları boyamak). Askeri uçaklar için kamuflaj işaretleri önemlidir ve bunlar ülkeden ülkeye farklılık gösterecektir. Ayrıca filo rozetleri ve kod mektupları da olabilir.
Motor gürültüsünü, buhar izlerini not etmek.
Kanatların yerleştirilmesi – bu bir tek kanatlı, çift kanatlı veya triplane var mı. Kanatlar, gövdeye göre nasıl yerleştirilir ve geriye ne kadar süpürürler?
Son uçak mı, yoksa vintage bir model mi?
Geri çekilebilir tekerlekleri veya sabit bir alt takımı olup olmadığını not edin. Yoksa deniz uçağı mı?
Hızı belirle.
Kokpit yerleştirme notu.
Uçağın iniş veya kalkış paternine dikkat edin. İyi bir dişli al. İşte sizin uçak lekelenme deneyimini geliştirmek için garantili kaliteli vites şımartmak için bahane. Dikkate alınması gereken bazı öğeler şunlardır: Dürbün – iyi dürbünler bir şey görmek için eşinizi outdoing için kayıt numaraları, işaretleri ve ayrıntıları, noting için, gelen uçak açıları kontrol için Decent dürbün. Tercih ederseniz, dürbün yerine

spotting kapsamı

da satın alabilirsiniz.
Dijital kamera, teleskop lens, tripod, vb. – gördüğünüz uçağın fotoğrafik kayıtları için. Bu, özellikle, kişisel bir dijital albüm kaydınızın lekelerinizde kalmasını istiyorsanız ya da bir web sitesine noktalarınızı katıyorsanız önemlidir.
Sıcak, atıştırmalık ve içeceklerde soğuk, güneş kremi ve şapkalar varsa, katlanabilir sandalye, termos şişesi, aperatif kabı, kilim ve sıcak kıyafetler – rahat olmanız ve iyice nemlendirip beslemeniz önemlidir!
Uçağın ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız kılavuzlar veya kılavuzlar. Askeri uçakları görmeniz mümkün olmadıkça, ticari uçak kılavuzlarını veya kılavuzlarını ve askeri uçak kılavuzlarını veya kılavuzlarını dikkate almanız gerekecektir. Bu durumda, yalnızca ticari uçak kılavuzlarına ihtiyaç olacaktır. Yerel kütüphanenize sorun veya çevrimiçi görün – bazı çevrimiçi açık artırma siteleri, bu tür kılavuzların iyi bir kaynağı olabilir veya uçakların tespit edilmesine ayrılmış alanlar olabilir.
Atanan bir not defteri ve iyi hava durumu kalemleri, lekelemeden gelen bilgileri yazmak için. Kamp mağazalarından temin edilebilen hava koşullarına karşı dayanıklı bir dizüstü bilgisayar iyi bir fikir.
Bir güvenlik ceketi. Önemli olmasa da, eğer görülemezseniz sizin için tehlikeli olabilecek bir yeri tespit edebilecek iseniz, bir güvenlik ceketi almayı düşünün. Tek tehlikeli elementiniz, spoterinizin cennetine ulaşmak için çok yoğun bir ana yolu geçiyor olsa bile bu yararlı olabilir. Bir arkadaş edin. Bunu bildiğiniz birisiyle yapıyorsanız ve uçakların da dikkatini çeken coşkuyla ilgileniyorsanız çok daha eğlencelidir. Bir arkadaşınız varsa, ikiniz de aramızda kendi lekelenme yarışmalarınızı düzenleyebilir ve kurabilirsiniz. Telsizleri alın ve ilk kaydı kimin kaydedebileceğini görmek için farklı yerlerde oturun. Kendinizi nasıl ödüllendirmek istediğinize bağlı olarak, bir gün ya da gününüzü izledikten sonra bir öğün veya içecek bağırarak kazanan ya da kaybeden ile puan kazanın! Bir uçağın tespit edilmesi için kendinizi hazırlayın. Öncelikle, sizi en iyi yerlere götürecek ve size oturum boyunca işaretçiler verebilecek şekilde uçağın yerini tespit eden biriyle ekip kurmak iyi bir fikirdir. Aksi takdirde, uçaklara göz atmak için uygun yer bulmak için çevrimiçi görünün veya etrafta dolaşın. Bazı havaalanları veya havacılık dernekleri çok yardımseverdir ve meraklıları için yerleri tespit etmenizi önerir. Her zaman önce güvenliği düşünün. İzin verilmeyen yere gitme. Kapalı olmasalar bile, havaalanlarına çok yakın olma konusunda katı kurallar vardır. Genel olarak, bu kurallar kendi güvenliğiniz içindir, fakat aynı zamanda daha fazla güvenlik bilincinde olan ülkelerde de güvenlikle ilgilidir.
Mevcut noktalayıcıları dikkate alarak lekelenme alanınızı ayarlayın. Bir yerde lekelenme için geleneksel olarak kullanılıyorsa, sadece herhangi bir yerde oturmak için Tamam olduğunu varsaymak akıllıca olmayabilir. Diğer gözcülerden tavsiye isteyin ve genellikle sizin için önerilerde bulunmaktan çok memnun olurlar. Spotting’i başlatın. Daha önce aradığınız adımlardan daha önce çalışmışsanız, gördüğünüz gibi bu unsurları gözlemlemeye başlayın. Aksi takdirde, sadece başlangıçtaki her şeyi gözlemleyerek ve en çok ilginizi çeken bu deneyimden yola çıkarak uçağın farkına varma deneyimine kendinizi bırakabilirsiniz. Bu nedenle, ilk lekelenme deneyiminden etkilenmemeniz için size tavsiyede bulunmak ve tavsiyelerde bulunmak için yakın zamanda iyi bir şekilde tanışmış birine sahip olmak yararlı olabilir. Deneyimlerinizi bir kez geri evde kaydedin. Yolculuğunuzdayken, bir kez eve geri dönmesi gereken notlar ve fotoğraflar alacaksınız. Bulgularınızı toparlamak, harmanlamak ve referans vermek için biraz zaman ayırın. Bu şunları içerebilir: Bir web sitesine yüklemek için en iyi uçak fotoğraflarını seçme.
Uçakta egzersiz yaparken gördüğünüz önemli özelliklere veya ilgi çekici şeylere dikkat edin.
Uçağı havaya uçurmak.
Daha önce fark etmediğiniz uçağı işaretlemenin yanı sıra, gelecekte uçağı kontrol etmek istediğiniz uçak notlarını da vermek istersiniz. Yeni hobinizi ne kadar ileri götürmek istediğinize karar verin. Birçok olasılık var ve bazıları diğerlerinden daha çekici olabilir. Yeni başlayanlar için, aşağıdaki fikirlerin hobinizin bir parçasını oluştururken nasıl hissettiğini düşünmek iyi bir fikir olabilir, ya da durum böyle değil: Diğer uçak gözlemcileri ile rekabet. Bu, bir kulüp veya birliğe katılmayı ve kulüp veya birlik tarafından belirlenen bir sınıftaki her tür uçağı tespit etmeyi amaçlayabilir.
Kendi web sitenizi oluşturmak ve yorumlarınızla birlikte spotların fotoğraflarını sitenize yüklemek.
Spotların fotoğraflarını halihazırda çevrimiçi olan birçok uçak tespit web sitesinden birine yüklemek. Bu, isterse rekabete ve hobiden oluşan bir kombinasyon olabilir veya fotoğraflarınızı dilediği gibi gösterme kaynağı olarak hizmet verebilir. Bunu yaparsanız, her bir hava aracının

