Yönetim Danışmanı Nasıl Olunur?


Yönetim danışmanları genellikle kendi hesabına çalışırlar ve daha verimli, üretken ve başarılı olabilmeleri için tavsiye veya yönlendirmeye ihtiyaç duyan şirketler veya kuruluşlar için çalışırlar. Analiz, profesyonel tecrübe ve inceleme yoluyla, danışmanlar yeni ve geliştirilmiş yönetim yöntemlerini tanıtmaktadır. Yönetim danışmanlığı için nasıl bir set model yoktur, ancak sağlam bir eğitim almalı ve daha sonra ilgili deneyimi takip etmelisiniz.

Kariyer hakkında bilgi edinin. Yönetim danışmanlığı alanında bir kariyerle ilgileniyorsanız, önce kariyerinizi tanımak için biraz zaman ayırın. Bir yönetim danışmanı, kariyeriniz boyunca çeşitli alanlarda çalışmanıza izin veren çeşitli bir kariyer yoludur. Danışmanlık, iş dünyasında çeşitli tavsiyelerde bulunan gevşek bir terimdir. Bir yönetim danışmanı olarak, işletmelere ürün pazarlaması, halkla ilişkiler, maliyet azaltma ve iş yürütmenin diğer günlük yönleri gibi konularda danışmanlık yaparsınız. Her alanda işletmelerin yönetim danışmanlarına ihtiyaçları vardır, kariyer görünümleri iyidir. Her zaman yüksek talep ve yüksek ödeme eğilimi olan bir iştir.
Danışman olmak zorlu bir kariyer yoludur. Çoğu problem çözme. Yeni personelin entegrasyonu ve finansal krizden sonra yeniden yapılanma gibi işletmelerin karşılaştığı ana konular genellikle bir yönetim danışmanı tarafından ele alınmaktadır. İş yüksek stresli olabilir. Ancak, bazıları da canlandırıcı buluyor. Her gün gerçek problemleri çözmekte ve hızlı ve somut sonuçlar almak için bastırıyorsunuz.
Bazı insanlar bir yönetim danışmanı haline gelmenin bir aracı olarak görüyorlar. İnsanlar daha yüksek pozisyonlara geçmeden önce birkaç yıl danışman olarak hizmet etmeyi planlıyorlar. Ancak, diğerleri uzun vadeli kariyer olarak danışmanlık görüyorlar. İş göreceli olarak istikrarlı ve iyi bir ücret ödüyor, ancak akıldan çıkarılmaması gereken saatler zor ve programınız biraz kararsız. Bir yönetim danışmanı için 60 saatlik çalışma haftası nadir değildir.
Lisede çok çalış. İş hayatında bir kariyer istiyorsanız, lisede ilerlemeye başlamak gerekir. Çalışın ve üniversiteye başvururken daha sonra ödeyeceğiniz gibi çalışın. Notlarınızı yükseltin ve herhangi bir standart testte başarılı olmaya çalışın. Testler için çalışma kılavuzları satın alabilir ve ayrıca SAT ve ACT gibi sınavlara hazır olmanızı sağlayan online ve gerçek hayatta sınıflar da alabilirsiniz. İyi notlar ve yüksek sınav puanları saygın bir işletme okulu için giriş kazanmanıza yardımcı olabilir.
İlgili dersleri alın. Matematik, işletme ve pazarlama alanında üst düzey sınıflar, bir işletme okuluna bir üniversite özgeçmişinde yardımcı olabilir. Mümkünse, yerel toplum kolejinde küçük veya üst sınıf bir kaç düşük seviyeli işletme dersi alabilir misiniz bakın.
