Usta Sommelier Nasıl Olunur?


Bir usta sommelier, bir yemekle birlikte gitmek için şarapların nasıl sunulacağı veya tavsiye edileceğinden çok daha fazlasını bilmelidir. Bu sommelier seviyesinin şarap tarihi, şarap yapımı ve satış ustalığı konusunda uzman olması, şarapların kalitesini, kusurlarını ve kusurlarını tanımlayabilmesi ve diğer alkollü içecekler, alkollü içecekler ve hatta puro üretimi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Bu bilgi ve hizmet deneyimini kazanmak için bir dizi kurs ve sınavlar alınabilir. Master sommelier olmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Sommelier sınıfları veya sınavları için kaydolun. Master Sommeliers Mahkemesi (CMS), Kuzey Amerika’da veya Birleşik Krallık’ta, sommelier olarak sertifika almak için sommelier kursları ve eleme sınavları sunan uluslararası bir kuruluştur. Bir CMS kursu için çevrimiçi kayıt yaptırmadan önce bir CMS Öğrenci Kimliği oluşturmanız gerekebilir.
Birinci sınıf sommelier kursuna katılmadan önce en az 3 yıllık şarap servisi veya ilgili yiyecek / ağırlama endüstrisine sahip olmak.
Gerekli kursu veya sınav ücretlerini ödeyin. 150 ila 800 ABD doları arasında değişebilir. İşvereniniz sizin için ücret ödeyebilir.
2 gün süren Giriş Sommelier Kursu ile başlayın. Uygun şarap servisini, şarapların kör tadımını nasıl yapacağınızı öğrenecek ve şarap yetiştirme bölgeleri, alkollü içecekler ve alkollü içkiler hakkında genel bir fikir edineceksiniz. Yazılı, çoktan seçmeli sınavı, kursun sonunda en az yüzde 60’lık bir notla geçmelisiniz.

, Sommelier kursu ve sınavı bitirdikten sonra Sertifikalı Sommelier Sınavı için çalışmaya ve hazırlanmak için biraz zaman ayırın.” Sertifikalı Sommelier Sınavına Girin. Bu 1 günlük bir sınavdır ve sınav seviyesi 2 olarak bilinebilir. İş kıyafetlerinde profesyonelce giyilmeli ve şarap servisi yapmak için uygun bir şekilde donatılmış olmalısınız. Şarap servisi için tirbuşon, buz kovası, uygun şarap kadehleri ​​ve bir çeşit gümüş kap sommeliers boyunlarına takılan ve şarabı tatmak için kullanılan bir tatvin de dahildir.
Sınavda 2 şaraplı şarap tadımı, şarap, bira ve alkollü içeceklerin bilgisini gösteren yazılı bir sınav ve şarap, şampanya ya da boşaltma yapma yeteneğinizi gösteren pratik bir sınav yer alıyor. İkincisi, hizmet etmek için şişesinden başka bir kap içine şarap dökmek anlamına gelir.

, İleri Sommelier Kursu Alın. Bu ders, Master Sommeliers tarafından verilen 3 gün süren yoğun dersler ve tatmalardır. İleri Seviye Sommelier Sınavına girmek için başvurun. 2 gün süren ve restoran şarabı ile satış kabiliyetinizi ve servis kabiliyetinizi test eder.Ayrıca bu sommelier ve 6 farklı şarabın kör tadımı için ihtiyaç duyulan daha kapsamlı bilgileri test etmek için yazılı bir sınava sahiptir., CMS tarafından davet alın Master Sommelier Diploması Sınavı: Master Sommelier sınavına girmeden önce, en az 1 yıl beklemeniz gerekir.

3-bölüm Master Sommelier Diploması Sınavını geç. Sınav, uygun şaraplar ve alkollü içeceklerin sunulması ve tavsiye edilmesi, şarap yapımı ile diğer alkollü içecekler ve puro üretimi gibi diğer konuların gösterilmesi için bir sözlü sınav ve açık bir şekilde 6 şaraplı bir kör tadımda açıklanmasından oluşur. Master Sommelier Diploma Sınavının 3 bölümünü geçmek için 3 yılınız var. Bu, başlangıçta geçmediğiniz sınavın herhangi bir bölümünü geri almak için zaman verir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.