son noktasını” kaydettiğinden, tüm ilgililer için uçağın kaydını tutmanın bir yolu olarak, bulunduğunuz yerin tarihini, zamanını ve yerini not edin.
Spotting posta listelerine katılma. Bilgilendirilmeye katılabilmeniz için katılabileceğiniz birkaç tane var. Yerel kulübünüzün veya birliğinizin veya favori uçaklarınızın web sitelerini tespit etmesinin, takip edebileceğiniz Twitter hesaplarına sahip olup olmadığını öğrenin.
Helikopterinizi hava trafik iletimlerinin dinlenmesi gibi

yardımcı faaliyetler” (“n”) içerecek şekilde genişletmek (bu, radyo tarayıcıları kullanılarak yapılabilir, ancak sadece bunun için yasal olduğu durumlarda yapılabilir).
Çantalarınızı paketleyin ve dünyanın başka yerlerinde daha fazla uçakla gidip bir noktaya doğru ilerleyin. Dünyanın dört bir yanındaki diğer uçak tutkunlarıyla arkadaşlıklar kurmak için zaman harcadıysanız, bu tatil planları yapmak ve yeni arkadaşlar edinmek için eğlenceli ve heyecan verici bir yol olabilir. Dünyanın dört bir yanında uçakların tespit edilmesinin en iyi yerlerinin nerede olduğunu açıklamaya ayrılmış birçok site var. Sadece aile boyunca sürüklerseniz, tatilinizi tutkunuzu sürdürmek istemediklerini anlayın, bu yüzden onlar için daha ilginç bir plan yapın!
Dünyanın dört bir yanındaki havacılık müzelerini ziyaret etmek. Bu, aynı zamanda, dünyanın farklı bölgelerinden gelen eski ve ünlü uçakları kontrol ettiğinizde, uçaklarınızı belirleyen kayıtlara eklenebilir. Uçağı destekleyen ve destekleyen bir kulüp veya birliğe katılmayı düşünün. Diğer homojen bir meraklılarla paylaştığınızda ve heyecanlı ve aktif bir grubun parçası olmak, hobi deneyiminize gerçek hayat vermek için harika bir yol olduğundan, bir hobi her zaman çok daha eğlencelidir. Örneğin, LAAS International’a bir uçak tutkunu olarak katılabilirsiniz. Bir işe yara. Hobileriniz devam ettikçe, havalimanı yetkililerine iletilmesi gerektiğine inandığınız bir şey fark ederseniz, o zaman yardımcı olun ve yapın. Bu, bir sıkıntı olmak ve onların işlerini bildiğinden daha iyi bildiğinizi varsaymaya çalışmak anlamına gelmez, ancak yardımcı olabilecek bazı şeyler şunlardır: Havaalanının yakınında veya üzerinde herhangi bir kuş yuvası veya hayvan yetiştirme faaliyeti fark ederseniz, havalimanı yetkililerini uyarın. Kuşlar ve hayvanlar, uçaklar için bir tehlike oluşturabilir ve farkına varmadıkları takdirde havalimanı yetkililerinin haberdar olmaları iyi bir fikirdir.
Herhangi bir garip aktivite veya kırık çitler, vb. Gibi güvenlik ihlalleri fark ederseniz, havalimanı yetkililerini uyarın. Bunun için bir vigilante olmayın – sadece sıradan olan şeyler olabilir. Örneğin, Birleşik Krallık’ta, havacılık meraklıları kulübü LAAS International tarafından tanıtılan ve uçakçıların şüpheli davranışları bildirmeleri için teşvik edilen uçaklar için bir davranış kuralları vardır.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.