YouTube’da İyi Bir Oyun Yorumcu Nasıl Olunur?


Bir oyun Youtuber, birinci sınıf yorumlar eşliğinde kaliteli videolar hazırlıyor. Bunu daha önce hiç denemediyseniz, nereden başlayacağınızı ve ne tür şeyler yorumlayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bu makalede bazı cevaplar bulacaksınız.

Bir YouTube kanalı oluşturun. Henüz böyle bir şey yapmadıysanız, oyun yorumunun amacı ile bir kanal oluşturun. Takma adın var. Net ve kısa yap, böylece akılda kalıcı ve insanlar bunu söylemekten keyif alacaklar. Bir takma ad elbette isteğe bağlıdır, ancak birçok yorumcunun takma adı vardır ve bu sizin kişisel

markanızın

bir parçasıdır.
Hangi oyunları oynayacağınızı ve yorum yapacağınızı planlayın. Gerçekten iyi olduğunuz bir oyunu seçmeniz ve oynamaktan keyif almanız önerilir. Böylelikle, yorumunuza ilham vermenin zor olmayacağı ve muhtemelen konuşmak isteyeceğiniz pek çok ilginç şeyler, özellikle de tüm bu tuhaflıklar, Paskalya yumurtaları, modlar ve bununla ilgili olarak bildiğiniz diğer şeyler. özel oyun. Kanalınız daha popüler hale geldikçe, diğer oyunlara da katılabilirsiniz. Hangi tarz yorum tarzının size uyduğunu düşünün. Komedi, dramatik, bilgilendirici veya başka bir şey mi olacaksın? Doğal kişiliğiniz ve stilinizle çalışın, çünkü bu bakımı çok daha kolaydır. Örneğin, doğal olarak alaycı olduğunuzda, her zaman ve her şeye rağmen karamsar olmayı denemek yerine, doğal benliğiniz olmak daha kolaydır. Bir imza söyleyerek. Dinlediğiniz bir şeyi kullanabilir ve oyun stilinize uyacak şekilde değiştirebilir veya tamamen orijinal bir şey bulabilirsin. Örneğin, tanınmış bir YouTube yorumcusu olan PewDiePie, abonelerine başvurmak için ‘Bro’ sözcüğünü kullanır. Daha fazla söz var ve daha da iyi çünkü kanalının diğer oyun kanallarından farklı ve daha eğlenceli olmasına neden oluyor. Aboneleriniz için oluşturduğunuz adı videolarınızın stiliyle veya yorum yaptığınız oyunlarla eşleştirmeniz güzel bir şey. Örneğin

Minecrafters” CoDfans

veya”

Simsters”

. Yorumlarınız sırasında doğrudan abonelerinizle konuşursanız, en iyisi, onlarla bağlantı kurduğunuzu ve bunların dahil olduklarını hissedersiniz. Diğer yorumcuların neler yaptığını kontrol edin. Ne dediklerini ve yaptıklarını kopyalamayın, ancak örneklerini öğrenmek için kullanın. Yorumları hakkında ne gibi şeyler sizi meşgul ediyor ve sizi dinlemeye ve öğrenmeye devam etmenizi teşvik ediyor? Bu bilgiyi, yorumunuzu sunma şeklinizi bildirecek şekilde uyarlayın. Videonun yapılmasına karar verin ve ne hakkında konuşacağınızı açıklayın. Boş bırakma nedeniyle bir sürü um, aah ve kesim izleyicilerin muzlarını çekebilir. Onlara iyi bir prova ve akışkan performansı verin, böylece bir profesyonele bakın. Sizin için ne olursa olsun, komut istemlerini veya adreslenecek şeylerin mermi noktalarını yazın. Bir oyun planına sahip olduğunuzdan emin olun, böylelikle sadece sallanıp gitmediğiniz şeyleri yapmayasınız.
Bununla birlikte, esnek ve spontane olmak için hala çok yararlı; her şey yazılamaz ve en iyi anlarınızdan bazıları oyun sırasında beklenmedik bir şey olduğunda ortaya çıkanlar olabilir. Bu durumda, akışla devam edin ve sürpriz, karışıklık ya da rahatsızlıkların ortaya çıkmasına, başka bir oyuncunun muhtemelen yanıt vermesine izin verin. Daha gerçekçi hissettiriyor ve tekrar akışı almanız koşuluyla, insanlar bunu sevecek. Sessiz bir bölgede kayıt yap. Kayıt bilgisayarınızın ve insanların veya seslerin rahatsız edilmeyeceği diğer ekipmanı kurun. Arka planda gürültü ekleyen herhangi bir şey videoyu bozacak ve izleyicinin konsantre olmasını zorlaştıracaktır. İzleyiciniz için profesyonel ve kolay hale getirmek için gücünüzdeki her şeyi yapın. Eğer yapmazsanız, izleyen birisini bulur. Doğru ekipmanı al. İyi bir kulaklık veya mikrofon kullanın. Statik, screeching ve / veya sessiz konuşma olmadığından emin olun. Bununla birlikte, yeni bir kulaklık veya mikrofon almaya yeni başlıyorsanız veya ödeyemiyorsanız, aboneleriniz kesinlikle anlayacaktır – sadece onları bilgilendirin ve daha iyi bir vites için para biriktirdiğini söyleyin. Bu şeyleri aile ve arkadaşlardan hediye olarak isteyin. Kayıt yaparken iyi karelerde oynadığınız oyunları çalıştırmak için yeterince güçlü bir PC’nizin olduğundan emin olun. Filmden önce yiyin ve iç. Aç karnına oynayalım, Sağlıklı ve beslenmiş kalmak için iyi yiyin. Güreş mide ve hafif bir kafa, yoruma yardımcı olmaz. İlk önce daha kısa bir video yaparak başlayın. Kısa videolarla yorum yapmak çok daha basit ve hızlıdır ve toplulukların videolarınıza nasıl tepki vereceğini görmek için iyidir. Yeni başlayanlar için de en iyisi, çünkü ne kadar çaba sarfetmeniz gerektiği konusunda daha az korkutucu hissedeceksiniz. ”

Yazar: Soru & Cevap

Aşağıdaki yazı yabancı dildeki kaynağından otomatik olarak Türkçe'ye çevrilmiştir. Yazım, imla ve gramer hataları barındırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.