Yedinci Sınıfta Nasıl Başarılı Olunur?


7. sınıfa gidiyor musun? Bu ilk yıl ortaokulda mı? 7. sınıfta başarılı bir yıl geçirme hakkında bu makaleyi okuyun!

Gerekli malzemeleri edinin. Sırt çantası

Binder (çoğu okulun, her öğrencinin bir ihtiyacını karşıladığını söyleyen bir kuralı vardır, ancak okulunuz olmasa bile çok yararlıdır)
Kalemler (3-5)
Kalemler (2-3)
İşaretleyiciler (2-4)
Post-it notları paketi
Bir planlayıcı
Konu bölücüler
Her konu için dergiler
Bir ev ödevi klasörü
Fermuarlı kese. (Planlayıcı, dergi, klasör ve fermuarlı kese gibi tüm öğeler bir cilt içine konulmalıdır.)
Organize olmak. Ev ödevi klasöründe, bir cepte

Bitmiş”

ve”

Bitmedi” yazısının iki tane cepte olduğundan emin olun. Bu sayede, hangi ödevi tamamlamanız gerektiğini ve hangi ev ödevini teslim almanız gerektiğini takip edebilirsiniz.

, Derginizi etiketleyin. Her dergide (her konu için farklı bir renk deneyin) ön kapağın üzerine yazı yazınız. Ayrıca, her bir konuyu kendi özneleri için konu bölücülerine koyabilirsiniz.

Konu ayırıcılarınızı etiketleyin! Her bir sekme aynı görünüyorsa tüm kağıtlarınızın nerede olduğunu nasıl öğreneceksiniz? Derslerinizi derslerin sırasına göre koyun. Henüz programınızı bilmiyorsanız, okulunuzun ilk günündeki derslerde boş zamanlarında bunları yazınız.

Tüm kalemlerinizi, kalemlerinizi ve işaretleyicilerinizi fermuarlı poşetinize koyun ve fermuar poşetini binderdeki tüm eşyalarınızın önüne koyun. Bu sayede, bir kalem için cildinize kazmak zorunda kalmazsınız. Planlayıcınızı tüm konu bölücülerinize, ancak fermuarlı poşetin arkasına koyun. Sınıflar sırasında, planlayıcınızdaki her konu için her bir yarışmadaki ödevlerinizi yazın. Müzik gibi iseniz önemli tarihler yazabilirsiniz, bir sonraki konseriniz ne zaman yazabilirsiniz. Ya da testlerin geldiğinde. Sana bağlı! Arkadaş edin. İşte bazı arkadaş bulma konusunda bazı ipuçları. Sınıflarınız sırasında, etrafınızdaki insanlardan bazılarına bakın. Güzel görünüyorlarsa, dersten sonra onlarla konuşun. Sınıfta bunu yapma, yoksa başın belaya girer!

Seçmeli dersiniz varsa, bu sınıfta bazı insanlar bulun. Ortak bir şeyle arkadaşın olacak!
Öğlen yemeğinde, yanlız kaldığı zaman yanına oturun.
Güzel görünen bir grup arkadaş görürseniz, onlarla oturabileceğinizi sorun. Onları tanımış olabilirsiniz. Bir program yapın, böylece okuldan sonra ev ödevi üzerinde çalışmak zorunda olduğunuzu anlarsınız. Sabahları (6-11), öğleden sonraları (12-4) ve akşamları (5-5) için bir yuva yapın. Yapmanız gereken şeylerde bu yuvalardaki her şeyi listelediğinizden emin olun. Sabahları, sabah yapmanız gereken her şeyi listeleyin. Aynı öğleden sonra ve akşamlar için de geçerlidir, sadece zamanları ve yuvalarda ne yapmanız gerektiğini yazdığınızdan emin olun.

Sağlıklı yiyin. Çok fazla abur cubur yemeyin. Kulüpler ya da özel dersleriniz varsa pratik yapın.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.