Yetkili Sunucu Nasıl Olunur


Bugün hizmetin hoşuna gitti mi? İyi günler, bugün nasılsın? Benim adım John Q Garson Bugün yolculuğunuz için anlatıcı olacağım. Beynini gezdirecek bir şeyle seni başlatabilir miyim?

Yetkili bir sunucu olmanın ne gerektiğini anlayın. Kendinize

sunulduğunda ne hissettiğimizi hissetmemiz gereken soruları sorun”. Hizmet dünyasında, ya işini iyi yapıyorsun ya da para kazanmıyorsun. İşlemin müşterinin tarafını düşünün. Bir müşteri olarak, bakıldığını hissetmemiz gerekiyor, şımartılmaya ödüyoruz. Tabii ki, şımartmanın boyutu, restoranın türüne bağlıdır, McDonalds’ta bir su üzerine bir dolum getirmeyebilir, oysa başka bir restoran tarzı bunu yapar. Müşteriler, masada sunulmak için ödeme yapıyorlar. Bu nedenle sunucunun hareket halindeyken tüm durumlara uyum sağlaması gerekir. Sunuculara yönelik beş kuralı öğrenin: Her zaman bir gülümseme, gerçek bir mutlu görünüm gösterir. Yaptığın şey geçim kaynağı. Kendinizi nasıl yönetir ve başkalarına iletirseniz faturalarınızı öder ve masanızda yiyecek tutar.
İnsanların bunun hakkında düşünmesi gerekmeden önce nelere ihtiyaç duyduğunu tahmin edin. Bu zor görünebilir ama gerçekten sağduyulu. Cam yarısı dolu ise, doldurun, eğer plaka boşsa, alın ve başka ne istediklerini sorun. Cevabı bilseniz bile, bu müşteri rahatlamış hissettirir.
Bilgili olun, menüyü anlayın ve müşteriye iş yerinizde uzmanlığınızı gösterebilir. Hizmet sektörü çok azdır, ancak herkes bunu yapamaz.
Müşterilerinizi tanıyın ve durumların ihtiyaç duyulan hizmet türünü belirtmesine izin verin. İş profesyonelleri öğle yemeğinde iş yapmak için yalnız kalmak istiyor. Oturup sohbet etmek istemeyebilirler. Doğum günü partisi çok fazla dikkat gerektirebilir. Müşterinin özel günü için harika veya kötü bir anı yapabilirdiniz.
Aşırı davranma. Müşteriye önemli olanları gösterin. Eğer bunu hissederlerse, sizi ödüllendireceklerdir. Düşündüklerinde, masanın üzerinde kalanları görmek için oradasınız, orada pek göremeyebilirsiniz. Her zaman armağan olduğunu unutmayın, müşteriler gıda için zaten ödeme yapmışlardır.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.