Wordpad Word’e Nasıl Dönüştürülür?Bu yazı, bir bilgisayar kullanarak WordPad’de yazılmış bir metin dosyasının Microsoft Word’ün yerel Office Open XML belgesine (docx) nasıl dönüştürüleceğini öğretir.

Dönüştürmek istediğiniz WordPad dosyasını açın. Dönüştürmek istediğiniz metin dosyasını bulun ve WordPad’de açmak için simgesini çift tıklayın. Alternatif olarak, dosyayı sağ tıklatabilir, Birlikte aç’ı seçebilir ve metin dosyanızı Microsoft Word’de açabilirsiniz.

“, Dosya sekmesine tıklayın. Bu düğme, WordPad penceresinin sol üst köşesindeki Ana Sayfa’nın yanında bulunur. Açılır menü açılır., Dosya menüsünde Farklı kaydet seçeneğinin üzerine gelin. Kaydetme seçenekleriniz açılır. Sağda., Office Open XML belgesini seçin.Bu seçenek, metin belgenizin bir kopyasını Microsoft Word’ün yerel docx biçiminde kaydetmenizi sağlar. Açılır pencerede Kaydet’i tıklayın. Docx dosyanızı kaydetmek istediğiniz konumu seçin ve Kaydet düğmesine tıklayın. Kaydet penceresinin altındaki

” Farklı kaydet

” alanında Office Açık XML Belgesinin (* .docx) seçildiğinden emin olun.

Metin dosyanızın bir docx kopyasını kaydetmek, orijinal WordPad dosyanızı kaldırmaz, değiştirmez veya etkilemez. Docx sürümü ayrı bir kopya olarak kaydedilecektir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.