YouTube’da Guru Nasıl Olunur?


YouTube’da bir guru olmak, fark ettiğinize kadar denemeye devam etmek için bir kararlılık gerektirir. Ardından, hayranlarınızı düzenli bir şekilde eğlendirmenin zamanı ve çabası. Bir guru olmak istediğiniz alanı seçin, YouTube hesabınızı açın ve trendleri etkilemeye hazır olun!

Guru alanınızı seçin. YouTube’daki insanlar, bir alanda uzmanlaşan ve konuyla ilgili bilgi zenginliğindeki gurular aramayı severler. Örneğin, moda ve makyaj yapmak istiyorsanız, bunlarla ilgili bildiklerinizi düşünün. Yeterince biliyor musunuz, araştırma yapman gerekiyor mu, önümüzdeki yıllarda tutkuyla kalacak kalacağınız bir alan olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tutku duyduğunuz şeylere odaklanmak muhtemelen en iyisidir. Popüler olduğunu düşündüğünüz bir alanda bir guru olmaya çalışıyorsanız ancak kişisel olarak size hiç ilgi duymuyorsanız, kendinizi yorgun hissedeceksiniz.
İhtiyacınız olan tüm malzemeleri toplayın. Öğeler hakkında konuşacaksanız, göstermesi için onlara ihtiyacınız olacak. Onları ödünç alır mısın yoksa satın alır mısın? Onları ucuz mağazalardan veya tedarikçilerinden temin edebilir misiniz? Zaten eşyaların var mı? Ya da, belki de entelektüel her şeyde bir guru olacaksınız, bu durumda, web sitelerinin bir yer imi listesi, ilgili kaynaklardan ve kitaplardan Twitter güncellemeleri gibi iyi bilgi kaynaklarına ihtiyacınız olacaktır. Diğer guruları izleyin . YouTube’daki ilgi alanlarına zaten başarılı olan ve kanallarına çok sayıda abonesi olan kişilerden bilgi edinin. Ne yaptıklarını, neleri daha iyi yapabileceğinizi ve sunum stillerinden neler öğrenebileceğinizi düşünün. Kendi videolarınızı planlarken not alın ve takip edin. YouTube’da arkadaş edinirseniz, video fikirlerini tartışabilir ve yorumlarını izleyerek ürünü de önerebilirsiniz. Kaliteli bir fotoğraf makinesi edinin. YouTube’da bir guru olacaksanız, video yayınlamanın bir yoluna ihtiyacınız olacak, değil mi? Seçenekler şunları içerir: bir web kamerasına, dizüstü bilgisayara veya cep telefonuna yerleşik bir kamera, dijital kameradaki bir video seçeneği veya dijital video kamera. Videolarınızı planlayın. Videoları planlamak şarttır. Muhtemelen her türlü fikre sahip olacaksınız, ancak onları bir taslak haline getirene ve her bir parçayı ve bilgi parçasını nasıl sunacağınızı planlayana kadar bir karmakarışıktırlar. Ne söyleyeceğinizi planlayın, yapın ve gösterin.
Videoları ne sıklıkla yayınlayacağınızı planlayın.
Bir bilgi, eğitim, haber, öykü vb. Bir karışım sunup sunmayacağınızı ya da her zaman bir sunum tarzı yapıp yapamayacağınızı planlayın.

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.