İlgili iş deneyimini lise kadar erken bir zamanda arayın. Kariyer hedefleriniz hakkında lise danışmanınızla konuşun ve lise öğrencileri için staj bulma konusunda size yardımcı olup olmadığını görün. Yaz aylarında yerel bir işletmede sekreter olarak çalışmak gibi gündelik iş deneyimi bile yardımcı olabilir. Sizi profesyonel dünyaya ulaştırır. Çalışmak istediğiniz belirli bir alanınız varsa, ilgili işleri yapmaya çalışın. Eğer nihai hedefiniz tıp alanında bir yönetim danışmanı olarak çalışmaksa, örneğin, yerel hastanenizde bir resepsiyonist olarak bir yaz konserini almaya çalışın. ”,“ Lisans deneyiminizden en iyi şekilde yararlanın. Üniversitede iyi notları korumak için çok çalışın. Etkileyici bir akademik kayıt, işverenlerin işe alım kararlarını verirken dikkate aldıkları faktörlerden biridir.
Notlarınızı yüksek tutun. GPA’nız çalışanların saydığı bir faktör olmasa da, 3.2 veya daha büyük bir GPA etkileyici. Ayrıca kampüste yer almayı da düşünmelisiniz. İlgi alanlarınız ve kariyer planlarınızla ilgili organizasyonlara katılın. Bir teknoloji şirketi için bir iş danışmanı olarak çalışmak ister misiniz? Bilgisayar ve bilgisayar bilimleri ile ilgili bir kulübe katılın. Müfredat dışı faaliyetlerde liderlik pozisyonları aramak. Bu, özgeçmişinizin yolda parlamasına yardımcı olabilir.
Okulda veya yaz boyunca çalışırken çalışın. İşverenler, giriş seviyesi çalışmayı isteyen üniversite öğrencilerinin, deneyimlerden biraz uzaklaşmasını beklerken, bazı staj deneyimleri ve ilgili iş geçmişi bir artıdır. Yerel bir işletme için idari asistan olarak çalışın. Yazınızla ilgili yazları araştırın. Veri girişi pozisyonları, detaylara dikkat etmeleri gerektiğinden, özgeçmişte de iyi görünürler. Birçok işletme, yarı zamanlı veri girişi çalışması için üniversite öğrencilerini işe almaya isteklidir, bu yüzden olası veri girişi işlerinde gözlerinizi uzak tutun.
Bir profesyonellik seviyesini koruyan yaratıcı tasarımlar, harika pazarlama araçları olabilir. Eğlenceli ve yaratıcı bir tasarım için ilham almak için yaratıcı özgeçmiş şablonlarını çevrimiçi olarak indirebilir veya Pinterest gibi web sitelerine göz atabilirsiniz. Daha yaratıcı bir özgeçmiş göndermeden önce bir şirketin atmosferini bilmeniz gerektiğini unutmayın. Bir genç, hip teknoloji şirketi için başvuruyorsanız, yaratıcı bir özgeçmiş büyük bir satış noktası olabilir. Ancak, muhafazakâr bir hastanede çalışıyorsanız, işverenler daha profesyonel bir belgeyi tercih edebilir.
Deneyiminizi etkileyici terimlerle listeleyin. Deneyiminizi mümkün olduğunca çekici bir şekilde ifade etmenize yardımcı olacak çevrimiçi buzzwords özgeçmiş listelerini bulabilirsiniz. Yazınızı, yerel bir muhasebe şirketinde bir işletme yöneticisine telefon ederek geçirdiğini varsayalım. Söylesene

