Yeni Bir Yerde Evde Nasıl Olunur


Yeni bir eve, yeni alana, yeni okula, yeni işe, yeni aileye ve hatta yeni bir ülkeye taşınmak zor olabilir. Değişim hayatınızın en çarpıcı zamanlarından bazılarına yol açabilir, kendinize yerleşmek ve ona alışmak için zaman ayırmanız gerekir mi? Yeni bir yerde daha rahat hissetmenin bir yolu, kendinizi evinizde hissettirmenin yollarını bulmaktır. Bu makale size tam olarak yardımcı olacaktır. Aşağıdaki birinci adımdan okuyun.

Kendine güvenmek.

Hayır, yapamam

gibi ifadeleri,” evet, yapacağım

gibi ifadelerle değiştirin. Ayaklarınızı yeni bir duruma ya da yere bulmakla uğraşırken, bu yazı cıvıltıları tavsiye edilmeyebilir, ancak temelde ne anlama geldiği, olumlu bir tutum sergilemeye çalışmaktadır. Bu evde hissetmenize yardımcı olabilir veya olmayabilir. Değilse, onunla uğraşma. Bu, adım adım takip ettiğiniz bir makaledir. Arkadaşlarınızı hızlı bir şekilde yapın. Hızlı ve kolay adapte olmanıza yardımcı olacak arkadaşlıklar yapın, değil mi? “Sizinle arkadaşlık etmeye çalışan iyi insanlara dost olun.” Bazı insanlar zor olmaya çalışıyorsa, yokmuş gibi bırakın. Yeni bir yerdeyken, sadece kendin ol. Olmadığınız bir şeymiş gibi davranmayın, çünkü bir başkası gibi davranmak zor olacak ve nihayetinde gerçek kendiniz hakkında temiz gelmeniz gerekecek. Eski yerinde yaptığınız düzenli aktiviteleri durdurmayın, evde daha fazla hissetmek için iyi ve eğlenceli olanlara devam edin. Yeni bir yerde veya okulda, iyi ol. İnsanlar üzerinde iyi bir ilk izlenim edin, yerleşin ve yeni arkadaşlarınızı daha hızlı hale getirin. Daha önce bazı şeyleri saklayın. İstediğin sürece herşeyi değiştirmek zorunda değilsin. Sevdiğiniz sandalye, oyuncak, halı, yastık veya çanta gibi daha önceden bilinen konforlar, kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayabilir. Eski okul çantanızı kullanın, en sevdiğiniz sandalyede oturun ve en sevdiğiniz kupadan içmeyin Bir rutine girin. Ne zaman ne yapacağını biliyorsan, bu değişmezse

ben kendimle ne yapacağımı bilmiyorum” diyebilir, eğer değişime eşlik edebilen bir his. İsterseniz eski rutinlerinden bazılarını saklayın. Eğer her zaman 5:45 de bir fincan çayın varsa, bunu yapmaya devam et. Kokuyu kullan. Kokular ve kokular güçlü hafıza joggers. Yeni ortamınızda sizi rahatlatan kokuları kullanın. Parfüm, tıraş sonrası, çamaşır tozu, çiçek, kabartma kokusu, kokulu mumlar vb., ‘Henüz evde olmasanız bile,’ evde olmak ‘gibi rahat, yerleşik bir his duygusu olabilir.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.