Yasal Analist Nasıl Olunur?


Hukuk analistleri, avukatlara her türlü yasal uygulamada yardımcı olurlar. Bir avukatın gözetiminde, hukuk analistleri müşteri görüşmeleri yapabilir, mahkeme belgelerini hazırlayabilir, yasal araştırma yapabilir ve dava için dava hazırlamaya yardımcı olabilir. Hukukta kariyer yapmakla ilgileniyorsanız, bir hukuk analisti olarak kariyer yapmayı düşünmelisiniz. Başka bir yasal analist türü, Wall Street finans şirketlerinde sıklıkla bulunan işlerle birlikte, kurumlara mali anlaşmalar yapmanın yasal yönlerine (örneğin Dodd-Frank ile ilgili finansal analistlere danışmanlık) yardımcı olur.

Orta dereceli bir derece tamamlayın. Yasal analistleri istihdam etmek isteyen işverenlerin çoğu, adayların ya bir önlisans ya da Lisans Diploması derecesine sahip olmasını bekler. Bazen yargısal olarak adlandırılan muhtemel yasal analistler, istedikleri çalışma ortamına göre ne tür bir dereceyi seçebilirler. Bir önlisans derecesini paralegal çalışmalarda kazanın. Bir önlisans derecesi, belirli yasal analist pozisyonları için eğitim gereksinimlerini karşılayacaktır. Eğer daha küçük bir şehirde, küçük bir hukuk pratiğinde veya bazı devlet yönetimlerinde çalışmak istiyorsanız, bir önlisans derecesini takip etmeyi düşünmelisiniz. Bir paralegal programı değerlendirirken, programın ne kadar sürdüğünü, mezun olan ve iş sahibi olan öğrencilerin sayısını ve programın hangi kaynakları sunduğunu kontrol etmelisiniz.
Bir Lisans Sanat (B.A.) derecesi kazanın. Büyük veya orta ölçekli bir şehirde veya büyük bir hukuk bürosunda çalışmakla ilgileniyorsanız, bir Lisans Sanatını takip etmeyi düşünmelisiniz. B.A.’yı takip etmene gerek yok. paralegal çalışmalarda değil, daha çok ilginizi çekebilir.
Bir Amerikan Barosu Birliği (ABA) onaylı paralegal eğitim programına kayıt olmayı düşünün. ABA, avukatların rehberlik için aradıkları çok saygın bir gönüllü hukuk birliğidir. Yasa dışı programların ABA onayı almaları için ABA paralegal eğitim kurallarına uymaları gerekmektedir. Güçlü yazma becerileri geliştirin. Herhangi bir hukuk uygulamasının önemli bir unsuru ikna edici ve özlü bir yazıdır. Bir paralegal olarak, mahkeme belgelerini hazırlamanız veya avukatlar için araştırma notları yazmanız istenebilir. Karma hukuk analizlerini sade bir dilde iletmeniz şarttır. Herhangi bir yasal belge hazırlamadan önce aşağıdakileri dikkate alınız: Yazmaya başlamadan önce amacınızı anlayın. Bir dokümanı bir müşteriye veya bir avukata hazırlamaya başlamadan önce, belgenin amacını net bir şekilde tanımlayın ve bu amacı etkili bir şekilde nasıl ileteceğiniz konusunda strateji oluşturun.
Kısa bir taslak hazırlayın. Yazmaya başlamadan önce, belgeye dahil etmeniz gereken tüm öğeleri hızlı bir şekilde çizin ve iletmeniz gereken kritik bilgileri tanımlayın. Anahat oluşturma, yazma işlemini kolaylaştırır ve size, ele almanız gereken konuların bir kontrol listesini sunar.
Düzenleme için endişelenmeden yazın. Belgenizi ilk oluşturmaya başladığınızda, her bir cümlenin mükemmel olduğu konusunda aşırı endişelenmeyin. Bunun yerine, yazma sürecine odaklanmalı ve kaba bir taslak oluşturmalısınız.
Yakından düzenleyin. Belgenizi taslak haline getirdikten sonra, dilbilgisi hataları, cümle akışı ve yapı için onu yakından okuyun. Açık ve öz bir şekilde yazdığınızdan emin olmak için kontrol etmelisiniz.
Girişinizi ve sonucunuzu kesinleştirin. Argümanınızın gövdesi hazırlandıktan sonra, geri dönün ve giriş ve sonuçları yazınız. Girişte, okuyucu için, belgenin gövdesinde yer alan tüm öğeleri önizleyen bir yol haritası sunmaya odaklanın. Sonuç olarak, bulgularınızı ve okuyucunun alması gereken eylemleri açıkça belirtmiş olduğunuzdan emin olun.
Bir aile hukuku uzmanı ol. Aile hukuku uzmanları, boşanma davası, velayet davası, evlat edinme ve iç ilişkileri içeren diğer alanlarda uzmanlaşmış devlet kurumları veya özel hukuk firmaları için çalışabilirler. Aile hukuku uzmanı olarak sizden müvekkillerinizle mülakat gerçekleştirmeniz, yasal belgeler edinmeniz, yasal belgeler hazırlamanız ve müşteri için destek sunmanız istenebilir.
Bir dava uzmanı ol. Dava uzmanları yasal belgeleri hazırlar, dava veritabanlarını yönetir, yasal araştırma yapar, müşteri dosyalarını yönetir ve avukatların yargılanmaya hazırlanmalarına yardımcı olur. Bu uzmanlık, yüksek düzeyde organize olmanızı, bir avukat ekibiyle koordine edebilmenizi ve hem idari hem de araştırma odaklı görevleri yönetebilmenizi gerektirir.
Gayrimenkul hukuku uzmanı olun. Gayrimenkul uzmanlığı ile yasal analistler sözleşmeleri hazırlayabilir ve inceleyebilir, başlık belgelerini alabilir ve inceleyebilir ve bir vakayı bir mülk üzerinde baştan sona kapatabilir. Eğer gayrimenkul ile ilgileniyorsanız ve gayrimenkul işlemleri yürüten bir özel hukuk firması, ipotek şirketi, şirket ya da başka bir iş için çalışmak istiyorsanız o zaman bu sizin için iyi bir uzmanlık olabilir.

Paralegal dernekleri tarafından sunulan çevrimiçi istihdam merkezlerinden yararlanın. Bazı ulusal paralegal dernekler yasal analistler / yargılar için hedeflenen çevrimiçi iş arama özellikleri sunar. İşverenler iş aramalarını eğitimli paralegallere hedefledikleri için bu web sitelerinde iş ilanlarına ödeme yaparlar. dernekler, Amerika Birleşik Devletleri genelinde görevler için iş ilanları sağlayabilir.

Arama hukuku firması web sitesi. Büyük bir büyükşehir bölgesinde yaşıyorsanız ve büyük bir hukuk bürosuyla çalışmak istiyorsanız, uzmanlığınıza uyan firmaları tanımlamanız gerekir. Yasa firmalarını yerel barı web siteleri aracılığıyla ya da “hukuk bürosu” ile internet üzerinden arama yaparak yasal uzmanlığınızı ve istediğiniz şehri arayabilirsiniz. Hukuk bürosunu belirledikten sonra, web sitelerini paralegal / yasal analist istihdam fırsatları için arayın. Çevrimiçi iş web sitelerini arayın. Büyük çevrimiçi iş siteleri yasal analistler için de iş fırsatları yaratmaktadır. “Paralegal veya yasal analist istihdam fırsatları” için bir internet araması yaparsanız ve çalışmak istediğiniz yer varsa, aramanız sizi bu web sitelerine yönlendirmelidir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.