Bay Patterson adına müşterilerle konuştuk.

Bunun yerine” Bay Patterson’u, müşteriye ve genel topluma temsilen, katı halk ilişkilerini sürdüren ve profesyonel davranış standartlarını koruyan.

Sadece ilgili deneyimi listeleyin. Birçok insan bir özgeçmişte tuttukları her işi listeleme hatasını yapar. Yaptığın işi aklında tut. Yerel bir mühendislik firması ile giriş seviyesinde bir pozisyon için başvuruyorsanız, işverenler büyük olasılıkla kolej sırasında bir araya gelmek için alt kuruluşlar teslim ettiğinizi umursamamaktadır. Ancak, kolejinizin mühendislik departmanındaki yaz stajınız özgeçmişinizin öne çıkmasına gerçekten yardımcı olabilir.
Kolejinizde şansınız olduğunda kariyer danışmanlığından yararlanın. Devam atölyelerine devam et. Bir kariyer danışmanının özgeçmişinize bakmasını ve geri bildirim sağlamasını isteyin.
İş bulmak için çevrimiçi iş tahtaları da kullanılabilir. Gerçekten de, Monster ve Simply Hired gibi web siteleri giriş seviyesi iş çalışmaları için sık sık iş tanımları gönderiyor.
Pozitif kal. Her yıl binlerce yeni mezun ve sınırlı sayıda iş sahibi olmakla birlikte, bu alanda bir yer bulmak aylar alabilir. Ancak, pozitif bir tutum sergilemeye çalışın. Cesaretsiz hissetmek, kapak mektupları yazarken ve uygulamaları doldururken ince yollarla gösterebilir. İşi bir yükten ziyade heyecan verici bir meydan okuma olarak görmeye çalışın. ”,“ İyi görüşme becerilerini geliştirin. Bir röportaj yapacağınız durumda hazır olun. Her zaman katı mülakat becerilerini kullanın, böylece bir işvereni vurabilir ve umarım bir giriş seviyesi pozisyonuna inebilirsiniz. Her zaman röportaj için giyin. Bir giriş seviyesi iş işi arıyorsanız, resmi tarafında err. Erkekler için, bir takım elbise ve kravat en iyisidir. Kadınlar için bir pantolon giy. Ayrıca profesyonel görünümlü bir bluz ve elbise pantolonu veya etek de deneyebilirsiniz.
Saygı ve güvenle iletmek için beden dili kullanın. Odaya girerken, dik durun ve sabit bir yürüyüşle yürüyün. Görüşmeciye sağlam bir el sıkışma verin. Göz teması koruyun ve görüşmeci konuştuğunuzda gülümseyin ve başınızı sallayın, çünkü bu sizin özenli olduğunuzu gösterir.
Araştırmanı yap. Bir iş görüşmesinden bir gece önce bir şirketin web sitesine göz atmak için zaman ayırmalısınız. Bir şirketin hedeflerini, ahlakını ve genel misyonu bir röportaja girdiğinizden emin olun. Bir şirketin sayfasını sayfa hakkında okuyun. Ayrıca şirketi sosyal medyada bulabilir ve genel atmosferini anlamak için mesajlarına bakabilirsiniz.
Röportajın sonunda soru sor. “” “Geriyi duymayı ne zaman bekleyebilirim?” Gibi basit bir şekilde lojistik soruları sormayın. “Şirkete aktif bir ilgi gösterdiğinizi gösteren ciddi, açık uçlu sorular sorun.

Şirketinizin kültürü nedir?”

Veya”

Burada çalışmaktan neyi seviyorsunuz?” Gibi bir şey sorun.
Yönetim danışmanlığı yapma şansı yakalamadan önce bir yönetici asistanı veya analist gibi düşük seviyeli bir pozisyonda birkaç yıl çalışmak zorunda kalabileceğinizi unutmayın. İşletmeler hiyerarşiler üzerinde çalışırlar ve rüya pozisyonunuzu kazanmak için uzun vadeli sıkı çalışmalarla değerlerinizi kanıtlamak zorundasınız. Teklif edilirse ve her gün sıkı çalışırsa giriş seviyesi pozisyonunu kabul edin. Patronunuza ve çalışanlarınıza yönetim danışmanlığı ile ilgilendiğinizi söyleyin. Becerileriniz ve iş etiğinizden etkilendiyseler, yönetim danışmanlığı için bir fırsat geldiğinde size gelirler.
Diğer, daha az sıkı sertifika programları çevrimiçi olarak ve ülke çapındaki kolejler ve meslek okullarında mevcuttur. Bölgenizdeki sertifika programlarına bakın. Sertifikalarla ilgili olarak çalışma yönetimi danışmanlarıyla konuşun, eğer varsa, hangi programlara başvurulacağı hakkında fikir edinmeye çalışın.
Çoğu zaman, insanlar yıllarca danışmanlıktan sonra farklı rollere geçerler. Bir şirketin neredeyse her alanında danışman deneyimi ile çalışabilirsiniz. Danışmanlık hizmetinin uzun süredir doğru olduğundan emin değilseniz, iş ve işletme yönetiminin diğer yönlerinin iyi olabileceğini düşünün. İş dünyasındaki diğer uzun vadeli istihdam seçenekleri hakkında meslektaş ve iş arkadaşlarınızla konuşun.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.